Ковролін – м’яке покриття, яке укладають на всю підлогову поверхню кімнати. Складається з ворсу (стриженого або нестриженого, багатошарового або короткого), первинної та вторинної основи, фіксуючого шару. На відміну від килима, може мати повторюваний дрібний малюнок та необмежену довжину. Щоб вибрати якісний матеріал, порівнюють ціни на ковролін та характеристики продукції.

поради по вибору ковроліну

Спосіб виробництва

Унікальна структура робить матеріал звукопоглинаючим йі теплоізоляційним, м’яким, міцним. У продажу представлена продукція, яка відрізняється способом виробництва:

  • Голкопробивний. Зносостійкий, недорогий, міцний. Набувають ковролін для оформлення офісів, адміністративних будівель, кінотеатрів, ресторанів та інших громадських місць. Виробляють шляхом проколювання основи голками з зазублинами, що забезпечує протягування ворсу й закручування його в довільному порядку.
  • Тафтинговий. Нетканинну та тканинну основу прошивають голками з нитками, формують на лицьовій стороні полотно з петельок. Технологію використовують для створення покриття з ворсом й петлями будь-якої висоти, малюнка, форми. Такий матеріал простий у догляді, він довговічний та практичний, може бути використаний в приміщенні з підвищеною вологістю.
  • Флокований. Матеріал підвищеної міцності, стійкий проти деформації, пластичний. Для виробництва використовують нитки довжиною до 3 мм, після чого полотно покривають латексом.
  • Тканинний. Самий довговічний й міцний. Створюють полотно з різнобарвною пряжі, у якій щільно переплетені нитки.

Останній вид ковроліну найдорожчий, але він витримує численні прибирання, прання, не розшаровується навіть після тривалої експлуатації.

Матеріал для основи, висота ворсу й спосіб фарбування

Вибирати продукцію рекомендовано за її характеристиками:

  • Матеріал основи. Виготовляють продукцію з синтетичного повсті (витримує вологе й сухе прибирання), спіненого латексу (легко чиститься, витримує вплив навіть агресивних середовищ), текстилю (витримує тільки суху чистку), джут (більш простим у догляді буде синтетичний), гуми.
  • Спосіб фарбування. Найпростішим та надійним стало нанесення малюнка за трафаретами на готове полотно. Стійкий до вицвітання матеріал отримують шляхом фарбування ниток, з якого будуть ткати ковролін.
  • Висота й щільність ворсу. Від цього залежать зовнішній вигляд, термін служби та практичність. На вибір запропонована продукція з ворсом коротким (до 5 мм), що підходить для прихожої; середнім (5–15 мм) – ідеальна для вітальні і дитячої; високий (15–40 мм) – підійде для спальні.

При виборі необхідно врахувати, що на ковроліні з малюнком або нейтральних тонів менш помітні плями.

Поради по вибору ковроліна: вибираємо якісний матеріал

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code