На Конкурсі елегантності в Пэббл Біч (США) був представлений унікальний суперкар McLaren під назвою X-1. Цей автомобіль був розроблений за замовленням клієнта.

Ім’я колекціонера, якому дістався унікальний McLaren, в компанії не розголошують, як і вартість самої моделі, розробкою якої займалися фахівці підрозділу McLaren Special Operations (MSO), що спеціалізується на подібних проектах.

Відомо, що в гаражі у цього клієнта вже є McLaren F1, Mercedes-Benz SLR McLaren і McLaren MP4-12C – найвідоміші автомобілі британського виробника.

ДИВИСЬ ТАКОЖ: Представлений Ferrari за $4,7 млн, зроблений під замовлення

На будівництво X-1ушло три роки, починаючи з моменту переговорів керівника компанії Рона Денніса і замовника, який потім також обговорював деталі проекту з головою MSO Підлогою Маккензі і шеф-дизайнером Френком Стефенсоном. В якості основного мотиву для дизайну було обрано визначення «непідвладна часу і класична елегантність».

Цікаво, що над зовнішністю моделі працював стажист Макларена Хонг Ео, який, як говориться в повідомленні компанії, черпав натхнення в зовнішності автомобілів Citroen SM, Mercedes-Benz 540k і Facel Vega, архітектурі (зокрема, музеї Гуггенхайма), а також у тому, як виглядають рояль і навіть баклажан. Зі своєю роботою він впорався за півтора року, після чого виробник приступив будівництва машини, омологації кузова, швидкісним і трекових випробувань, а також до тестів в аеродинамічній трубі.

ДИВИСЬ ТАКОЖ: Новий суперкар McLaren вперше показали в дії

McLaren X-1построен на базі MP4-12C, має той же восьмициліндровий твін-турбо двигун об’ємом 3,8 літра, але повністю новий карбоновий кузов (колісні диски і світлотехніка теж розроблялися спеціально для X1). У результаті вийшов суперкар на 109 міліметрів довше (4658 мм) і на 188 міліметрів ширше (2097 мм) звичайного MP4-12C. Висота і маса залишилася колишньою — 1199 мм і 1400 кг відповідно.

Новинка має піднімаються задні крила, відкривають при необхідності колеса, а також створений з цілісного шматка алюмінію задній спойлер, який потім був покритий нікелем. Спойлер може працювати в якості повітряного гальма.

Архітектура інтер’єру залишилася такою ж, що і у MP4-12C, однак матеріали обробки були змінені. У салоні використовується багато червоної шкіри і вуглепластикових вставок.

budulai
Унікальний суперкар McLaren зробили за замовленням клієнта

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code