Можно ли клеить обои на водоэмульсионную краску?При проведенні ремонту часто виникає питання, як вчинити зі старим покриттям. Видалення відпрацьованих елементів оздоблення часто пов’язане з істотними труднощами і не завжди доцільно.

При виконанні оздоблювальних робіт, потрібно врахувати з яким видом фарбування доводиться мати справу. Існують такі покриття, видалення яких є обов’язковою умовою якісного ремонту. До них відносяться, перш за все, старі шпалери і побілка крейдяним розчином.

Однак існують і такі варіанти попередньої обробки, повне видалення яких не є обов’язковим, достатньо провести додаткову обробку. Найбільш часто виникає питання: чи можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу?

Вимоги до основи

Перш ніж відповісти на поставлене питання, сформулюємо загальні вимоги до поверхні, обклеюваної шпалерами. Незалежно від того на яку основу плануєте клеїти шпалери, площина повинна відповідати наступним вимогам:

  1. Площина повинна бути рівною і гладкою, позбавленим глибоких подряпин і напливів шарів шпаклівки.
  2. Володіти високою адгезією до обойному клею.
  3. Не допускаються здуття, відшаровування і лущення.

Якщо ці умови задоволені, можна сміливо починати обклеювання шпалер на водоемульсійну фарбу, незалежно від попередньої обробки. При наявності на стіні старого покриття, потрібно визначити його тип і стан.

Визначення типу водоемульсійною фарби

Для визначення виду фарби зробіть зачистку ділянки шпателем або шкребком. У випадку відшарування пластами або клаптями середніх розмірів, мова йде про масляною або акриловій фарбі.

Можно ли клеить обои на водоэмульсионную краску?

У разі осипання порошком або відшаруванням разом зі шпаклівкою або штукатуркою має місце фарбування водоемульсійною фарбою. В залежності від типу емульсії роблять подальші дії. У разі виявлення дешевої емульсії її краще видалити повністю, оскільки наклеювання на неї може призвести до відшарування нових шпалер разом зі старим покриттям.

Після визначення типу покриття бажано провести ретельне обстеження на предмет відшарування і інших дефектів. У випадку виявлення таких повністю зачистити пошкоджену ділянку від відшарувалася штукатурки, а виникли перепади обробіть нової шпаклівкою до повного вирівнювання.

Після проведення вищезгаданих заходів стане зрозуміло чи можна поклеїти шпалери на водоемульсійну фарбу. Якщо параметри відповідають обумовленим умовам потрібно підготуватися до подальшого обклеювання.

Підготовка поверхні

Щоб домогтися якісної обклеювання шпалер потрібно забезпечити максимальну адгезію підстави. Після ремонту проблемних ділянок очистіть всю площину від пилу і бруду. Зробити це можна за допомогою слабкого розчину миючого засобу.

Можно ли клеить обои на водоэмульсионную краску?

Слід звернути особливу увагу на те, що при фарбуванні валиком створюється незначна фактура, яка буде заважати повного прилягання шпалер. Для вирішення цієї проблеми слід скористатися наждачним папером.

В процесі затирання фактура буде знята, і крім цього на площині утворюються незначні подряпини і шорсткості, які будуть сприяти підвищенню зчеплення між підставою і шпалерами.

Після зачистки таким чином, двічі обробити грунтовкою поверхня, причому між нанесенням першого і другого шарів слід забезпечити повне висихання грунтовки. Від ретельності обробки складом грунтовки залежить міцність площині обклеювання і, як наслідок, якість усього процесу поклейки.

Після виконання всіх цих заходів можна провести контрольну поклейку шпалер на водоемульсійну фарбу, щоб остаточно визначити ступінь придатності підстави. Для цього потрібно взяти невеликий фрагмент і наклеїти його на підготовлену ділянку. Після повного висихання клею потрібно спробувати відокремити тестовий фрагмент від стіни. Якщо при видаленні основа почне відшаровуватися, краще повністю зачистити основу. У разі нормального відділення пробної ділянки можна приступати до наклеювання основних полотен.

Поклейка шпалер

Наклеювання шпалер на таку основу має свої особливості. Перш за все, вкрай небажано багаторазове відділення наклеиваемого полотна від основи, це може призвести до відшарування.

Можно ли клеить обои на водоэмульсионную краску?

Для забезпечення найкращого зчеплення потрібно промазати клеєм не тільки полотно, але й стіну. Крім підвищення адгезії це значно підвищить ступінь ковзання полотен під час наклеювання, що дозволить більш точно суміщати стики полотен.

Надлишки клею слід видаляти змоченою в теплій воді губкою, не допускаючи затирання швів. Особливо важливо ретельне видалення клею при наклеюванні шпалер під фарбування. Це пов’язано з тим, що залишився клей накопичується в теснении малюнка, і заповнені клеєм місця будуть порушувати однорідність фарбування.

На підставі проведеного аналізу можна дати остаточну відповідь на питання чи можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу? Відповідь ця буде виглядати наступним чином: клеїти в принципі можна, однак перед обклеюванням слід переконатися в якості покриття, і провести додаткові підготовчі заходи.

Важливо відзначити, що наявність водоемульсійною фарби не завжди є небажаним, у разі фарбування якісними матеріалами, основа деякою мірою зміцнюється й набуває певні антисептичні властивості.

Чи можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code