Заміна застарілих вікон на пластикові аналоги – це досить приваблива в споживчому відношенні процедура. Адже саме в такому випадку поліпшується звукоізоляція приміщення, знижується рівень теплових втрат, істотно підвищується естетична складова всієї споруди в цілому.

Однак неправильна експлуатація представлених систем і помилки при проведенні монтажних операцій можуть викликати прояв негативних явищ, таких як потіють пластикові вікна, для усунення яких може знадобитися проведення додаткових робіт і вкладення коштів.

Запотівання пластикових вікон в квартирі зсередини як раз і є найбільш поширеним відхиленням, яке проявляється взимку, в період настання холодів і негативно позначається на експлуатаційних і естетичних характеристиках віконного модуля (з’являється цвіль, грибок, що розвиваються хвороботворні мікроорганізми). Через що багато домашні умільці, ставлять резонне питання: які причини виникнення зазначеного дефекту, і яким чином це можна усунути?

Чому потіють пластикові вікна в квартирі, що робити?

У більшості випадків запотіванню скла відбувається знизу вгору, причому обсяг, виділяється конденсату може бути настільки великий, що рідина, що утворюється на склі, накопичується і на підвіконні (стікає вниз), утворюючи цілі водяні калюжі. Дуже часто стає приводом для звернення в монтажну організацію з вимогою усунути представлену проблему на пластикових вікнах. Однак перед тим, як висувати звинувачення, доцільно ознайомитися з причинами виділення конденсату на вікнах, а вже на підставі наявних відомостей приймати оптимальне рішення.

Отже, чому потіють пластикові вікна в квартирі і як усунути цей дефект? Відповідь очевидна, при створенні певних кліматичних факторів – вони просто виступають в якості конденсатора, на площині якого насичений повітряний склад, що циркулює в приміщенні, переходить із газоподібного в рідкий стан.

І виною цьому явищу найчастіше виступають не конструктивні особливості модуля пластикового вікна, а фізична властивість вологого повітря виділяти вологу при досягненні точки роси, що безпосередньо пов’язано зі співвідношенням кліматичних характеристик, таких як вологість, температура, атмосферний тиск.

Методики як усунути запотівання пластикових вікон в квартирі взимку

Як вже було сказано вище, саме співвідношення кліматичних факторів виступає причиною виділення конденсату, і такого явища як пітніють вікна зсередини, через що долати подібні неприємності більш правильно якраз за рахунок формування в приміщенні найбільш оптимальних температурних режимів.

Для чого дуже важливо відійти від «точки роси», тобто домогтися зниження вологості в приміщенні і одночасного підвищення температури в районі віконного блоку.

Регулювання вологості повітряного складу

Основна конкурентна перевага пластикових вікон – їх герметичність, є і своєрідним їх недоліком. Адже разом з чудовими споживчими властивостями, при використанні пластикових модулів, спорудження отримує скрутний повітрообмін, що і є джерелом надлишкової вологи в кімнаті. Зважаючи чого паралельно з монтажними операціями доцільно здійснити ряд дій, спрямованих на вирішення зазначених завдань.

Чому зсередини потіють пластикові вікна в квартирі, що робити і як усунути причину

По-перше, для забезпечення якісного повітрообміну та циркуляції слід подбати про працездатності наявних вентиляційних систем (може знадобитися чистка вентиляційних каналів та повітрязабірників), а при необхідності провести монтаж додаткового кліматичного обладнання (установка витяжки на кухні, вентилятора у ванній тощо).

По-друге, забезпечувати приплив свіжого вуличного складу до приміщення за рахунок застосування впускних клапанів на пластикові вікна і регулярного провітрювання об’єкта (для чого сучасні віконні системи оснащені функцією мікропровітрювання).

По-третє, при виробництві будівельних робіт, застосовувати оздоблювальні матеріали на основі природних компонентів (дерево, бамбук), що дозволяє регулювати рівень вологості в квартирі. А в приміщеннях об’єкта, які відрізняються підвищеним вмістом вологи – використовувати ПВХ системи з багатокамерним склопакетом.

Підвищення температури повітря в кімнаті

Неякісно організована система обігріву також є відповіддю на питання, чому пластикові вікна потіють взимку. Потрібно доцільно дотримуватися певних правил в процесі експлуатації і монтажу віконних систем та інженерних комунікацій:

  • В процесі установки пластикових вікон в квартирі, слід застосовувати будівельні матеріали, що забезпечують герметичність місць інсталяції (використання монтажної піни, обштукатурювання укосів);
  • Схема підключення радіаторів опалення повинна розроблятися з урахуванням розташування віконних модулів;
  • Віконні підвіконня не повинні створювати перешкод для теплих потоків (від батарей), для чого не слід застосовувати особливо широкі вироби;
  • Щосезону (взимку і влітку) повинна проводитися регулювання пластикових вікон з метою зміни ступеня прилягання стулок.

До того ж для рішення зазначених задач рекомендується забезпечити зниження теплових втрат, за рахунок повного утеплення огороджувальних конструкцій вікна, а також використовувати опалювальні прилади, які мають можливість рівномірного розподілу теплової енергії (тепла підлога, чиллери – фанкойли тощо).

Чому потіють пластикові вікна в квартирі взимку, як усунути дану проблему відео

Виконуючи всі перераховані рекомендації, проблема утворення конденсату вирішується доволі швидко, і питання, що робити, якщо запотівають вікна зсередини, більше не буде вас турбувати.

Чому потіють пластикові вікна та як усунути причину?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code