Хто давно користується газовим котлом для опалення свого будинку, знає, як складно контролювати температуру. Тільки ви встановите певний режим, як на вулиці стає тепліше, і вам знову доводиться крутити ручку газового крана, щоб знизити подачу газу на пальник. Те ж саме відбувається і зі зниженням температури на вулиці, тільки в даному випадку газ доводиться додавати. Займатися коригуванням доводиться постійно, але всієї цієї тяганини можна уникнути, якщо встановити кімнатний термостат для газового котла.

Що це за прилад і якими функціями він наділений? Термостат – це той самий контролюючий прилад, за допомогою якого можна контролювати температурний режим усередині приміщень. Працює він у зв’язці з термодатчиком, що відповідають за вимірювання температури. По суті, терморегулятор для газового котла дає можливість врівноважити режим роботи всієї опалювальної системи, особливо нагрівального котла, який працюватиме не стрибкоподібно, а плавно. Така експлуатація збільшує термін служби обладнання, плюс збільшується ефективність і знижується споживання енергоносія.

Види кімнатних терморегуляторів

Є декілька видів класифікації даних приладів, в основі яких лежать типи підключення, пристрій і принцип роботи.

Спосіб підключення

За цим принципом терморегулятори діляться на дві групи:

 1. Дротові. Для підключення всієї контролюючої і регулюючої системи необхідно використовувати дротові контури, які збираються з проводів і кабелів. Виходить так, що контролер повинен з’єднуватися з котлом, який встановлений зовсім в іншій кімнаті, за допомогою кабельної розв’язки. Це складно, це затратно, це необхідність виділити велику кількість часу для проведення монтажних робіт.
 2. Бездротові. У цьому випадку сигнал, випромінюваний з терморегулятора, надсилається у вигляді хвилі. Правда, в даному типі є два блоку: один встановлюється поруч з опалювальним котлом і з’єднується з ним проводами, другий встановлюється в кімнаті, він і є термостатом. Між собою два блоки пов’язані тільки хвильовими (радіо-) сигналами. Такі прилади оснащені екранами і клавіатурою для установки необхідних параметрів.

Функціональність

І в цій категорії лише дві групи.

 1. Прості.
 2. Програмовані.

У чому їх відмінності один від одного? Перший варіант – це звичайний стандартний кімнатний терморегулятор для газового котла. Ви задаєте режим температури всередині кімнати, прилад її контролює і регулює за міру потреби. Другий варіант більш складний, і як за схемою регулювання, так і по своїй конструкції. Тобто якщо вам потрібно задати різні температурні режими, скажімо, на тиждень, то ви по днях встановлюєте параметри повітря, що прилад строго буде відслідковувати і регулювати.

Особливо це буде зручно, якщо провести програмування приладу погодинним способом. Наприклад, протягом дня в будинку нікого немає, можна задати температуру до +18С, ближче до вечора, приміром, за годину до приходу всієї родини, температуру можна підвищити до +22С. Тобто приходьте ви вже в теплий будинок. При цьому економія палива наявності.

Функціональних особливостей у другого виду досить багато, що дозволяє підвищити зручність користування. Перерахуємо деякі з них:

 • У комплектацію багатьох моделей входять блоки дистанційного керування.
 • Є можливість фіксації показників на певний часовий проміжок. Про це вже було сказано вище.
 • Швидка зміна режиму без великих витрат (часових і енергетичних).
 • Можна встановити температурний режим по днях, враховуючи прогноз погоди.
 • Економія енергоносія.
 • Такі терморегулятори працюють від мережі змінного струму, але в їх конструкції встановлені акумулятори, які підтримують режим роботи приладу, якщо раптом було відключено електрику з якихось причин.
 • Підключення термостата до газового котла – справа не дуже складна, так що розібратися в ньому можна без проблем.

Корисні поради

Якщо ви вирішили встановити датчик температури для газового котла, тоді ви повинні скористатися рекомендаціями фахівців.

 • Ідеальний варіант, якщо терморегулятор і опалювальний котел будуть від одного виробника. Це дасть можливість провести монтаж, налаштування та агрегацію за спрощеною схемою. Нічого страшного, якщо ви не знайшли термостат тієї ж марки, що і котел. Просто всі вищеперелічені процеси зажадають більшої кількості часу, а, значить, збільшиться ціна послуг майстра. Додамо, що невідповідність може спричинити за собою деякі незручності в процесі експлуатації системи опалення. Тому постарайтеся знайти термостат тієї ж марки.
 • На вибір терморегулятора буде впливати обігрівається площа кімнати і температурний режим, який ви плануєте створити в ній.
 • Щоб забезпечити зниження тепловтрат, ще до придбання всього опалювального обладнання, та датчика в тому числі, необхідно провести теплоізоляційні заходи всього будинку. І лише після цього можна буде вибирати прилад.
 • Ціновий діапазон терморегулятор не такий вже і великий. На ринку присутні прийнятні ціни і дуже дорогі. Якщо ви не хочете витрачати багато грошей на придбання даного приладу, то рекомендуємо купити недорогий механічний терморегулятор. Налаштовувати його треба один раз в день в залежності від температури на вулиці. Це просто, але надійність роботи такого пристосування досить висока.
 • Якщо обраний вами провідний терморегулятор, то радимо всю проводку, пов’язану з його установкою, проводити до початку оздоблювальних робіт. Оптимальний варіант – зробити приховану проводку.

Зверніть увагу! Місце для установки кімнатного температурного контролера повинно вибиратися ретельно. Його не можна встановлювати за меблями, не можна закривати шторами або фіранками. В цьому випадку показник температури буде некоректним.

Автономне опалення стає основним не тільки в приватному житловому будівництві, але і в міських квартирах. Плюсів у нього багато. Але навіть у цьому випадку споживачі весь час шукають лазівки, щоб знизити витрати на споживання палива, яке з кожним роком все дорожчає і дорожчає. Як один з варіантів економії, може виступати терморегулятор для котла. Фахівці запевняють, що грамотно встановлений і відрегульований термодатчик дає можливість заощадити до 30% палива, що використовується. Скажемо прямо, це великий плюс у сімейний бюджет.

Окупність терморегулятора швидка, за один опалювальний сезон можна відбити свої кровні навіть якщо ви придбали найдорожчий варіант.

Отже, основна функція кімнатного термостата – економія енергоносія. Але при цьому даний прилад дає можливість регулювати температуру всередині будинку, створюючи комфортні умови проживання. Так би мовити, два в одному.

Для чого необхідний кімнатний термостат для газового котла

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code