Флизелиновые обои: плюсы и минусыСьогодні саме флізелінові шпалери стали одним з найпопулярніших декоративних покриттів серед споживачів. Ті, хто вже знає, що собою являє таке покриття і випробував його на практиці, навряд чи буде експериментувати і пробувати інший матеріал для стін і стелі в своєму будинку. Мало того, кожен, хто затівав ремонт і зупиняв свій вибір саме на такому покритті, обов’язково радить використовувати його всім своїм друзям, знайомим, родичам.

Флізелінові шпалери буває двох видів, у складі яких головним компонентом є флізелін. Одні з них виготовлені на флізеліновій основі, інші – повністю складаються з цього матеріалу. Флізелін використовують також в деяких видах одягу, цей матеріал додають до основного для міцності речей і ущільнення їх.

Зовнішнім виглядом своїм розглянутий матеріал – папір, а ось на дотик, його можна порівняти з тканиною. Виготовляють такий матеріал з целюлози, яка просочується клейкими речовинами і розташування волокон – особливе. Целюлози тут 70-75%, а речовини сполучної типу до 30%, не більше. Всі компоненти піддаються пресування, в результаті отримуємо полотно нетканого типу. Відмінність від звичайного паперового матеріалу, просто колосальне, бо, як флізелін міцний і щільний, на відміну від паперу. Для повної впевненості в такому матеріалі, необхідно проаналізувати всі плюси і мінуси.

Особливості та види флізелінових шпалер

Склад шпалер даного типу робить їх справді міцними і довгостроковими, так що, якщо ви такі шпалери поклеїли, то переклеювати їх ви будете тільки в тому випадку, якщо вам приїсться колір, чи захочеться оновити ремонт. Необхідно також відзначити, що вони відрізняються від паперового, своєю вогнестійкістю, так що можна з повною упевненістю сказати, що шпалери з флізеліну абсолютно безпечні. Плюс до цього вологи такі шпалери зовсім не боятися і при цьому відмінно дихають, тобто, пропускають повітря.

Флизелиновые обои: плюсы и минусы

Поверхня такого покриття може бути і рельєфною, і гладкою. Причому його можна мити, а також використовувати їх як основу для фарбування стін, тобто, при бажанні, їх можна перефарбовувати, причому не один раз.

Якщо ви вирішили поклеїти флізелінові шпалери, пам’ятайте, що склеювальні склади для них виготовляють спеціальні, а клей для звичайних шпалер, не підійде для них. Справа в їх складі, структурі. Полотна набагато важче звичайних, і для того, щоб вони щільно і капітально приклеїлися до стіни, потрібна більш густа клеюча консистенція. Відмінність також є і в нанесенні клею. Якщо у випадку із звичайними шпалерами – ми наносимо клей на шпалери, то у випадку з флізеліновимі, на смуги клей не наноситься, його намазують на стіну.

Існує всього два види розглянутого декоративного покриття. В даному випадку це флізелінові шпалери та покриття на їх основі. Розглянемо кожен з них, проаналізуємо, щоб зрозуміти, в чому різниця між ними.

 • Шпалери на флизелиной основі. Складаються з двох шарів, один з яких паперовий (текстиль будь-якого типу), другий – флізеліновий. Саме другий шар буде наклеєний до стіни, а шар, який знаходиться зверху, є декоративним шаром і визначає зовнішній вид шпалер. Від складу такого матеріалу, відповідно, і буде залежати їх вартість.
 • Флізелінові шпалери. Такими шпалерами називаються декоративний матеріал, що повністю складається з флізеліну. Склад їх – багатошарові, тільки верхній шар може мати яку-небудь структуру, рельєфність, всі інші верстви – гладкі. Такі шпалери вважаються досить міцними, термін їх служби досить довгим. Саме такий вигляд покриття відмінно підходить для постійного перефарбування в різні кольори, а значить і дає можливість розгулятися фантазії і дизайнерським здібностям.

Вивчаємо плюси і мінуси флізелінових шпалер

Як і будь-який інший матеріал, даний вид шпалер мають свої плюси, недоліки. Для того щоб зрозуміти, наскільки якісним і практичним є розглянутий декоративний матеріал, необхідний розглянути всі його сторони, як позитивні, так і негативні.

Флизелиновые обои: плюсы и минусы

Плюси:

 • довговічний матеріал. Прослужить вам не один рік, і залишиться в первозданному вигляді на довгі роки;
 • екологічно чисті шпалери, в їх складі немає ніяких шкідливих домішок і складів. Так що за здоров’я домочадців з таким покриттям на стінах, переживати не доведеться;
 • структура флізелінових шпалер досить щільна, а значить, покриття можна назвати надійним;
 • вогнестійкість. Цей критерій один з основних, який є перевагою, тому що це означає, що з таким покриттям ви будете почувати себе в безпеці;
 • монтаж простий, не вимагає спеціальних навичок і знань;
 • доглядати за таким покриттям дуже просто. Його можна мити, витирати на ньому пил, не ушкоджуючи структуру поверхні.

До плюсів флізелінових шпалер можна також віднести і те, що клеїти їх можна навіть на не дуже рівні стіни, на поверхню з деякими невеликими дефектами. Таким чином, ви будете мати можливість заощадити на ремонті гроші, час. Шпалери трохи тягнутися, а також не розмокають від клейкої складу, як паперові.

Мінуси

Флизелиновые обои: плюсы и минусы

Недоліки є у будь-якого матеріалу, предмета, навіть людини, так що, бамбукові шпалери, плюси і мінуси, в даному випадку, не виняток:

 • якщо поверхня шпалер рельєфна, вона буде на собі збирати пил, особливо цей недолік, хвилює людей з алергією;
 • коли ви вибираєте такі шпалери, повинні також враховувати і той факт, що рельєфність завжди приваблює маленьких дітей, а також тварин, які є в будинку, вони їх рвуть, деруть, так що враховуйте це;
 • якщо ви купуєте флізелінові шпалери для того щоб їх пофарбувати, витрати збільшаться, адже ще доведеться купувати і фарбу для них;
 • ціна таких шпалер вище. Ніж вартість звичайних з паперу, цей критерій досить часто дає перевагу іншим видам шпалер;
 • вологе прибирання повинна буде також проводитися на поверхні рельєфних шпалер, що займе чимало часу, тим більше, якщо такого роду покриття знаходиться на поверхні не тільки в одній кімнаті.
Особливості та переваги флізелінових шпалер відео

Детально розглянувши плюси і мінуси, призначення і особливості, можна вже робити свої індивідуальні висновки з цього приводу. Є ряд переваг, і деякі недоліки, які можуть схилити споживача в одну або в іншу сторону. Який би варіант ви не вибрали, головне, щоб він був виваженим, об’єктивним, та в результаті, щоб ви про це не пошкодували.

Флізелінові шпалери: плюси і мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code