Всі ми знаємо, що найдешевший вид палива на сьогоднішній день – це газ. Звичайно, він може бути різним: магістральними або балонним. До речі, перший дешевше другого, але в будь-якому разі це не тільки дешевизна і економія грошей, це простота управління опалювальним процесом. Оптимальний варіант системи опалення заміського будинку – водяне радіаторне опалення з газовим котлом в центрі. Для невеликої дачі це занадто шикарно, тому виробники пропонують різні способи, як опалювати дачу. Один з них – це газова піч для дому.

Різноманітність конструкцій

Що ж сьогодні пропонує сучасний ринок опалювального обладнання в категорії «газові печі»? В основному тут присутні дві групи:

  1. Керамічні газові печі.
  2. Металеві.

За яким, крім матеріалу виготовлення, параметрами вони відрізняються один від одного.

  • Почнемо з того, що основна теплова віддача керамічних печей – це інфрачервоне випромінювання. На нього йде близько 80% тепла. Все інше -конвекція. Саме такі конструкції є власниками великої потужності. Відсутність великої кількості дорогих металевих вузлів і деталей зробило керамічні печі самими доступними за ціною.
  • Металеві опалювальні прилади, що працюють на газі, відрізняються високою ціною (звичайно, в порівнянні), особливою міцністю і тривалим терміном експлуатації. Приплюсуємо в якості гідності практично повне згоряння палива за рахунок високої температури всередині камери згоряння.

Але ось що цікаво. Виробники по-різному комплектують газові печі. Адже ці прилади можуть працювати і від магістральної труби, і від балона. Деякі з них в комплекті надають відразу балон, не всі комплектують перехідниками до кожного сполучного елементу, а, тим більше, можливістю поєднати в одну систему кілька балонів. А такі існують перехідники.

Огляд моделей

Давайте розглянемо дві моделі та їх комплектацію.

  • Master 450 CR – це газова піч для дачі, яка працює тільки на зрідженому газі. Це керамічний варіант, який відноситься до категорії енергонезалежних опалювальних установок. В залежності від потужності приладу піч витрачає до 0,31 кг/год. При цьому пічка комплектується балоном ємністю 11 літрів. Тобто, безперервно вона може працювати до 35 годин. Це одна з найсучасніших конструкцій, укомплектованої термопарою, датчиком полум’я, газоаналізатором. Додамо, що це мобільна версія, тому встановлюється на коліщатках. До речі, форсунку можна підібрати під певні умови експлуатації.
  • Італійська модель «Bartolini». Це металевий варіант, що нагадує выкатную тумбу. Правда, і в її конструкції присутній керамічна деталь. Це нагрівальна панель. Що не кажи, а жаростійка кераміка краще виконує свої функції щодо опору відкритого вогню. Так от ця модель обігрівача укомплектована балоном, який встановлюється всередину металевого корпусу під керамічну панель. Об’єм балона – 27 літрів. В основному тепловіддача здійснюється за рахунок конвекції і випромінювання від керамічної деталі. Паливо спалюється повністю, кінцевий результат – це невелика кількість вуглекислого газу і пари.

Критерії вибору

Що необхідно враховувати, вибираючи газову піч-обігрівач?

  • В першу чергу необхідно звертати увагу на коефіцієнт корисної дії. При зростанні енергоносіїв важливо враховувати момент ефективного спалювання палива.
  • Наступний показник – ціна. Але враховуйте ось який момент – високої якості опалювальний прилад дешевим бути не може. Особливо хотілося б звернути вашу увагу на теплоізоляцію печі. Деякі виробники спеціально від неї відмовляються, щоб знизити собівартість.
  • Не забуваємо і про зовнішньому вигляді. Красиво жити не заборониш, тому намагайтеся підбирати варіанти оригінальні. Коштувати вони будуть явно дорожче, але ви отримуєте натомість чудовий по своєму дизайну прилад.

І останнє в цій статті. Враховуючи все вищесказане, хотілося б порадіти великій різноманітності пропонованих сучасним ринком газових обігрівачів. З їх допомогою можна легко організувати опалення в невеликому заміському будинку.

Газова піч для дому – критерії вибору

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code