Огорожі з металевого паркану являють собою класичний варіант огорожі, яке ставлять на дачах і заміських ділянках.  

Главная / Строительство и ремонт / Заборы из металлического штакетника: дачная классика

Строгий стиль металевих конструкцій органічно вписується в навколишній ландшафт і виконує функції надійної огорожі.

1. Переваги металевих огорож

  • тривалий термін експлуатації;
  • міцність конструкції;
  • металеві деталі з полімерним покриттям стійкі до несприятливих погодних умов та дії вологи;
  • в процесі монтажу секцій можуть використовуватися деталі художньої ковки.

 

2. Недоліки

  • велику вагу конструкцій;
  • металевий паркан монтують на міцний фундамент, що веде до подорожчання будівництва;
  • металеві деталі без захисного покриття потребують регулярного фарбування (не рідше одного разу в рік).

 

3. Види штахетника

Промисловість випускає 6 видів металевого профілю, які в свою чергу діляться на 4 підвиди (за формою верхньої частини паркану). Верхня кромка може бути округлої, а також мати М – або П-подібну форму. У продажу зустрічаються моделі штахетника посиленого типу з 2-3 ребрами жорсткості. Вони рекомендовані для монтажу в регіонах, для яких характерні сильні вітри. Для високих парканів використовується штахетник з гострими кутами або відігнутими пелюстками.

4. Як поставити металевий паркан?

Зібрати такий паркан з металевого паркану нескладно. Спочатку потрібно розчистити територію від сміття, кореневищ і чагарників. Далі приступають до розмітки. Для цього використовують довгий шнур, який натягують на прямолінійних ділянках – від одного кута до іншого. Відстань між стовпами відзначають кілочками з інтервалом 1,5-2,5 м.

5. Як встановити опори?

У місцях, зазначених кілками, риють ями глибиною не менше третини довжини стовпів. Не рекомендується робити ями глибше рівня промерзання грунту. Нижню частину опор покривають фарбою або бітумною мастикою.

Так як металеві прольоти мають велику вагу, то стовпи зміцнюють бетонним розчином, який заливають в ями. На кам’янистих грунтах можна обійтися засипкою з буту і щебеню. При цьому способі кріплення стовпів ями заповнюють бетоном лише на третину. Точність установки перевіряють схилом або будівельним рівнем. Після завершення роботи верхню частину стовпів закривають заглушками з пластику.

6. Як побудувати стрічковий фундамент для металевого паркану?

Його форма повністю підтверджує назву – конструкція являє собою суцільну стрічку. Для його будівництва використовують не тільки бетонний розчин, але також блоки, цегла, природний камінь. Фундамент стрічкового типу відрізняється простою і цілісною конструкцією. По можливості, заливка робиться безперервно. Розчин в цьому випадку краще всього готувати в бетономішалці. Під фундамент риють траншею, глибина і ширина якої вибирається в залежність від глибини промерзання грунту, його типу і тяжкості металевих конструкцій огорожі.

Опалубка встановлюється на всю глибину траншеї. Її роблять з дощок, фанери, плоского шиферу і листового металу. Верхню частину опалубки зшивають рейками, що дозволить конструкції витримати тиск рідкого бетону.

Для посилення фундаменту перед заливанням розчину дно траншей засипають піском і укладають армуючий каркас із сталевих прутів або арматури. Бетон ущільнюють вібраторами або підручними засобами: дерев’яній трамбуванням, ломиком, трубою. Розчин повинен розтікатися на всю глибину заливки рівномірним шаром. Верхню частину фундаменту вирівнюють шпателем або кельмою. Щоб запобігти надмірне випаровування води з розчину, фундамент накривають поліетиленовою плівкою.

7. Як закріпити поперечки?

Поздовжні поперечини до стовпів кріплять болтами або приварюють зварюванням. Вони встановлюються в 30 см від верхнього краю труби і на такій же відстані від фундаменту. Монтаж можна значно спростити, якщо поперечки кріпити з зовнішньої сторони стовпів.

Існує ще один спосіб кріплення поперечин за допомогою хрестовин з швелера і болтів. Таке кріплення не менш надійно, ніж зварний шов, але його установка вимагає більше часу. Впоратися з такою роботою самостійно досить складно.

8. Як поставити паркан з металу?

Штакетіни кріплять спеціальними болтами, які мають круглу голівку і хрестової шліц. Також можна використовувати саморізи зі складними шліцами – їх неможливо відкрутити без спеціального інструменту.

Планки встановлюють на відстані 70 мм фундаменту і на 10-20 см вище опор. Складання забору починають з кутів. Першу штахетину виставляють строго по рівню. Таку планку виставляють через 50 мм від попередньої.

При необхідності штахетник підрізають болгаркою. Зрізи покривають бітумною фарбою такого самого кольору, як і весь паркан. Якщо краї штакетін рівні, то їх можна з’єднати поздовжньої планкою. Її кріплять саморізами, які укручують в кожну п’яту планку.

 

Огорожі з металевого паркану: дачна класика

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code