Тепловізори або по-іншому інфрачервоні камери використовуються для фотографування зображення в інфрачервоному хвильовому діапазоні.  

Простіше кажучи, це такий пристрій, який дозволяє бачити теплове випромінювання предметів. Сьогодні можна купити тепловізори для полювання або для якихось інших цілей. Приміром, з допомогою тепловізора можна виміряти відстань до віддалених об’єктів.

Вперше ці прилади винайшли в тридцятих роках минулого століття. Суть цього пристрою в тому, що воно перетворює інфрачервоне випромінювання в електричний імпульс, який виводиться на екран. Вже в сімдесятих роках двадцятого століття були отримані пристрої, які перетворювали теплове випромінювання в безпосереднє зображення. При цьому використовувалися люмінофори та рідкі кристали. Вони знайшли широке застосування для виявлення предметів в темний час доби. Крім того, ці прилади використовуються в інженерних цілях для виявлення температурних аномалій при експлуатації якогось промислового об’єкта. За допомогою такого пристрою можна виявляти різні витоку теплоносія.

Дуже широко тепловізори застосовуються в будівельній галузі, коли потрібно оцінити теплоізоляційні якості використовуваного матеріалу. Тепловізор, купити який можна на сторінці, допомагає знайти слабкі місця в будинку, де відбувається витік тепла. Так само вони з успіхом використовуються військовими. З допомогою цих приладів можна виявляти ворогів в темряві і визначати їх точне місце розташування. Крім того тепловізори знайшли своє місце і в медицині. Прилади допомагають виділити в натовпі людей, заражених вірусом.

Які моделі вибрати?

Зараз широке розповсюдження отримали тепловізори наступних брендів:

  • FLIR
  • TESTO

Втім, це легко пояснити.

  1. Доступно. Ви легко можете купити тепловізор в Алмати за ціною від 70 до 170 тис. руб. в середньому. Хоча, якщо використовувати цей прилад в будівництві важких і великих споруд, потрібно використовувати більш дорогі і точні моделі.
  2. Зручність застосування. Гаджет, якщо так його можна назвати, підключається до вашого смартфону або планшету через wi-fi. Можна також підключити його до ноутбука або стаціонарного комп’ютера, виводячи зображення на великий монітор. таким чином, легше зчитується інформація. Головне, щоб на комп’ютері або мобільному пристрої було встановлено необхідне програмне забезпечення.
  3. Качествення теплограма, одержувана від приладів FLIR або TESTO, має високий ступінь деталізації і дозвіл 19 200 точок.

 

Застосування тепловізорів і популярні моделі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code