Тепло – джерело життя. З цим не посперечаєшся, тому затишний і теплий будинок – основа життя людини, особливо коли на вулиці мінусова температура. Опалення грає важливу роль в нашому житті. І неважливо, чи живете ви в міській квартирі або в заміському будинку. Але якщо в квартирі ви практично не займаєтеся опалювальними процесами, то в будинку вам доводиться думати над тим, як грамотно підтримувати температурний режим усередині приміщень, щоб у них завжди було тепло. А так як умови організації опалювальної системи в різних регіонах відрізняються один від одного, то нам доведеться розглянути всі види опалення приватного будинку.

Види опалювальних систем

За якими критеріями поділяються усі види опалення, на що необхідно звернути увагу, щоб зробити правильний вибір, коли перед вами постає дилема, який тип краще? Питань з цього приводу виникає багато, на багато з них ми і постараємося відповісти в цій статті.

Водяне опалення

Водяне опалення в приватному будинку зустрічається досить часто, адже, чого гріха таїти, це самий оптимальний варіант організації обігріву внутрішніх приміщень. Звичайно, він не найпростіший, адже для спорудження всієї мережі вам знадобиться велика кількість різних установок, приладів і матеріалів. Але він найбільш ефективний.

У чому ж суть цього виду?

 • По-перше, це трубна конструкція, в яку входять опалювальний генератор, радіатори, запірна арматура і блоки контролю і управління за всіма теплотехнічними процесами.
 • По-друге, в якості теплоносія тут зазвичай використовується вода. Хоча можуть бути залиті в систему і незамерзаючі рідини.
 • По-третє, опалювальні котли можуть працювати на різних видах палива, що дозволяє використовувати дану систему практично у всіх регіонах нашої батьківщини.

Наскільки ефективно водяне опалення? Якщо правильно розрахувати теплову віддачу радіаторів, потужність котла, якщо грамотно підійти до вибору всіх складових, починаючи від опалювального агрегату, закінчуючи вентилями і засувками, то можна вважати, що це найефективніша система опалення на сьогоднішній день. І якщо ви ще не замислювалися над тим, яке опалення краще всього встановити в своєму власному домі, тоді не роздумуючи, вибирайте саме цей варіант.

Звичайно, треба віддавати собі звіт в тому, що водяне опалення не є, якщо так можна висловитися, єдиним стандартним варіантом (комплексом). У ньому є підвиди і підгрупи. І основне поділ проводиться за типом паливо, яке використовується для нагріву теплоносія. І в цьому плані лідирує опалення приватного будинку газом. Чому?

 • По-перше, магістральний газ – найдешевше паливо з усіх пропонованих на ринку.
 • По-друге, газові котли легко автоматизуються.
 • По-третє, у них дуже високий коефіцієнт корисної дії від 95% (конвекційний тип) до 110% (конденсаційний тип).
 • По-четверте, таке опалення — це комфортне проживання з простим обслуговуванням самого котельного устаткування.

Практично за всіма статтями газовий тип опалення – це просто одне задоволення.

Але якщо газ у ваш селище не проведено, то засмучуватися немає причин, тому що виробники котельного обладнання пропонують інші варіанти і конструкції. Тут і дизельне опалення приватного будинку, і дров’яне, і електричне. Так що кожен споживач може підібрати під себе певну модель опалювального котла.

Повітряне опалення

На жаль чи на щастя, повітряне опалення в приватних будинках сьогодні зустрічається не часто. Чому?

 • Досить великі капітальні вкладення в саме обладнання і процес монтажу. Своїми руками встановити весь повітряний комплекс неможливо. Тут потрібні знання і досвід роботи. Так що доведеться викласти чималу суму на установку і налаштування.
 • Складна по конструкції система повітроводів, які необхідно теплоізолювати, тому що основна їх частина розташовується на горищі.
 • Це повністю енергозалежна система, так що платити за споживання електроенергії доведеться все одно.
 • Хотілося б сказати, що повітряне опалення мало доставляє клопоту. Але це не так, вам доведеться періодично займатися чищенням фільтрів, на які осідає пил. Вона забиває клітинки, після чого ефективність опалювальної мережі різко падає.

Сьогодні на ринку виробники пропонують кілька варіантів повітряного опалення. І якщо ви своє віддали перевагу саме цьому виду, тоді купуйте конструкцію з рекуперацією, тому що вона є економічною. В ній повітря, висмоктуємо з приміщень, що надходить на очищення або викидається назовні на вулицю. Так от його температура надходить на обігрів свіжого повітря, що забирається ззовні будівлі. Відбувається попередній нагрів холодного повітря, який далі надходить на калорифери, де і нагрівається до необхідної температури.

Електричне опалення

Під цим назву не ховається водяне опалення з електричним котлом. Ринок сьогодні пропонує досить широкий асортимент різних електричних нагрівальних приладів. Ще зовсім недавно багато споживачі були власниками невеликих заміських дач і ці прилади легко справлялися з покладеними на них обов’язками. Це були масляні радіатори, теплові вентилятори і гармати, теплові завіси та інші прилади.

Сьогодні електричними приладами користуються власники навіть дуже великих заміських будинків, тому що асортимент останнім часом став значно ширше. Наприклад, електричні конвектори, сплінт-системи, теплі підлоги і так далі. Особливо хотілося б відзначити останню новинку – інфрачервоне опалення приватного будинку. З усіх пропонованих на сьогоднішній день опалювальних систем – це сама економічна, хоча і відноситься до досить витратною категорії «електричної».

ІЧ-панелі сьогодні можна встановити в будь-якому місці: закріпити на стіні, на стелі, укласти під підлогове покриття. І скрізь воно буде ефективно працювати, забираючи мінімальна кількість електричного струму.

Зверніть увагу, що інфрачервоні панелі не обігрівають повітря, що знаходиться усередині приміщень, вони нагрівають навколишні предмети, які і виділяють тепло. Звідси і ефективність нагрівання.

Звичайно, говорити про те, що це оптимальний варіант для приватних будинків, не можна, занадто обмежений простір такі панелі нагрівають. Але для невеликих приміщень, для невеликих прибудов це ідеальна опалювальна конструкція. Встановіть одну панель, наприклад, в коморі або в гаражі, і ви відразу відчуєте ефект і економію.

Печі та каміни

Не хочеться скидати з рахунків і ці два традиційних приладу, які давно використовуються в якості системи опалення приватних будинків. Говорити про їх ефективній роботі не доводиться, але давайте дивитися на цю проблему з іншої більш сучасної боку.

Наприклад, звичайна буржуйка. Що може бути ефективного в даній моделі? Якщо говоримо про старої конструкції, то насправді – нічого цікавого. Але виробники пропонують різні варіанти, які можна віднести до сучасних, економічним і ефективним установок. Сьогодні на ринку ви можете знайти буржуйки з вбудованим контуром, від якого може працювати тепла підлога. У топці опалювального агрегату встановлений невеликий теплообмінник, по якому рухається вода. Вона нагрівається і надходить в трубну систему теплих підлог. Звичайно, з допомогою буржуйки велике приміщення так не прогреешь, а ось маленьке — не проблема.

Можна зробити додавання у вигляді конструкції піролізного типу, коли топка поділяється на дві частини: в одній горять дрова, у другій згорають топкові гази. Ефективність збільшується майже в два рази.

Як бачите, способів опалення заміських будинків не так вже й мало. Кожен споживач вирішує сам, який вид обрати. Але рекомендуємо враховувати особливості та умови експлуатації опалення в цілому. Тут важливо дотримати точні пропорції: ціна обладнання — якість і ефективність його роботи — економія палива.

Класифікація і види опалення приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code