Вже тривалий період найбільш поширеним матеріалом вважаються шпалери. І це неспроста, адже виготовлені на натуральній основі, зазначені позиції відрізняються екологічністю, демократичною вартістю, широким розмаїттям кольорів, малюнків і орнаментів, а також характеризуються простотою монтажу та експлуатації.

Через що часто стають полігоном дій для творчих людей і власників житла, які бажають самостійно поліпшити естетичні характеристики власних приміщень.

І хоча процес клеїти шпалери на стіни або стелю не відрізняється особливою складністю і може бути виконаний з мінімальними фінансовими і тимчасовими витратами, головне при цьому – дотримуватися вимог технологічного процесу і дотримуватися стандартні рекомендації при виконанні робіт.

Первинні вимоги при поклейці приміщень шпалерами пов’язані з якістю базових підстав. Згідно з рекомендаціями виробників будматеріалів, оклеиваемые поверхні повинні бути повністю підготовлені до нанесення полотен шпалер, а саме очищені від старих шпалер і оздоблювальних матеріалів, бути рівними, чистими, сухими і знежиреними (загрунтованими). Однак у деяких ситуаціях повне виконання перерахованих вимог стає скрутним, і виконавець задається питанням: чи можна клеїти нові шпалери на старі? Давайте разом спробуємо розібратися з особливостями такого методу.

Особливості такої поклейки

Не потрібно бути висококласним фахівцем, щоб зрозуміти, що наклеювати нові шпалери поверх старого, заняття досить ризикована і може бути реалізовано лише у тому випадку, якщо базові поверхні відрізняються надійністю (не відшаровуються) і чистотою, а самі матеріали міцно тримаються і мають слабовыраженную фактуру (наприклад, тонкі паперові). Причому дуже важливим критерієм в даній ситуації буде і вибір клею з найбільш відповідними технічними характеристиками.

І хоча основною перевагою представленої методики як клеїти шпалери на шпалери, є суттєва мінімізація трудовитрат, дуже важливо в процесі виконання робіт дотримуватися наступних рекомендацій:

  • забезпечувати розташування нових полотнищ, зі зміщенням відносно старих шпалер (для забезпечення якісної зв’язки);
  • застосовувати високоякісний клей для шпалер, забезпечує високу зчеплення оздоблювальних матеріалів на паперовій основі;
  • поверх старих полотен можна клеїти тільки легкі матеріали з ідентичними характеристиками;
  • виробляти всі монтажні операції досить швидко, щоб не допускати раскисания основи.

Недоліки зазначеної технології

Незважаючи на всі переваги вказаного методу, фахівці ніколи не стануть вдаватися клеїти стіни шпалерами подібним чином. Гарантувати належну експлуатацію такої поклейки буде досить проблематично. Поява відшарувань у вигляді бульбашок, зморщування листів, мимовільне відпадання шпалер – ось далеко не повний перелік неприємностей, які можуть стати наслідком такої технології.

До того ж слід зазначити негативні моменти, здатні проявитися в процесі експлуатації, адже саме в такий сприятливому середовищі зможуть розмножуватися хвороботворні мікроорганізми як цвіль, а також на лицьовій поверхні нових полотен згодом можуть проявитися нерівності, горби і сліди від складових компонентів вихідної основи» (плями, розводи тощо).

Саме тому, перед тим як клеїти шпалери на шпалери найбільш доцільним варіантом є попереднє видалення оздоблювальних елементів, вироблене на підставі наступних рекомендацій:

  • Для видалення полотен, здійснювати їх попереднє зволоження (за 10 хвилин), після чого знімати матеріал шляхом механічних впливів (шпателем, ножем, шкребком);
  • В якості розчину для зволоження застосовувати теплу воду з додаванням невеликого обсягу миючих засобів, а в особливо складних випадках використовувати спеціалізовані склади на хімічній основі або професійне обладнання (парогенератор);
  • Нанесення рідини на лицьову поверхню старої матеріалу проводити за допомогою губки або розпилювача;
  • Для видалення шпалер щільної структури, що володіють захисним шаром (миючі, вінілові, флізелінові), проводити їх попередню перфорацію за допомогою монтажного ножа або спеціалізованого малярного інструменту (шпалерний тигр, металева щітка).

Враховуючи всі вищеописані особливості відповідь на питання: чи можна клеїти шпалери на старі шпалери? повинен бути негативним, а найкращим варіантом при проведенні зазначених ремонтно-будівельних робіт буде якісна підготовка основи, згідно запропонованої технології.

Чи можна клеїти нові шпалери поверх старих?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code