Нерідко проблемою сантехніки стає наявність вапняного нальоту, який не тільки псує зовнішній вигляд керамічного виробу, але і є розсадником безлічі мікробів. Часто подібний наліт з’являється в результаті неякісної води міського водопостачання. Також несправність сантехніки призводить до подібних утворень там, де вода дуже довго відстоюється на керамічній поверхні. Найчастіше це можна помітити на місці зливу у вигляді доріжок, особливо це стосується унітазів старого зразка.

Існує багато способів позбавитися від вапняного нальоту і сечового каменю, правда, далеко не всі вони можуть підійти під той чи інший вид сантехніки. Для деяких видів сантехнічного обладнання слід використовувати тільки щадні засоби, які не руйнують структуру покриття. Однак повністю видалити забруднення і іржу такими засобами навряд чи вийде, відповідно, найкращий спосіб вберегти унітаз від нальоту – чистити його регулярно.

Далі ми наведемо різні способи, ніж прибрати вапняний наліт в унітазі, доступні в домашніх умовах. Крім того, дамо кілька профілактичних порад, що дозволяють не запускати сантехніку до плачевного стану.

Причини появи нальоту і сечового каменю в унітазі

В принципі, пояснити причину появи вапняного нальоту в санвузлі легко, досить дізнатися, звідки в квартиру або будинок надходить вода. Найчастіше, її джерелом є річки і озера, рідше підземні джерела. Вода на своєму шляху рухається по водозабору або свердловині, залежно від місця її видобутку. У підсумку, вона розчиняє на своєму шляху все попадаються гірські породи і грунти. Найлегше розпаду при цьому піддаються осадові породи, а також інші варіанти ґрунтів органічного походження. Неорганіка розчиняється набагато повільніше.

Тим не менш, на швидкість появи нальоту впливають кілька факторів. Припустимо, у певному об’ємі води буде міститися певна кількість вапна, відповідно, чим частіше зливається вода, тим швидше буде утворюватися наліт.

Причини утворення сечового каменю також зрозумілі, так як сечовий камінь – це відкладення мінеральних речовин, що містять в організмі людини. Виводитися вони разом з сечею і осідають на стінах керамічних виробах. В процесі з’єднання з мінералами, що містяться у воді, вони утворюють щільний шар сіро – жовтого кольору.

Безпосередньо, нерівності на поверхні кераміки посилює і прискорює цей процес, оскільки, чим більше вона шорстка, тим більше бруду буде на ній затримуватися. Перед тим як вибирати сантехнічне виріб для дому, переконайтеся, що внутрішня поверхня чаші унітазу була гладкою. В даному випадку вдалий варіант глазурований фаянс, а також варіант з сантехнічного фарфору.

Нерідко утворення вапна сприяє несправність сантехніки, як вже було сказано вище. Часто таке явище можна помітити в унітазах зі зливом старого зразка, коли бочок «підтікає». Це пов’язано з ослабленням системи зливу, яка потребує ремонту або заміни. У результаті на поверхні сан – фаянсу утворюється відкладення у вигляді яскравої іржі, прибрати яку в подальшому буде дуже проблематичним.

Способи і засоби для видалення вапняного нальоту в унітазі

Завдяки розвитку сучасної хімічної промисловості, на вибір покупців надається велика кількість різних засобів, які дозволяють позбутися від різного ступеня відкладення у вигляді нальоту і каменю. Розглянемо докладніше їх загальні групи.

Абразивні чистячі засоби. Під цим складним назвою ховаються спеціальні порошки різних виробників, що містять в собі дрібні частинки абразиву, здатні механічним шляхом очистити бруд з поверхні.

Для їх застосування необхідна губка, а також пристойна сила, тому що сам процес по собі механічний, вимагає певного натиску під час тертя. Робота ця досить стомлююча, крім того, вимагає обов’язкового видалення води з області зливу перед очищенням, оскільки у воді засіб неефективно. Слід враховувати, що цей спосіб підійде далеко не для кожного покриття, адже занадто сильне тертя абразивами залишає на поверхні маленькі пошкодження у вигляді подряпин, які надалі сприяють ще більшому відкладення вапна і сечового каменю.

Лужні і кислотні миючі засоби («Сіліт бенг», «Доместос», «Каченя», «Комет» від нальоту та іржі і т. д.). Основою лужних засобів в звичайному варіанті є натри їдкий, який не чинить негативного впливу на поверхню сантехніки, при цьому саме забруднення швидко розчиняється під його дією. Тут також доведеться вичерпувати воду з чаші унітазу, щоб видалити вапняний наліт в унітазі. Тим не менш, деякі засоби дозволено наливати прямо у воду в певній кількості, після чого стінки слід обробити йоржиком.

У кислотних очищувачів на кшталт «Сіліт Бенг», ефективність набагато вище, ніж у решти, однак підійде кислота далеко не для кожної поверхні. З обережністю застосовувати її можна в емальованій сантехніці, оскільки в цьому випадку емаль просто розчиниться. Обов’язкова умова для застосування луги і кислоти – використання рукавичок.

Ортофосфорна кислота. Цей засіб допомагає не тільки прибирати мінеральний наліт на дні чаші унітазу, але і жовту іржу, покривають деталі зливний і наливної арматури всередині бочка. Для цього необхідно в чашу і сало, додати препарат в межах 100 – 150 гр., далі почекавши 10 – 15 хвилин, слід ретельно промити поверхню виробу проточною водою. Перевага цього засобу в тому, що воно не руйнує вироби з пластику та гуми.

Соляна кислота. При використанні цього препарату, слід дотримуватися підвищені заходи безпеки, захищаючи не тільки шкіру, але і дихальні шляхи. Речовина досить добре видаляє утворився вапняний наліт в унітазі, варто тільки протерти нею поверхню. Для того щоб почистити унітаз від сечового каменю, необхідно в чашу залити пів склянки речовини і залишити її там на 10 хвилин. При використанні соляної кислоти, переконайтеся, щоб матеріал з’єднанні сантехнічного вироби не був виготовлений з пластику або гуми.

Таблетки для бачка. Ще одним способом видалити наліт є використання таблеток для бачка унітазу. Позбавити сантехніку від подібних забрудненні повністю вони не зможуть, тим не менше, вважається, що з їх допомогою можна істотно полегшити процес очищення. Однак нерідко їх ефективність в комерційних цілях занадто перебільшена виробником.

Способи як прибрати вапняний наліт в унітазі народними засобами

Якщо немає бажання і можливості застосовувати в домашніх умовах хімічні засоби, на допомогу можуть прийти перевірені народні способи. Серед них найбільш вдалі такі:

  • Суха щавлева кислота. Такий засіб можна зустріти досить рідко. Для відновлення первозданного вигляду для вашої кераміки, даний спосіб вважається не менш ефективним і недорогим варіантом. Її необхідно наносити за допомогою губки на зволожену поверхню або присипати на місця відкладення сечового каменю і нальоту. Після, слід почистити оброблену поверхню йоржиком і ретельно промити водою.

  • Кока – Кола. Даний газований напій прекрасний тим, що не тільки на деякий час втамовує спрагу, але і є прекрасним очисником утворив вапняного нальоту в унітазі. Для цього потрібно залити в чашу унітазу пару літрів Коли, і залишити на ніч, а вранці досить протерти йоржиком залишки забрудненні.
  • Лимонна кислота, відмінний засіб для боротьби з відкладеннями не досягла критичної позначки. Для цього, потрібно придбати 3 – 4 пакетики речовини, засипати забруднені місця сантехніки і залишити на ніч, далі ретельно обробивши йоржиком, злити воду.

  • Оцтова есенція, діє також як лимонна. Для цього необхідно підготувати 250 г оцтової есенції або харчового оцту. Підігріти речовину до температури 45 – 50 ° C. Слід врахувати, що місткість в процесі нагріву повинна бути накритою кришкою. Після, залити нагріту рідину в чашу сантехнічного приладу, і залишити до ранку з закритою кришкою. Після залишається протерти йоржиком і промити водою.
  • Харчова сода. Практично такий препарат є в кожному будинку. Для того щоб почистити унітаз від нальоту потрібно як мінімум одна пачка харчової соди (200 г). Для кращого результату бажано залишити насип на ніч, далі промити йоржиком.

При рясному відкладення мінеральних речовин, можна скористатися рідким електролітом, які можна знайти в автомобільних акумуляторах. Використовувати їх в домашніх умовах можна тільки в крайньому випадку, коли інші засоби не дали позитивного ефекту. У складі електроліту знаходяться сірчана кислота, у зв’язку з чим, не забудьте дотримуватися заходів обережності.

Методи профілактики від освіти сечового каменю

Щоб регулярно не мучитися пошуками відповідей на питання, як швидко прибрати вапняний наліт в унітазі, слід проводити деякі профілактичні заходи. Зрозуміло, зменшення вапна надходить воді є непосильною справою, оскільки для цієї мети потребує доведення води до стану дистильованої.

Існують, тим не менш, спеціальні фільтри для очищення води, які встановлюються безпосередньо на що надходить водопостачання. Однак придбання даного обладнання тільки для зливу води в унітазі – не надто раціональне захід, оскільки вартість його дуже висока.

Не рекомендується зливати в чашу жир, та інші залишки їжі, а після кожного користування сантехнікою, потрібно пройтися по чаші йоржиком, очищаючи її від різного роду відкладень.

Ще один спосіб зменшення впливу вапна – використання мильних речовин у вигляді таблеток, які можна додавати безпосередньо в бік або кріплять під обідок унітазу, дозволяють таким чином дещо змінити склад води, що подається на злив. Крім цього, ці таблетки мають санітарними властивостями і служать в якості ароматизатора для унітазу.

Один з найбільш дієвих методів профілактики це усунення протікання зливного бачка. Що допоможе не тільки запобігти утворенню жовтого нальоту, але і забезпечить економічне споживання води. У деяких випадках для цього досить просто регулювати клапан, а іноді може знадобитися непросто ремонт арматури, але і її повна заміна. Зрозуміло, такий захід слід довірити виключно фахівцям.

Нерідко занадто сильний вапняний наліт викликаний зіпсованої поверхнею унітазу. В такому разі вже не допоможе ніяка профілактика, щоб отримати ідеальний вигляд сантехніки, доведеться її замінити.

Відповідно, відповідаючи на питання «як і чим в домашніх умовах швидко прибрати вапняний наліт в унітазі?», слід відштовхуватися безпосередньо від матеріалу, з якого виконана сантехніка, а також від причини, якої викликано підвищене утворення нальоту.

Чим видалити вапняний наліт в унітазі?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code