Полусухая стяжка пола: плюсы и минусыПід час проведення ремонту, розчини для стяжки можуть створюватися різними способами. На сьогоднішній день фахівці розрізняють кілька типів стяжки, а саме: суху, мокру і напівсуху, кожна з яких має свої характерні особливості. Основною відмінністю цих сумішей є їх консистенція. У мокрій стяжці досить багато води, сухий — її зовсім немає, а напівсуха – це щось середнє між двома іншими видами.

Напівсуху стяжку ще називають сухопрессованной. На сьогоднішній день така технологія стає досить популярною і багато будівельники використовують саме її, але в теж час не всі фахівці дотримуються думки, що вона краще, ніж інші типи. Насправді кожна з технологій приготування стяжки хороша тоді, коли її використовують у підходящому для цього ситуації.

Її досить часто використовується під час ремонту в житлових кімнатах, а в дуже великих приміщеннях. Така технологія приготування розчину дозволяє дуже швидко і ефективно закрити дуже великі площі.

Дуже часто напівсуха стяжка використовується для того, щоб можна було якісно відремонтувати дерев’яна підлога. Коли вибирається напівсуха стяжка підлоги, плюси і мінуси потрібно враховувати в першу чергу, щоб в результаті отримати хороший кінцевий результат ремонту.

Особливості напівсухий стяжки

Головна перевага такої технології є те, що для її пристрою прийнято використовувати мінімальну кількість води. На якість розчину необхідно обов’язково звертати увагу, адже від цього буде залежати формування стяжки, його товщина і вибір виду підстильного шару. Укладання напівсухий стяжки може виконуватися кількома шляхами. До основних можна віднести наступне:

Полусухая стяжка пола: плюсы и минусы

 1. Без використання підкладки;
 2. В якості підкладки використовується поліетиленова плівка;
 3. Під час ремонту прокладається додатковий шар теплоізоляції.

Напівсуха стяжка підлоги без підкладки – це найдешевший варіант, який часто використовується під час ремонту приміщень під офіси, торгові центри або ж на якихось промислових об’єктах. У такій ситуації виникає один істотний мінус – із-за відсутності підкладки, з розчину починає з часом адсорбуватися волога і її може не вистачити для того, щоб відбулася якісна гідратація цементу. Результатом цього стане те, що поверхня буде недостатньо міцним і з часом може почати руйнуватися.

У другому випадку завдяки додатковому шару плівки відбувається відділення бетонного шару від стін. Таким чином, виходить, виключити передачу від підлоги різного роду вібрацій на конструкції огороджує характеру. У той же час плівка не дозволяє адсорбуватися вологи з напівсухий стяжки і отриманий підлога виходить досить міцним і довговічним.

Полусухая стяжка пола: плюсы и минусы

Напівсуха стяжка підлоги: плюси і мінуси. Щоб підвищити рівень експлуатаційних якостей такого розчину, фахівці часто використовують додатковий шар утеплювача. Як правило, використовують пінопластові плити. На сьогоднішній день використовують більш сучасне рішення і роблять кілька шарів стяжки. Першим є полістирол бетонний шар, у складі якого знаходяться гранули пінополістиролу. Дана поверхня як не можна краще підходить для того, щоб укладати на неї напівсуху стяжку. Таким чином можна запобігти у подальшому його просідання.

Крім того, велику роль грає її товщина. Ідеальною вважається товщина 4 – 5 див. необхідно враховувати той факт, що в ньому зовсім трохи води і при малій товщині вона буде дуже швидко висихати. Це призводить до того, що стяжці не вистачає часу, щоб повноцінно схопитися з підставою. Відповідно, вона починає тріскатися і пошкоджується. Якщо ж шар дуже товстий, то це буде створювати додаткове навантаження на перекриття, що в окремих випадках просто неприпустимо.

Технологія вирівнювання підлоги напівсухий стяжкою відео

Укладати розчин з невеликою кількістю води дуже незручно, але в теж час воно вважається ідеальною з-за того, що вона дуже швидко твердіє і при цьому неймовірно міцна. Якщо використовувати для її укладання спеціальну техніку, то це дозволяє скоротити трудовитрати, а саме укладання займає мінімальну кількість часу. Напівсуха стяжка підлоги – плюси і мінуси необхідно дізнаватися ще до початку її використання, щоб під час укладання підлоги не виникало жодних проблем.

Типи напівсухий стяжки

На сьогоднішній день розрізняють два типи укладання розчину, а саме на ручний та машинний. Механізований спосіб робиться шляхом використання спеціальної техніки та обладнання, з допомогою якого замішують розчин, подають його до місця призначення, а потім затирають.

Таким чином, поверхня виходить найбільш ідеальною, та й часу на укладання витрачається в кілька разів менше. За день можна охопити великі площі приміщення і отримати відмінний результат роботи.

Напівсуха стяжка використовується все частіше. Вона може бути поділена на кілька типів у залежності від того чи потрібно додатково використовувати підігрів, або ж можна обійтися без нього.

Плюси і мінуси напівсухий стяжки

Стяжка підлоги з використанням мінімальної кількості рідини останнім часом використовуватися все частіше. У зв’язку, з чим бажано знати про те, які ж переваги і недоліки має цей тип стяжки з використанням мінімальної кількості води.

Полусухая стяжка пола: плюсы и минусы

До помітним плюсів можна віднести наступне:

 • Як вже говорилося вище, даний метод не потребує додаткового використання води, щоб вирівняти підлогу. Відповідно, набагато менше ризик того, що зайва волога почне просочуватися до сусідів нижче, або ж в перекриття, що може призвести до досить неприємних наслідків.
 • Напівсуха стяжка дуже швидко сохне. 5 днів більш ніж достатньо для повноцінно гідратації цементу.
 • Воно дозволяє отримати підставу для підлоги, яке буде ідеально рівною. Раніше для цього використовували спеціальні розчини, але із застосуванням даної технології, потреба в додатковій роботі і витратах на самовирівнюючі розчини відпадає.
 • Вартість напівсухий цементної стяжки в кілька разів нижче, ніж більш рідких аналогів.
 • Структура повністю виключає утворення тріщин або ж усадок під час висихання стяжки. Плюс до всього, після висихання розчину, не вимагається виконання додаткових робіт.
 • Досить пориста структура покриття створює високий рівень шумоізоляції в приміщенні, де проводився ремонт.

Полусухая стяжка пола: плюсы и минусы

В той же час є і деякі негативні моменти у використанні напівсухий стяжки підлоги, які для деяких будівельників можуть стати вирішальним фактором. До недоліків можна віднести наступне:

 1. Головним мінусом є його боязнь вологи. Суміш робиться за суворої інструкції та пропорції води ні в якому разі не можна перевищувати. Якщо потрапляє в стяжку зайва волога, то негайно починає розбухати, що призводить до появи численних тріщин. Тому бажано при укладанні розчину використовувати додатково шар гідроізоляції.
 2. Мінусом є і те, що розчин досить важко виготовляти і укладати. Якщо не використовувати професійне обладнання, то робота може відняти багато часу.

Цементна напівсуха стяжка підлоги, плюси і мінуси можуть вплинути на рішення будівельників. Але в теж час, даний тип стяжки має значні переваги порівняно з іншими розчину. Вона не така дорога, сохне в кілька разів швидше і надійніше, ніж інші типи стяжки. Перш ніж почати робити ремонт – проконсультуйтеся з фахівцями, і вони краще підкажуть, який варіант буде ідеальний у вашому індивідуальному випадку.

Технологія виготовлення напівсухий стяжки відео

Крім того, фахівці зможуть точно підрахувати, в які терміни ви укладаєтеся з ремонтом, і яку суму витратите на стяжку. Якщо ремонт необхідно закінчити досить швидко і при цьому не витрачати надто багато фінансів, то напівсуха стяжка підлоги вам відмінно підходить.

Напівсуха стяжка підлоги: плюси і мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code