Влаштування цементної стяжки на теплу підлогу – це стандартна ситуація перед початком проведення опоряджувальних робіт. Здавалося б не самий складний етап у всьому ремонтному процесі. Але є в ньому один нюанс, від якого залежить якість підлогового підстави. Це міцність стяжки, щільність, її гомогенна структура в кінцевому результаті і рухливість в процесі заливки. Щоб усе це забезпечити, вам потрібно пластифікатор для теплої підлоги.

Отже, що це за матеріал? Це рідина, яку додають у цементно-піщаний розчин для того, щоб досягти тих показників, про які було згадано вище. Її включення в суміш цементу і піску створює умови повного взаємодії компонентів розчину між собою і водою. При цьому утвориться пластична маса, яка добре розтікається по поверхні. Найважливіше, що при додаванні пластифікатора всередині розчину відбувається хімічна реакція, за допомогою якої видалено зайве повітря. А це знову-таки якість кінцевого результату.

Властивості пластифікатора

Використовується для стяжки водяної теплої підлоги пластифікатор повинен володіти рядом якостей і властивостей, які підтримували б всі ті вимоги, йому пред’являються. Що саме:

 • Він повинен виконувати функції інгібітора. Його присутність спрямоване на зниження процесів корозії матеріалів.
 • Його додавання в розчини дозволяє збільшити такі показники як водонепроникність і щільність.
 • Якщо додати його в мінімальних пропорціях, то крім збільшення міцності стяжки він більше нічого не привносить.
 • При великих пропорціях міцність збільшується в кілька разів, та до того ж на довгостроковій основі. При цьому знижується пористість суміші, її проникність і термін схоплювання.
 • Його присутність у розчині збільшує показник морозостійкості. Таку стяжку можна заливати при температурі -25°С.
 • І останнє. Пластифікатор нейтралізує висолоутворень, яке зазвичай з’являється, якщо в розчин додано нітрат калію вище 5% від загального об’єму розчину. Сам нітрат калію зазвичай додається у вже готовий бетонний або цементний розчин, який довго транспортується. Щоб «оживити» його, і додається цю речовину.

Зверніть увагу! На етикетці тари пластифікатора виробник встановлює пропорції, які необхідно додавати в цементну стяжку. Їх необхідно строго дотримуватися. Вся справа в тому, що сама рідина – це хімічно активний препарат, що складається з великої кількості речовин. Збільшення або зниження пропорції може призвести до втрати якості розчину для стяжки.

З усього вищеописаного можна зробити висновок, що пластифікатор, доданий в стяжечный розчин, перетворює його в наливна підлога для теплої підлоги. Він добре розтікається, стаючи самовирівнювальним. А високі міцнісні характеристики збільшують термін експлуатації підлогового підстави під обробку.

Як приготувати стяжку для теплої підлоги

Для цього вам знадобиться:

 • Сіяний пісок без каменів, грудочок та інших видів домішок.
 • Цемент, обов’язково марки М400.
 • Пластифікатор.
 • Фібра – це волокно з поліпропілену, яка виступає в ролі армуючого каркаса. Її добавка в розчин дозволяє уникнути тріщин на стяжці.

В чисту ємність додаються пісок – одна порція і цемент – третина порції. Зазвичай за порцію береться мішок вагою 50 кг. Все це перемішується в сухому вигляді з поступовою добавкою фібри. Волокна краще розкидати порційно, як би розсіюючи їх. Хвилин 5-10 на операцію змішування компонентів у вас піде.

Переходимо до підготовки водного розчину. А ось тепер дуже важливий момент. Вам необхідно дотримати наступні пропорції:

 1. Кількість пластифікатора визначається співвідношенням 200 грам на 50 кг цементу.
 2. Кількість води – це одна третина від обсягу використовуваного цементу.

Звичайно, невеликі погрішності, що допускаються, але лише невеликі. Все інше строго по інструкції.

Отже, водний розчин і суха суміш з трьох компонентів готові, їх можна перемішувати. Здавалося б, простий процес, але будьте уважні. В кінцевому результаті у вас повинна вийти однорідна маса, не рідка. Багато роблять помилку, додаючи до вже готовий розчин воду, вважаючи, що її дуже мало. Стяжка під тепла підлога не терпить надмірностей води, тому що з’являється велика ймовірність, що після її висихання в тілі шару почнуть утворюватися тріщини, багато з яких приховані від ока. Чим це може скінчитися, зрештою, пояснювати, ми думаємо, не треба.

Все готово, можна заливати цементно-піщаний розчин. Але на цьому укладання теплої підлоги в стяжку не закінчилася. За такою підлогою доведеться ще й позалицятися. Якщо температура повітря досить висока, то ймовірність швидкого висихання наявності. А це нерівномірний розподіл напружень всередині стяжки. Тому рекомендуємо кілька разів на день поливати підлогу водою, але не розводьте калюжі, укрийте його мішковиною, вона буде стримувати інтенсивне випаровування вологи. І обов’язково закрийте наглухо всі вікна і двері, стяжечный шар боїться протягів.

І ще один момент, який хвилює велика кількість споживачів: якої товщини повинна бути стяжка теплого водяного статі? Скажімо прямо, питання насправді серйозний. Адже саме від цього розмірного показника залежить міцність всієї конструкції, з якої доведеться ходити. Так ось оптимальний варіант – це 30 мм. Можна і більше, міцніше буде, але це зменшить висоту стель. А для міських квартир в цьому плані кожний сантиметр на рахунку, тим більше, що є ще і шар обробки. Менше теж не рекомендується, відразу знижуються характеристики.

Навіщо потрібен пластифікатор стяжки для теплої підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code