Європейські виробники, адаптуючи газові котли під російські умови експлуатації, завалили своєю продукцією вітчизняний ринок. Скажімо прямо, якість таких котлів на дуже високому рівні. Приміром, газовий котел «Електролюкс», який випускається шведською компанією під однойменною назвою. Хотілося б відзначити, що компанія «Electrolux» — це величезний концерн, який випускає продукцію під трьома світовими брендами: Electrolux, Zanussi, AEG.

Різновиди та моделі

Компанія Електролюкс сьогодні пропонує газові котли підлогового і настінного виконання. Це компактні пристрої, які можна встановити в будь-яких приміщеннях. Їх презентабельний зовнішній вигляд може вписатися в будь-який інтер’єр. Діляться ці прилади за кількістю контурів:

 • Одноконтурні. Це чисто опалювальні нагрівальні агрегати.
 • Двоконтурні. З їх допомогою можна забезпечити гарячою водою і систему опалення, і систему гарячого водопостачання.

Так як другий варіант все більше стає популярним, виробник основний акцент робить на його випуск.

Підлогові конструкції

До підлогових котлів марки «Electrolux» відноситься модель «FSB». Це потужний агрегат, за допомогою якого можна організувати опалення в будинках загальною площею до 2000 м2. До його складу входить чавунний секційний теплообмінник, тому дана модель вважається найбільш надійною в експлуатації з великим терміном служби. Є в цій моделі і настінні варіанти, і підлогові, одноконтурні та двоконтурні.

 • До одноконтурним відноситься модель «Mi», «Mpi» і «Р». Перший і третій агрегат мають потужність 14,5-52 кВт, другий 14-29,3 кВт.
 • До двоконтурним «Mi/HW»потужністю 14-36,8 кВт і «Mpi/HW» потужністю 14-29,3 кВт.

Настінні

Газових котлів «Електролюкс» настінного типу в модельному ряді компанії найбільше. Це невеликі опалювальні пристрої з досить широким діапазоном потужності. Наприклад, моделі «Basic», потужність яких розташована в діапазоні 24-32 кВт. Тобто з їх допомогою можна обігрівати будинки загальною площею до 300 м2.

По-перше, почнемо з того, що даний вид газових котлів забезпечується двома теплообмінниками: для опалювальної системи і для ГВП. По-друге, для системи опалення використовується теплообмінник, виготовлений з міді. А ось для системи гарячого водопостачання встановлюється теплообмінник, виготовлений з нержавіючої сталі.

У цю категорію необхідно занести ще дві моделі: «Magnum» і «Quantum». Обидві конструкції повністю відповідають високій якості і комфортним зручним умовам експлуатації.

Конструкційні особливості

Всі моделі газових котлів «Еlectrolux» мають різні особливості, які збільшують або знижують якісні показники агрегату. Приміром, на ринку сьогодні можна придбати нагрівальні прилади з відкритою і закритою камерою згоряння. Відрізняються вони один від одного тим, що в першому випадку тягу забезпечує природна витяжка через димар, у другому в котел встановлюється вентилятор, за допомогою якого організується примусова тяга.

Якщо в першому випадку котли можуть бути незалежними, то в другому без електроенергії не обійтися. Це не тільки ускладнює конструкцію котла, але і робить його залежним від обставин: чи буде подача електрики постійної чи ні. У російських регіонах, на жаль, це велика проблема, особливо в зимову пору року. Але котли з надувним пальником працюють в кілька разів ефективніше, у них більший коефіцієнт корисної дії. З допомогою вентилятора, сполученого з системою автоматики приладу, можна регулювати тягу, а відповідно і температурний режим всередині котла.

За способом розпалювання котли діляться:

 • з електричним розпалом;
 • з п’єзорозпалом.

Перший варіант економічніше в тому плані, що в його конструкції відсутній вічно палаючий запальник. Але другий ефективніше, тому що він залежить не від мережі змінного струму, а від встановленої всередині котла батарейки. Тому відключення електрики йому не страшні.

Увага! Всі газові двоконтурні котли «Електролюкс» настінного і підлогового типу мають в своїй конструкції пальник, яка виготовляється з нержавіючої сталі.

Функціональні особливості

В даний час виробник робить все, щоб їх газові котли працювали не тільки довго і ефективно, але і зручно в плані їх експлуатації. Тому в системах котлів встановлюються різні функціональні пристрої і прилади. Наприклад:

 • Система динамічного контролю температури гарячої води, як в системі опалення, так і в системі гарячого водопостачання. Система називається «DTS».
 • Є можливість підключити газовий агрегат не тільки до основного виду опалення, але і до теплим полам. Це зручно подвійно, тому що немає необхідності продумувати систему змішування теплоносія з контурів подачі і обратки. Все це відбувається всередині котла.
 • Встановлюються системи безпеки, які захищають газовий котел від стрибків тиску газу в магістралі і від стрибків напруги в електричній мережі.
 • Погодозалежне керування температурним режимом. Всі без винятку котли Електролюкс забезпечуються системами «ETS», яка забезпечує комфорт усередині будинку в незалежності від того, яка температура зовні.
 • Система «No-freez». Це автоматична система антизамерзання, вона вмикається, якщо температура всередині контуру опалення стає нижче +5С.
 • Встановлено програматор, за допомогою якого можна регулювати температуру всередині опалення протягом одного тижня. До речі, програмування можна задавати з мінімальним кроком в 30 хвилин. Дуже зручно.

Особливості та різновиди газових котлів «Електролюкс»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code