Отделка стен пробкой технология укладкиВ наш час пробка як матеріал для обробки, не є якимось унікальним нововведенням в індустрії обробки. Пробку досить рідко можна побачити в декорування стін і стель. Часте застосування знаходило в заміських будинках і на дачах, за рахунок своєї текстури, створює атмосферу натуральності і усамітнення з природою.

Але останнім часом, завдяки появі пробкових покриттів з сучасним декоруванням поверхонь і майстерним хитрощів дизайнерів, оздоблення стін пробкою стала більш популярним і в декоруванні інтер’єрів житлових приміщенні.

Коркове покриття – це стовідсотковий натуральний матеріал. Для її виготовлення використовують кору середземноморського дуба, методом подрібнення і пресування, а на отримане коркове полотно при необхідності облицьовують декоративний шпон або лакують або фарбують у потрібний колір.

За рахунок своєї высокопористой структури, що нагадують бджолині стільники і наявності клітинного соку в ній, не розчиняється у воді і спирті, пробка має високі експлуатаційні якості. Такими як відмінна звуку і теплоізоляція, не притягує на себе пил, перешкоджає утворенню конденсату, плісняви і корозії, не виділяють шкідливі випромінювання та токсичні речовини, служить відмінним ізолятором від електричного струму, а також волога відразливими властивостями і це неповний спектр всіх достоїнств такого чудового матеріалу, як пробка.

Огляд пробкових покриттів для стін відео

Для декорації та обробки стін пробкою, коркове покриття випускаються в рулонах, в модульних плитках, в рідкому вигляді або ж у вигляді пробкових шпалер на паперовій основі. У даній статті ми хочемо детально розглянути технологію і укладання стін пробкою по кожному з виду, і допомогти своїми рекомендаціями, підібрати оптимальний варіант підходять саме під ваші потреби.

Різновиди пробкових покриттів для обробки стін

Вибираючи настінне коркове покриття, потрібно точно визначитися, який тип виробу буде найбільш прийнятний у ваших умовах. Від правильного вибору відповідного покриття залежить не тільки його термін експлуатації і ефекту створювані текстурами при декоруванні стін, але і вся складність укладання, а також загальна вартість усього оздоблювального процесу.

Обробка пробкою в рулонному вигляді. Коркові рулони виготовляють з гранул, за допомогою дрібного подрібнення і пресування, без використання синтетичних засобів. Такий корковий матеріал для обробки стін рулонами, випускається без попередньої обробки і декорування поверхні, а для поліпшення характеристик, після укладання матеріалу можна обробити поверхню лаком або воском.

Отделка стен пробкой технология укладки

Одним з переваг обробки пробкою в рулонах, це отримання однорідного малюнка, за рахунок відсутності горизонтальних швів при укладанні матеріалу. Товщина покриття коливається в межах 1.2 – 2 мм, що характерно вдало поєднується з такими оздоблювальними матеріалами як шпалери.

Оздоблення стін пробковими плитами. Коркові плити або модулі, що являють собою панелі з двох шарів, сполучені між собою клейовим складом з природних компонентів. Перший шар йде як підкладка, що складається з подрібненої і спресованої пробки, товщиною 2 мм

Отделка стен пробкой технология укладки

Другий шар, тобто лицьова сторона, що складається з натурального чи агломерованого коркового шпону, товщина якої складає в порядку 1-1.2 мм. Розміри стандартних плит для обробки стін пробкою 300х300х3, 600х300х3 мм

Оздоблення стін корковими шпалерами. Коркові шпалери вважаються найбільш дешевим і доступним матеріалом для декорування стін пробкою. Основа таких шпалер паперове полотно, оброблене прозорим лаком, і покрите тонким шаром агломерованого шпону до одного мм.

Отделка стен пробкой технология укладки

Випускаються такі шпалери в рулонах з розмірами 5500х760 мм, наносяться на стіни, так само як і інші важкі шпалери. Коркові шпалери при обклеюванні ні в якому разі не можна прогинати, так як коркове покриття може сильно потріскатися, утворюючи неабиякі тріщини і сколи на поверхні.

Оздоблення стін рідкої пробкою. В основному такий вид пробки застосовується для зовнішньої обробки стін. Матеріал як рідка пробка складається на 96% з коркової крихти і 4% акрилових зв’язуючих компонентів. За рахунок своєї пористої структурою наповнений, киснем, азотом і смолами, таке коркове покриття має унікальне вологозахисні властивості.

Отделка стен пробкой технология укладки

Рідку пробку наносять на стіни шляхом розпилення, усуваючи і приховуючи при цьому, технологічні шви і дрібні нерівності на поверхні стін. Товщина шару коркового покриття може досягати до 3 мм, що характерно є відмінним тепло і шуму ізолятором.

Оздоблення стін пробкою: технологія укладання

Модульне коркове покриття вважається самим оптимальним варіантом для облицювання і декорування стін приміщення будь-яких, навіть з особливою вологістю. Перш за все, перед укладанням стін пробкою, потрібно підготувати наступні інструменти:

Отделка стен пробкой технология укладки

Валик для обробки швів, велюровий валик, гумовий валик, зубчастий штапель, висок, монтажні ножиці, рівень, монтажний ніж, залізну лінійку, ємність для клею.

Таке коркове покриття для стін плити, наносяться на поверхню за допомогою контактного або акрилового клею. Для поліпшення якості приклеювання пробкових плит на стіну, переважно вибрати контактний клей, так як їм клеять обидві сторони, сам матеріал і поверхню стін.

Сама пробка і пробкові покриття з нього, є натуральною сировиною, залежно від мікроклімату в приміщенні, листи можуть змінювати свої типорозміри, у зв’язку з цим перед укладанням слід матеріалу дати вилежатися в приміщенні близько доби.

Вимога до підстав укладання пробки більш лояльне, допускається бетон, цегла, дерево, штукатурка, за потреби їх слід вирівняти. Всі роботи по обробці стін пробкою, слід проводити в приміщенні з вологістю повітря 35-65%, при цьому сама температура в кімнаті не повинна бути нижче 18 градусів, а температура вологості стін, не повинна перевищувати 3%.

Процес укладання починається з розмітки. Насамперед потрібно визначити центр стіни, використовуючи схил і рівень. Провести за допомогою лінійки дві розмічальні лінії через центральну точку по вертикалі і горизонталі. Далі слід взяти першу плитку, встановити її на перетині осей і накреслити її контур. В периметр позначки в районі одного квадратного метра та на тильний бік пластини, слід нанести тонкий шар клею і дати йому на кілька хвилин просохнути.

Клеїтися плитка на підстави стіни досить просто. Спочатку укладається, якщо помічається нерівності, вирівнюються і притискають, розгладжуючи гумовим валиком. Але будьте гранично обережні, при нерівній укладанні буде важко відкоригувати плити, так як клейовий склад схоплює матеріал до стін дуже швидко і надійно.

Укладання настінної пробки відео

Оздоблення стін пробкою і монтажні роботи з ним, в даному випадку пробкових плит, зручно тим, що всю роботу можна виконувати одній людині, в порівнянні з рулонними покриттями.

Догляд за настінним корковим покриттям

Настінне коркове покриття, на відміну від підлогового, менш схильна до механічного впливу, але так само час від часу потребують догляду. Для захисту коркове покриття для стін від передчасного зносу і для значного підвищення експлуатаційних властивостей як вологостійкість, застосовують спеціальний склад масло – віск. Що дає використання пробкові покриття у ванних кімнатах і на кухні. Як варіант для захисту поверхні, можна використовувати акриловий лак на водній основі, але пам’ятайте, використання паркетного лаку, категоричний заборонено.

Отделка стен пробкой технология укладки

Коркове настінне покриття, не вимагає особливого догляду до себе, достатньо мати під рукою вологу ганчірку або миючі засоби, що не містять у собі абразиви і розчинники.

Крім того пробка в обробці стіни, як інші натуральні матеріали, чутливі до сонячних променів. Під впливом ультрафіолету, поверхню коркового покриття має властивості вигоріти і поміняти свій природний колір, а також висохнути, що призведе до зміни типорозмірів плит. У цих випадках слід підтримувати в кімнаті вологий режим, подбає про наявність фіранки чи штори на вікнах.

Оздоблення стін пробкою технологія укладання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code