Практично кожна людина впевнений в тому, що клеїти шпалери досить просто і в цьому процесі немає нічого складного. На перший погляд, клеїти шпалери дійсно просто, але в той же час процедура має багато важливих нюансів і забирає багато часу і терпіння.

Неймовірно важливим етапом під час поклейки шпалер є правильна підготовка стін до майбутньої процедури. Цей момент взагалі прийнято вважати найважливішим, адже якщо його виконати неправильно, то досить скоро потрібно буде задуматися вже про новому ремонті і ще однією поклейке шпалер.

Перед тим як підготувати стіни до поклейки шпалер необхідно знати основні етапи, адже, в іншому випадку вам ще один або кілька разів доведеться витратити не тільки свої гроші, але ще і велику кількість часу і власних сил. Варто відзначити, що насправді покрокова інструкція по підготовці стін і безпосередньо наклейка шпалер — процес нескладний і з ним цілком зможе самостійно впоратися будь-яка людина. Треба тільки розібратися в технології та докладно вивчити її, а додані відео матеріали на нашому сайті допоможуть вам в найкоротші терміни зробити підготовку стін до поклейки шпалер своїми руками.

 • Позбавляємося від старих шпалер
 • Чистимо стіни від старої фарби
 • Потрібно грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер
 • Навіщо грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер
 • Чим грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер
 • Як правильно шпаклювати стіни під шпалери
 • Що робити якщо стіни зовсім криві

Позбавляємося від старих шпалер

Перед тим як підготувати стіни до поклейке шпалер, необхідно в обов’язковому порядку видалити зі стін попередню обробку, яка може досить сильно зіпсувати всі ваші труди. У деяких ситуаціях цей етап виконати буває дуже складно, але потрібно докласти максимум зусиль, щоб прибрати стару обробку. Якщо пропустити цей етап роботи, то далі нема ніякого сенсу її продовжувати. Для того щоб можна було видалити старі шпалери, потрібно спочатку зробити їх максимально м’якими.

Якщо раніше на стінах знаходилися звичайні паперові шпалери, то спочатку їх потрібно намочити спеціальним мильним розчином. До його складу можна додати невелику кількість клею для шпалер, щоб сам розчин довше залишався на стінах і зміг зробити старі шпалери більш м’якими.

Якщо ж потрібно усунути щільні шпалери або ж миється типу, то перед нанесенням розчину зробіть розрізи або ж хоча б подряпини. Це дозволить воді з милом потрапити всередину шпалер і виконати своє завдання. Коли шпалери стануть м’якими, то можна приступити до видалення. Для цього використовуйте звичайний шпатель з металу. Якщо з першого разу не вдалося повністю усунути шпалери, то повторіть процедуру знову. Обов’язково будуть ті місця, де шпалери залишаться на місці. Щоб їх видалити добре намочіть ганчірку і пропрасуйте праскою шпалери через цю ганчірку.

Підготовка стін до поклейки шпалер поетапна інструкція: як зняти старі шпалери зі стін своїми руками відео

Двошарові шпалери вінілового типу видаляти досить складно. Спочатку зробіть по шпалерах горизонтальні розрізи, а потім починайте поступово видалити їх, починаючи з шару шпалер, які знаходяться вгорі. Паперовий шар можна не видаляти і залишити його в якості основи під майбутні нові шпалери, але з однією умовою: цей шар повинен дуже добре триматися.

Чистимо стіни від старої фарби

Іноді виникає необхідність у видаленні не шару шпалер, а фарби. Якщо шар досить щільний, то для його усунення можна використовувати шпатель. Якщо ж шар тонкий, то видалити його простіше — можна просто змити. Для цього зробіть мильний розчин і дуже добре намочіть стіни. Якщо ви не виконаєте цей етап роботи і залишите фарбу на місці, то чекайте того, що через короткий проміжок часу, нові шпалери відстануть від стіни разом зі старим шаром фарби і вся робота буде виконана нанівець.

Підготовка стін до поклейки: як почистити стіни від старої фарби своїми руками

Якщо стіни були пофарбовані фарбою-емаллю, то для її видалення потрібно використовувати спеціальну змивку. Нанесіть на стіни дану рідину за допомогою пензлика і залиште на деякий час, щоб вона могла повністю вбратися в стару фарбу. Потім можна приступати до зняття фарби, зробити це можна за допомогою шпателя. Якщо з першого разу усунути фарбу не вдається, то потрібно нанести ще один шар змивки і почекати деякий час. Слід зазначити, що під час даної роботи потрібно використовувати гумові рукавички, адже хімічні речовини з змивки можуть досить сильно пошкодити шкіру рук.

Потрібно грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер

Уявіть, що ви вже закінчили робити ремонт, поклеїли красиві і дорогі шпалери, закінчили роботи оздоблювального характеру. Через деякий час новенькі шпалери починають відшаровуватися. Це стане самим першим і досить чіткою відповіддю на те, чи потрібно грунтувати стіни перед початком роботи.

Звичайно, потрібно пам’ятати, що навіть якщо ви дізнаєтеся основні етапи покрокової інструкції підготовки стін до поклейки шпалер і виконайте все правильно, то це все одно не дає повної гарантії того, що шпалери не відклеяться. В даному питанні потрібно ще враховувати якість клею, і те, як були поклеєні шпалери і велика кількість інших нюансів.

Навіщо грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер

Є кілька причин того, чому потрібно в обов’язковому порядку проводити грунтування стін. До основних причин можна віднести наступне:

 1. Якщо просочити поверхню стіни, то це дозволить отримати ефект зв’язує в якості основи. Таким чином стіни не будуть кришитися, а в приміщенні буде набагато менше пилу.
 2. Дозволить знизити ризик утворення цвілі або грибка на поверхні нових шпалер.
 3. Основа буде міцнішим, адже ґрунтовка заповнить абсолютно всі тріщини на поверхні стін.
 4. Дозволить отримати впевненість у тому, що шпалери не почнуть відвалюватися після висихання, адже ґрунтовка дозволяє отримати високий рівень адгезії.

Чим грунтувати стіни перед обклеюванням шпалер

Дане питання досить простий і відповідь на нього такий же. Для грунтовки потрібно використовувати спеціальний ґрунтувальний клей. На сьогоднішній день цей матеріал прийнято вважати досить примітивним і його вже рідко використовують. Найчастіше вибирають матеріал для ґрунтовки залежно від типу поверхні, на яку ви збираєтеся клеїти шпалери.

Перед тим як приступити до процесу грунтовки, потрібно дуже уважно прочитати поетапну інструкцію з підготовки стін до поклейки шпалер, щоб розібратися в тому, як можна експлуатувати матеріал. Фахівці найчастіше рекомендують використовувати спеціальний акриловий складу. Дана ґрунтовка виготовляється з латексу і акрилу, що дозволяє отримати максимальний рівень адгезії. Матеріал наноситься в кілька етапів, як основа і потім при необхідності. Цей матеріал відмінно підійде в якості основи для найрізноманітніших шпалер.

Якщо стіни дерев’яні, то можна використовувати алкідну грунтовку. Даний матеріал створювався спеціально для того, щоб можна було клеїти шпалери на дерево. Один шар такого типу просочення може висохнути протягом 15 годин.

Непогано себе зарекомендували і сучасні гліфталеві ґрунтовки. Цей матеріал використовують для обробки дерев’яних стін, так і металевих. У той же час потрібно пам’ятати один важливий момент: наносити таку ґрунтовку можна тільки в тих приміщеннях, де невисокий рівень вологості.

Як правильно грунтувати стіни своїми руками відео

Щоб підготовка стін під поклейку шпалер була проведена належним чином, не скупіться на матеріалах. Фахівці можуть виконати свою роботу дуже якісно, але неякісні та не відповідні будівельні та витратні матеріали можуть зіпсувати весь кінцевий результат виконаних будівельно-ремонтних робіт, у тому числі і поклейку шпалер.

Як правильно шпаклювати стіни під шпалери

Є кілька важливих правил, які потрібно виконувати під час грунтовки стін перед наклеюванням шпалер. Матеріал потрібно в обов’язковому порядку наносити тільки тонким шаром і стіну, а потім розмазує досить широким шпателем.

Коли ґрунтовка повністю висохне, необхідно відшліфувати стіни. Для цього використовуйте дрібну шкірку. Як показує практика, для того, щоб можна було клеїти шпалери — достатньо тільки одного шару шпаклівки.

Підготовка стін до поклейки шпалер своїми руками покроково відео

В окремих випадках, коли є, приміром, нерівності на стіні або ж інші дефекти, то потрібно наносити кілька шарів ґрунтовки. Іноді достатньо додатково нанести невелику кількість матеріалу тільки в одному місці.

Що робити якщо стіни зовсім криві

Досить часто можна зустріти ситуацію, коли приміщення має нерівні стіни. Тоді практично всі матеріали для оздоблення будуть лягати не ідеально, що призведе до появи помітних дефектів. Криві стіни потрібно підготувати до поклейки шпалер точно так, як і рівні. Ось тільки виконувати кожен етап підготовки необхідно більш ретельно.

Підготовка нерівних стін: як правильно шпаклювати і грунтувати стіни відео

Коли підготовчі роботи будуть закінчені, уважно огляньте приміщення, можливо ви пропустили якусь ділянку стіни і не прибрали дефект. Подібне буде робити і без того криві стіни, ще більше кривими і некрасивими. Відповідно і результат роботи може вийти не зовсім той, який ви очікуєте побачити.

Особливу увагу в даній ситуації потрібно звернути саме на вибір шпалер. Якщо стіни дуже криві, то краще купувати вінілові шпалери або ж з флізеліну. За рахунок своєї щільності, багатошаровості і тиснення, вони цілком можуть приховати хоча б частково деякі дефекти. Для цих шпалер купуйте тільки спеціальний клей, це дозволить зробити роботу якісно, і тоді шпалери не будуть відходити від стін. У той же час фахівці рекомендують наносити клей на стіни, також і на шпалери, щоб отримати максимальний позитивний результат.

З-за того, що шпалери обов’язково треба клеїти встик, то для поклейки шпалер першого полотна використовуйте рівень. Якщо ж в кімнаті нерівний і стелю, то не варто панікувати. З допомогою стельового плінтуса можна буде в деякій мірі приховати дані нерівності і інші дефекти.

Якщо ж нерівні стіни дуже сильно дратують вас, то їх можна повністю вирівняти. Для цього є кілька способів, але кожен з них в тій чи іншій мірі зменшить розмір приміщення.

Перед тим як підготувати стіни до поклейки шпалер уважно вивчіть всі етапи до початку виконання роботи, адже даний процес простий тільки на перший погляд.

Штукатурка стін своїми руками відео

Якщо ж ви не будете дотримувати прості правила і порядок виконання підготовки стін до поклейки шпалер з покрокової інструкції, то тоді вся ваша робота не принесе ніякого результату і через деякий час потрібно буде знову все повторити. Клеїти шпалери доведеться до тих пір, поки ви не виконаєте правильно всі підготовчі роботи.

Підготовка стін до поклейки шпалер: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code