На жаль, проблеми у вітчизняних електричних мережах і сьогодні в століття космонавтики ще присутні. У місті вони не так відчуваються, а ось в заміських селищах відключення подачі електроенергії трапляються із завидною періодичністю. І той, хто вирішує завдання по обігріву свого будинку, повинен взяти до уваги цю ситуацію. Тому фахівці в якості оптимального варіанту рекомендують енергонезалежні газові котли опалення. Звичайно, з урахуванням того, що в селищі проведена газова труба.

Отже, що таке енергонезалежний газовий котел? З самої назви можна зрозуміти, що цей агрегат працює в автономному режимі без підключення до мережі змінного струму. У ньому відсутні система автоматики, яка працює на електроенергії, циркуляційний насос та інші електричні пристрої. Багато хто може сказати, що таке опалювальне обладнання – минуле століття. Не скажіть, сьогодні на ринку можна придбати відмінний газовий котел без всяких наворотів, який за ефективністю роботи не поступитися енергозалежним опалювальних приладів.

Зазвичай такі котли встановлюють в системах, де теплоносій рухається по природним законам фізики. Він самопливом від котла піднімається вгору по стояку, проходить всі контури до радіаторів опалення і обратку знову повертається в котел. Опалення з природною циркуляцією теплоносія не у всіх схемах ефективна, тому багато забудовники намагаються використовувати двотрубний варіант розведення опалювальних труб, де ідеальний підвид – це колекторна розв’язка. Так що якщо ви вибираєте енергонезалежний газовий котел (підлоговий або настінний), то відразу ж вирішуйте питання трубної розв’язки.

Різновиди та особливості експлуатації

В даний час виробники цього типу котельного обладнання пропонують два види:

 1. Настінний енергонезалежний газовий котел.
 2. Підлоговий агрегат.

Перший варіант має більш компактні габарити і не дуже велику потужність. Другий побільше і потужніше.

Не можна говорити про те, що ці апарати зовсім не автоматизовані. У них встановлені різні датчики, які реагують на ті чи інші процеси. Єдине, що спрацьовують підключені до них пристрої тільки механічним способом. Наприклад, розглянемо конструктивну особливість системи форсунок.

В таких котлах зазвичай встановлюються два пальники з п’єзорозпалом (тобто розпал походить від встановленої всередину батарейки). Одна пальник призначається для підтримки гнота, вона називається запальна. Друга підтримує сам процес розпалу, вона називається основна.

 • На котлі встановлена кнопка, на яку треба натискати при включенні агрегату.
 • При цьому з’являється іскра, яка запалює гніт на запального пальника.
 • А от вже від неї відбувається розпал пальника основне.

Автоматика

Зазвичай в таких котлах встановлюється механічний терморегулятор, за допомогою якого виставляється режим нагріву теплоносія в системі опалення. Датчик, контролюючий температуру, вбудований в теплообмінник. Як тільки вода нагріється до потрібної температури, сигнал подається на терморегулятор, який відключає основний пальник. Температура падає нижче встановленої, основний пальник запалюється від запального. Ось такий простий принцип роботи енергонезалежних одноконтурних (підлогових і настінних) газових котлів.

Якщо говорити про двоконтурних енергонезалежних газових котлах, то тут все те ж саме, без будь-яких відмінностей. Звичайно, в його склад додається ще один теплообмінник, який також доводиться контролювати. Але принцип роботи однаковий, а тим більш принцип контролю температури. Єдине, що слід зазначити, це той факт, що в опалювальних котлах цього типу немає моделей з вбудованим бойлером. Зазвичай до двоконтурним приладів підключається окремо стоїть бак з теплообмінником всередині, через який проходить гаряча вода, що нагріває воду в самому баку.

Дуже часто, особливо в котлах від зарубіжних виробників, в димоході встановлюється датчик, який контролює тягу. Цей прилад сьогодні є невід’ємною частиною практично всіх сучасних моделей. І неважливо, на якому паливі ці агрегати працюють. Як говоритися, безпека дорожче всього.

Переваги і недоліки

Не хотілося б розглядати цей опалювальний агрегат з такої точки, але переваги його настільки очевидні, що хотілося б показати споживачам і деякі його недоліки. Не можна показувати будь-який товар лише з позитивної сторони. Але почнемо наш розбір саме з неї.

 • В першу чергу це відсутність споживання електроенергії. Тут дві позиції: перша – повна відсутність електричних приладів і пристроїв, а, значить, немає необхідності стежити за їх обслуговуванням і ремонтів. Друге – ніяких квитанцій за споживання електричного струму. Повна економія.
 • Немає необхідності купувати і підключати безперебійник електричного живлення, за допомогою якого можна підтримувати опалювальний прилад в робочому стані.
 • У конструкції енергонезалежних настінних або підлогових газових котлах опалення присутня невелика кількість пристроїв, приладів і вузлів. Тому вони більш компактні і мають невелику вагу.
 • Всі без винятку котли даної категорії мають досить високий коефіцієнт корисної дії.
 • Простота монтажу і підключення, набагато простіше, ніж у енергозалежних аналогів.
 • Презентабельний зовнішній вигляд. Виробники сьогодні приділяють цим критерієм все більшу увагу. Тому такий прилад добре впишеться в будь-який інтер’єр. Особливо хотілося б відзначити настінні моделі, які можна вішати на кухні або у ванній кімнаті.
 • Двоконтурні підлогові енергонезалежні газові котли можуть забезпечити теплом і гарячою водою для побутових потреб великі заміські будинки. Потужності у них вистачить на все.
 • Високі показники безпеки.

Тепер про недоліки.

 • В першу чергу хотілося зазначити, що котли цього типу можуть ефективно працювати тільки в тому випадку, якщо тиск в магістралі подачі газу буде відповідати паспортним даним вироби.
 • Обов’язкова умова – це добре змонтований димар, який забезпечить котел хорошою тягою.
 • Важлива вимога – прекрасно працює вентиляція, за допомогою якої доведеться видаляти з приміщення продуктів згорання палива.
 • Є спеціальні вимоги до таких котлів, які вказані в інструкції з експлуатації агрегату. Їх треба виконувати строго обов’язково.

Розглянувши всі плюси і мінуси, необхідно зробити висновок. Якщо виконати всі вимоги виробника і правил пожежної безпеки, то це чудовий котел, який буде працювати в автономному режимі, не підключаючись до мережі змінного струму. І для багатьох регіонів це оптимальне рішення.

Плюси і мінуси енергонезалежних газових котлів опалення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code