Коли піднімається тема – «ремонт теплої підлоги» — то найчастіше розмова йде про електричних системах опалення. Вся справа в тому, що водяна тепла підлога з ладу виходить рідко. Труба під стяжкою зламатися практично не може засмітитися теж. До того ж в системі встановлений циркуляційний насос, який жене під тиском теплоносій, так що повітряні пробки йому теж не страшні. Звичайно, може бути затримка в колекторної групи, але це чисто теоретично. На практиці таке не відбувається.

А ось ремонт електричного теплого статі – тема актуальна. Про неї і поговоримо.

Причини несправностей

Так як електричний тепла підлога складається з трьох елементів, то відповідно є три основні причини – чому не працює тепла підлога. Отже, три елемента:

 1. Нагрівальний кабель.
 2. Терморегулятор.
 3. Температурний датчик.

Ремонт нагрівального кабелю

По суті, згоріти кабель просто так не може. Причиною може стати неправильно проведений його монтаж. Звичайно, не варто скидати з рахунків заводський брак, але це трапляється дуже рідко. В основі передчасного згорання кабелю лежать дві причини:

 • Неправильний монтаж і підключення.
 • Проводяться ремонтні роботи, в процесі яких кабель був пошкоджений.

Відразу ж обмовимося, що ремонтувати нагрівальний елемент дуже складно:

 • По-перше, необхідно виявити місце прогоряння кабелю. Для цього заміряється спеціальними приладами його опір, опір ізоляції. Потім заміряють по відбитому сигналу довжину цілого кабелю до місця обриву. І якщо схема укладання вам відома, то по довжині можна дізнатися і місце розташування точки обриву.
 • По-друге, розкривається ділянку обробки і стяжки.
 • По-третє, необхідно зачистити кінці нагрівального кабелю і з’єднати їх ремонтної муфтою, яка для герметизації стику обов’язково прогрівається.
 • По-четверте, ремонтний ділянку заливається стяжкою з наступною обробкою.

Ремонт термодатчика

Цей прилад контролює температуру підлоги і передає сигнали на термостат. І якщо він вийшов з ладу, то опалення все одно буде працювати. Але в цьому випадку вся система починає працювати в безконтрольному режимі. Тобто, практично по максимуму. А, значить, в кінцевому підсумку ви отримуєте перевитрата електроенергії.

Ремонтувати тепловий датчик у вас не вийде, якщо він вийшов з ладу, то його можна тільки поміняти на новий. При цьому, як у випадку з нагрівальним елементом, немає необхідності розкривати підлоги. Вся справа в тому, що цей прилад вкладається в спеціальну гофровану трубку, кінець якої виводиться за межі бетонної стяжки. Вам просто необхідно за провід витягнути датчик, поміняти його новим і заново втиснути в гофру.

Увага! Дуже важливий момент – підключення термодатчика проводиться строго за схемою, тобто, точно так само, як був підключений старий прилад. Тому при демонтажі старого запам’ятайте схему підключення проводів. І обов’язково вставляєте прилад точно таким же положенням, як і демонтований.

Ремонт терморегулятора

Терморегулятор – прилад досить складний в плані електричного оснащення. Так що ремонту він не підлягає. Як і у випадку з датчиком, його треба просто замінити новим. Але саме він може стати причиною, по якій тепла підлога не гріє. По суті, цей прилад стоїть першим в електричній мережі, на нього замикають і нагрівальний кабель, і температурний датчик.

До речі, нерідко причиною може стати ослаблення контактів на терморегуляторі. Але в будь-якому випадку, термостат треба перевіряти, відключивши від нього нагрівальний кабель.

Інші причини

Є ще одна причина, по якій тепла підлога не буде грітися. Якщо ви виявили, що електрична система підлогового опалення не працює, то в першу чергу ви перевіряєте по трьом першим причин. Якщо всі елементи знаходяться в справному стані, то, значить, в мережі впала напруга. Запам’ятайте, що тепла підлога електричного типу може нормально функціонувати тільки при певній напрузі, яке зазначено в супровідних документах. Якщо цей показник впав хоча б на 5%, то говорити про коректній роботі вже не доводиться. Звичайно, тепло буде виділятися, але не в тій кількості, яка гарантує виробник.

Помилки при монтажі

Ось деякі нюанси, яких необхідно дотримуватися при монтажі системи опалення.

 • Довжина кабелю розраховується по площі підлоги, незайнятої меблями й іншими габаритними предметами.
 • Не можна підрізати кабель під необхідний розмір. Рекомендується купувати його вже підігнаним під потрібну довжину.
 • Тепла підлога обов’язково укладається тільки на чисту поверхню.
 • Не можна наступати на нагрівальний кабель, це може привести до його поломки.
 • Температурний датчик укладається тільки в гофровану трубку.
 • Кабель обов’язково заливається стяжкою. Не можна близько нього залишати порожнечі. Це може призвести до перегріву.
 • На випадок ремонту треба схему розташування кабелю нанести на папір і зберегти цей план.
 • Перевірка електричного теплого статі проводиться способом вимірювання опору. Включати опалення можна тільки після повного висихання бетонної стяжки.
 • До речі, заміряти опір рекомендується «до» і «після» монтажного процесу.

Висновок по темі

Прийміть до уваги одну тезу – краще попередити проблему, а, точніше сказати, її виникнення, ніж потім довго займатися дорогим ремонтом, усуваючи результати недбалості. Так що основна увага – грамотного монтажу.

Причини і проведення ремонту теплої підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code