Газові опалювальні котли з кожним роком набирають свою популярність. І тут кілька причин: дешевизна палива, величезна різноманітність пропозицій, прийнятна ціна обладнання, в останні роки доступність природного газу. Російський ринок насправді сьогодні завалений газовими котлами від різних виробників, але нас цікавить котел, який точно буде відображати оптимальне співвідношення «ціна-якість». Отже, пропонуємо вашій увазі німецьку якість за доступною ціною – газовий котел «Бош».

Вже кілька десятків років компанія «Бош» постачає на світові ринку свою продукцію. Її газові котли займають лідируючі позиції в своїй галузі. В даний час на російському ринку це лідери продажів. Необхідно відзначити, що компанія підійшла до реалізації своїх виробів по-німецьки. Вони не стали завозити газові котли з Німеччини, вони поставили виробничі потужності в Росії і тут випускають опалювальні прилади такої ж якості. А от з ціною все вийшло по-іншому, вона нижче німецьких.

Види газових котлів «Bosch»

На російському ринку газові котли «Bosch» представлені досить широким модельним рядом. Всі вони повністю адаптовані до російських умов експлуатації. Класифікація обладнання ділить його на кілька позицій.

Спосіб установки

По цьому типу котли діляться на:

 • Підлогові. Це опалювальні агрегати з великою потужністю і великими габаритними розмірами. Зазвичай їх встановлюють в окремих або суміщених приміщеннях. Призначаються вони для обігріву будинків з великою корисною площею.
 • Настінні. Це невеликі моделі, як по потужності, так і за розмірами. Використовують їх зазвичай для організації опалювальної системи невеликих заміських будинків або міських квартир. За опитуваннями споживачів, так і статистика це підтверджує, найпопулярніші моделі в даній категорії – це «Bosch» 4000 w, що працює на природному магістральному газі, і Bosch ZWA24 2a закр. Останній має закриту камеру згорання і може працювати як від магістрального газу, так і зрідженого газу.

Кількість контурів

Тут також дві групи:

 • Одноконтурний газовий котел використовується тільки для нагріву теплоносія системи опалення. У модельній лінійці це самий економічний варіант, плюс демократична ціна приладу.
 • Двоконтурний. У конструкції цього типу котлів встановлюються два контури: один для опалювальної системи, другий для системи гарячого водопостачання.

Тип нагріву

 • Конвекційні. У цьому агрегаті нагрівання теплоносія проводиться звичайним способом – використовується енергія, що виділяється процесом спалювання газу. Завдяки тому, що конструкція цього приладу проста, він має невеликі габарити і вага, що дозволяє вмістити його в будь-яке приміщення. Саме ці газові котли вважаються найбільш енергоефективними і економічними в своїй категорії.
 • Конденсаційні. Це більш вдосконалені моделі, які використовують теплову енергію не тільки від спалювання палива, але і від конденсації вологих нагрітих парів, які видаляються через димар. Саме така конструкція дозволяє підійти до обігріву приміщень з економічної сторони. Зазначимо, що конденсаційні котли володіють великим коефіцієнтом корисної дії, звідси і їх економічність.

Технічні характеристики

Давайте розглянемо технічні характеристики декількох найбільш популярних моделей. І почнемо з уже згадуваної «Bosch» 4000 w.

Почнемо з того, що в цю серію настінних газових котлів «Бош» входить чотири моделі: дві з них з відкритою камерою згоряння, дві з закритою. З них знову-таки дві є одноконтурними, дві двоконтурними. Покажемо деякі характеристики в таблиці. Але відразу ж обмовимося, що деякі позиції у всіх моделей однакові:

 • Це енергозалежні агрегати.
 • Габаритні розміри: висота 750 мм, ширина 400 мм, глибина 350 мм.
 • З відкритою камерою згоряння котли нагрівають теплоносій в межах 38-85С, тобто є можливість варіювати цей показник. У приладів з закритою камерою згоряння температура теплоносія +85С.
 • У двоконтурних газових котлах температура води для ГВП нагрівається до +65С.
 • Коефіцієнт корисної дії: 97-98%.
«Bosch» 4000 w ZSA 24-2 K ZWA 24-2 K ZSA 24-2 A ZWA 24-2 A
Тип топки відкрита відкрита закрита закрита
Кількість контурів 1 2 1 2
Потужність кВт 7,8-24 7,8-24 9,3-24 9,3-24
Вага, кг 32 33 38 38
Споживана потужність електроенергії, Вт 90 90 130 130
Витрата магістрального газу м3/год 2,8 2,8 2,72 2,72
Витрата зрідженого газу м3/год 1,1 1,1 1,2 1,2

З таблиці можна зробити висновок, що одноконтурні та двоконтурні газові коли «Bosch» по багатьом позиціям практично не відрізняються один від одного. Це дає можливість при правильному співвідношенні деяких технічних характеристик підібрати ту модель, яка точно впишеться в систему опалення і ГВП вашого власного будинку. Є позиції, по яких двоконтурний агрегат явно програє. Але все це компенсується системою гарячого водопостачання.

Правила установки газових котлів «Бош»

Як і будь-опалювальні агрегати, що працюють на природному газі, котли «Бош» повинні суворо встановлюватися по нормам і вимогам пожежної безпеки. До того ж не радимо підключення приладу проводити своїми руками. По-перше, для підключення вам необхідно буде отримати дозвіл. По-друге, підведення газової труби та налагодження самого котла повинні проводити професіонали, які мають доступ та дозвільні документи на проведення даного виду робіт.

Приміром, на що необхідно звернути увагу при установці газового настінного двоконтурного котла «Bosch»?

 • Стіна, на яку буде кріпитися цей вид опалювального обладнання, повинна бути максимально рівною і спорудженої з негорючих матеріалів. Якщо, приміром, котел встановлюється в дерев’яному будинку, то на стіни під нього необхідно встановити лист з негорючого матеріалу (азбест).
 • Знайдіть обов’язково таке місце, щоб до агрегату можна було б легко підійти. Це дає можливість легко здійснювати обслуговування при експлуатації та проведенні ремонтних робіт.
 • Обов’язкова умова – це підключення до автоматичної розетки, яка може витримувати силу струму не менше 6 А.
 • Заземлювати прилад треба обов’язково.
 • Налаштування теплового режиму та інших позицій роботи котла в перший раз повинен провести фахівець. Зверніть увагу на всі важливі моменти і нюанси настройки. Хоча в прикладеній до агрегату інструкції все розписано до дрібниць, так що проблем з цим виникнути не повинно.

Увага! При виборі стабілізатора напруги, необхідно враховувати споживану потужність самого газового котла. Їх співвідношення не повинно схилятися в одну або іншу сторону. Тільки таким чином можна домогтися якісної і довгострокової експлуатації опалювального приладу.

Різноманітність газових котлів «Бош»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code