Де організувати дачний туалет: всередині будинку або на вулиці, для багатьох не варто. Другий варіант, як показує життя, використовується частіше. І це невеликий будиночок, споруджений з дерева, пластику або цегли (блоків), з діркою в підлозі. При цьому нечистоти потрапляють в яму, яку викопують під туалетом. Ось така нехитра конструкція. Але все частіше дачники замислюються над підвищенням комфортності, тому туалет на дачі з унітазом стає рішенням поставленого завдання.

Класичний варіант

Здавалося б, що може бути простіше. Купив унітаз, встановив його в туалеті, приєднав до нього воду і користуйся. Але з усього перерахованого є один момент, який ускладнює установку унітазу. Це водопровід. Не у всі дачні туалети він підводиться, до того ж монтаж труб вимагає витрат, як грошових, так і часових. Хоча, провівши його один раз, можна користуватися ним протягом усього терміну експлуатації. До того ж сам туалетний водопровід можна спростити, наприклад, зібравши його не з пластикових труб, а з шланга, приєднаного до крана, розташованого на ділянці і використовується для поливу городу або саду.

Такий водопровід називається річним. Шланг закопується на невелику глибину (5-10 см) і проводиться до туалету. Восени він викопується, скручується, зв’язується і забирається в комору або сарай. Але це не єдина проблема. Змивка водою фекалії – це додатковий обсяг, який буде заповнювати яму. Вона швидко переповнитися, що призведе до частої відкачування нечистот. Тому, встановлюючи звичайний унітаз, необхідно подбати і про утилізації каналізаційних стоків. Тут два варіанти:

  • З’єднати туалет з загальною каналізацією дачі, якщо така існує.
  • Спорудити септик для туалету.

Взагалі, туалет на дачі з унітазом і септиком зустрічається дуже рідко. Занадто складна установка, потребує великих витрат. І хоча септик можна зібрати своїми руками з різного типу ємностей, все одно це досить складна споруда, що вимагає вкладення певної кількості фінансів. При цьому доведеться враховувати обставини експлуатації самого унітазу і септика взимку.

Туалет на дачі – споруда не опалювальне, тому вода в бачку при мінусових температурах обов’язково замерзне. Можна злити воду на зиму, так би мовити, законсервувати туалетну систему. А якщо дача експлуатується і взимку, що тоді. Тобто, доведеться утеплювати туалет, а краще опалювати. Знову великі витрати. Те ж саме стосується і септика. Його або треба буде встановлювати нижче рівня промерзання грунту, або проводити теплоізоляційні заходи.

Тобто, встановлення керамічної унітазу – рішення для дачного туалету невдале. Хоча, якщо його використовувати тільки влітку, плюс – продумати систему септика, то можна користуватися і таким. Правда, обійдеться все це недешево.

Альтернативні варіанти

Що можна запропонувати натомість керамічного унітазу. Варіантів кілька.

  • Торф’яний туалет.
  • Унітаз з відром.
  • Унітаз з хімічними реагентами.
  • Електричний.
  • Пудр-клозет.

Всі ці конструкції відрізняється від звичайного унітазу спареною конструкцією, в якій верхня частина – це, по суті, унітаз, нижня частина – це бак, куди скидаються фекалії. Тут вони переробляються за різними технологіями, перетворюючи нечистоти в компост, який можна використовувати в якості добрива.

Всі ці моделі виготовляються з міцного пластику, вони легкі і коштують набагато дешевше кераміки. При цьому їх установка не вимагає якихось складних операцій, немає необхідності підводити воду. Такі унітази називаються часто – без запаху і відкачування. Насправді це так і є, тому що для них не потрібно споруди вигрібної ями або септика. Просто туалет встановлюється в будь-якому місці на грунті, головне, щоб майданчик була рівною. Споруджується надійний підлога, на який встановлюється пластиковий унітаз. Деякі моделі вимагають спорудження п’єдесталу, куди вони вставляються.

Торф’яний туалет

Із самої назви вже стає зрозуміло, що в якості біологічно активного компонента для переробки каналізаційних нечистот використовується торф’яна суміш. Її просто посипають зверху фекалій і через кілька днів від них нічого не залишається. Під дією бактерій вони швидко розкладаються.

Сам принцип роботи такого унітазу досить простий. Якщо купується заводський варіант, то в ньому є дві ємності: у верхню засипається торф, звідки він подається в нижню ємність порційно. Для цього використовується спеціальний важіль, який треба натиснути після проведення гігієнічних дій. Торф по патрубку зсипається в нижній бак, де засинає фекалії.

Нижній бак є висувним, його легко витягнути, щоб видалити перегнилі продукти життєдіяльності. При цьому він забезпечений отвором, куди вставляється вентиляційна труба, що виводить неприємні запахи назовні. Тому у торф’яному туалеті немає запаху.

Увага! Фахівці відзначають, що вентиляційна труба повинна бути прямолінійною і виходити на висоту 3-4 м.

Нижній бак має досить пристойний обсяг – до 140 літрів. Дуже важливо розуміти той факт, що торф’яна суміш легко справляється з органікою, але при цьому втрачає свої властивості при великій кількості рідини.

Унітаз з хімічними реагентами

Дана конструкція туалету для дачі з унітазом є дуже ефективною в тому плані, що всередині унітазу розташований контейнер з хімічно активними реагентами. Вони переробляють нечистоти до стану рідини. Тобто, повна відсутність твердих частинок. Правда, використовувати дану рідину в якості добрив не можна. Її доведеться утилізувати самостійно.

Такі унітази дуже схожі на попередню торф’яну конструкцію. Тільки в них не два, а три відсіки: верхній унітаз, другий – ємність, де міститися хімічні реагенти, нижній бак – тут збираються фекалії і скидаються сюди хімікати. Нижня частина є висувний і являє собою касету, дуже схожу на маленький чемоданчик з ручкою. Хімікати швидко переробляють нечистоти, перетворюючи їх в рідку суміш.

Электроунитазы

Ці пристосування для дачних туалетів з’явилися на ринку порівняно недавно. Назва говорить про те, що вони обов’язково повинні бути підключені до електричного струму напругою 220 вольт, що зробити в туалеті нескладно, тому що до нього проводиться кабель для освітлення.

Конструкція унітазу досить цікава. Він розділений на дві частини вертикальною перегородкою. У першому відсіку збирається сеча, яка виводиться з нього за допомогою дренажу. У задній відсік надходять фекалії і туалетний папір. Найцікавіше, що задній відсік відкривається тільки в тому випадку, якщо на унітаз сідати людина. Тобто, його вага тисне на систему відкриття.

Фекалії у відсіку висушуються за допомогою теплого повітря, який подає всередину встановлений компресор. Неприємні запахи видаляються системою вентиляції. Висушені відходи після цього треба скидати в компостну яму.

Унітаз з відром

Це найпростіша конструкція туалету на дачі з унітазом. Це пластикове вироби, що нагадує зверху кришку унітазу, під якою розташовано отвір. Всередину вставлено звичайне відро, яке витягується після наповнення.

До речі, можна удосконалити принцип користування відром, якщо фекалії зверху посипати, приміром, тирсою, піском або тим же торфом. При цьому пристрій практично перетворитися в біотуалет. Але, як показує практика, використавши його кожен раз, дачники одразу ж спорожняти ємність, не залишаючи нечистоти всередині. Це дозволяє утримувати туалет в чистоті, і уникати появи неприємного запаху.

Пудр-клозет

Останній з туалетів на дачі з унітазом – це пудр-клозет. Свою назву цей пристрій отримало за рахунок того, що після спорожнення відходами життєдіяльності необхідно нечистоти присипати біологічно активними матеріалами. Тобто, їх як би припудрюють.

В якості активних компонентів можна використовувати тирсу, листя, траву, пісок, суху землю і торф. Правда, пудр-клозет – це стаціонарна установка, тому має великі розміри збірної ємності для відходів. Всі інші варіанти є компактними.

Найважливіше – це правильно користуватися пудр-клозетом. Необхідно після кожного його відвідування робити засипку, тому близько унітазу повинна бути додаткова ємність, в якій зберігається біоматеріал. Його всередину засипають вручну за допомогою совка.

Висновок по темі

Були розібрані основні варіанти туалетів для дачі з унітазом. Як показує статистика продажів, основний популярністю користуються компактні пристрої зі змінними накопичувачами. При цьому кожен дачник вибирає той, до якого він пред’являється свої особливі вимоги. Приміром, комусь дуже важливо, щоб нечистоти не викидалися, а використовувалися в якості добрив. Хтось намагається їх взагалі ніде і ніколи не використовувати. Треті намагаються встановити унітази з водою, спорудивши окремий септик, і при цьому забути про незручності раз і назавжди. Тому-то і стільки пропозицій.

Різновиди туалетів на дачі з унітазом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code