Існує досить велика кількість варіантів системи опалення приватного будинку. В силу деяких об’єктивних причин не всі вони можуть бути реалізовані. Але є один тип, який може бути використаний в будь-якому заміському будинку далеко від великого міста. Цей тип – електричне опалення приватного будинку. Ніхто напевно не буде сперечатися, що електричні мережі доведені до всіх заміських селищ, а говорити про невеликих містах навіть і не варто.

Взагалі, поняття «електричне опалення» досить широке. Але саме під ним ховаються всього лише два основних типи:

 1. З використанням теплоносія, який в даній системі буде грати роль посередника. По суті, це звичайне водяне опалення, в схему якої встановлено котел, труби та радіатори. І за цією схемою рухається теплоносій.
 2. Система з прямою віддачею тепла. Тобто немає посередника, а саме обладнання перетворює електричну енергію в теплову, передаючи її безпосередньо від обладнання до повітря всередині приміщень. Сюди необхідно віднести різного роду конвектори, тепловентилятори, обігрівачі та інше.

Але перед споживачем постає одне дуже важливе питання: а наскільки вигідно опалювати будинок електрикою? Щоб відповісти на нього, необхідно розібратися з перевагами і недоліками цієї системи.

Плюси і мінуси електричного опалення

Почнемо з позитивних позицій:

 • Високий коефіцієнт корисної дії.
 • Простота установки і обслуговування.
 • Висока безпека заводських приладів.
 • Екологічність.
 • Безшумна робота.
 • Не потрібні дозвільні документи на встановлення.

Недолік у електричного опалення, напевно, один – це висока ціна споживаного палива. Але якщо грамотно підійти до регулювання температурного режиму всередині приміщень, використовуючи терморегулятори та інші прилади, то можна непогано заощадити. Як долучення до процесів економії можна доповнити опалювальну систему установкою багатотарифного лічильника, а краще всього провести теплоізоляційні заходи всього будинку.

Але є один момент, який ускладнює експлуатувати електричні опалювальні прилади. Це потужність електроліній, якої завжди не вистачає. Є стандартне співвідношення, яка береться в розрахунок споживаної потужності. Так ось вважається, що на опалення 10 м2 площі будівлі буде потрібно 1 квт/год. електричної енергії. Тому можна спокійно провести розрахунок. Наприклад, на опалення будинку площею 120 м2, буде потрібно 12 кВт електроенергії. Досить велика потужність, потягнути яку зможе не кожна лінія. Тим більше, сюди доведеться додати ще 3-5 кВт, тому що крім опалення в будинку на електричному струмі працюють і інші побутові прилади.

Конвектори

Щоб говорити про опалення заміського будинку електрикою, необхідно розглянути досить великий модельний ряд всіляких приладів, починаючи, як було сказано вище, від опалювального котла, закінчуючи невеликими тепловентиляторами. Ми не хотіли б розпорошуватися на всі види, хотілося б зупинитися на одному з них, який сьогодні вже дуже популярний серед заміських забудовників. Це електричні конвектори.

Пристрій конвекторів

Що собою являють ці опалювальні прилади?

 • Це металевий корпус, пофарбований термостійкою фарбою способом порошкового напилення.
 • Всередині встановлено Тени, які і є елементами, що виділяють тепло. До речі, температура на поверхні Тенів доходить до 120°С.
 • Щоб збільшити площу нагріву, на Тени кріпляться ребра, виготовлені з алюмінію. Цей метал є одним з найбільш теплопровідних.

Принцип роботи електричних конвекторів заснований на суто фізичних законах, коли тепле повітря піднімається вгору, а холодний опускає вниз. Тому в корпусі приладу є пара технологічних зазорів: вгорі і внизу. Через нижні холодне повітря надходить всередину обігрівача, нагрівшись від Тенів, він піднімається вгору і виходить через зазори, розташовані у верхній частині корпусу. Тобто відбувається природна конвекція повітря, яка прогріває повітря в приміщенні. Сьогодні нерідко на ринку можна придбати конвектори з вбудованим вентилятором усередину. З його допомогою можна просто прискорити природну конвекцію приладу.

Всі ці конструктивні особливості створюють два недоліки:

 1. Нерівномірний прогрів кімнат. У статі температура практично в два рази нижче, ніж у стелі.
 2. Пил, що з конвекційними потоками поширюється по всьому об’єму приміщень.

Тип конвекторів

Як і котли опалення, конвектори діляться на підлогові і настінні.

 • Настінні конструкції зазвичай закріплюються на стіни, звідси і їх назва. Хоча немає жодних причин, щоб неможливо було б встановити їх на підлозі. Відрізняються вони великою висотою, середній показник – 45 див., Відповідно, і більшою потужністю.
 • Підлоговий варіант – це компактний пристрій, довжина якого може бути досить великою. Їх зазвичай встановлюють під панорамні вікна, вітражі та інші низько посаджені віконні прорізи.

Нагадуємо, що всі електричні опалювальні прилади можуть працювати в економічному режимі. В конвекторах обов’язково встановлюються терморегулятори. Вони можуть бути вбудованими або виносними.

Розрахунок кількості конвекторів

Зазвичай виділяється кількість теплової енергії розраховують в залежності від об’єму приміщення, що обігрівається. Але тут є свої правила.

 • Якщо теплоізоляція будинку була проведена на високому рівні, в ньому встановлені утеплені двері та пластикові вікна, тоді на один кубічний метр простору можна витрачати 20 Вт теплової енергії.
 • Якщо будинок утеплений недостатньо, тоді розрахунок проводиться на підставі 40 Вт/м3.
 • І якщо в будинку теплоізоляція відсутня повністю, тоді 50 Вт.

Тепер, щоб точно підрахувати необхідну кількість тепла, потрібно виміряти об’єм кімнати і розділити його на показник споживаної потужності. Обов’язково враховуйте теплоізоляційні характеристики будівлі. Отримане число показує, скільки теплової енергії вам необхідно, щоб опалити саме цю кімнату.

Далі вибираєте конвектор по потужності, щоб вона відповідала розрахункової. Іноді одного конвектора може і не вистачити. Отже, купуємо два або три, тут важливо правильно підігнати розрахункову потужність до сумарної. До речі, потужність опалювального приладу вказується в його паспорті.

Узагальнення по темі

Чому нами розглянуті саме конвектори? Вся справа в їх популярності та ефективної тепловіддачі. Хоча треба віддати належне, що ці прилади не єдиний варіант опалення електрикою в приватному будинку. Можна довго перераховувати різні прилади, з допомогою яких сьогодні опалюють будинки. І кожен споживач вибирає той, який, на його думку, точно підходить під експлуатаційні умови.

Замість конвекторів, наприклад, можна встановити масляні батареї. Непоганий варіант, але у нього мінусів більше.

 • У ньому присутній посередник – технічне масло. А, значить, у цих приладів низький ККД.
 • Корпус досить сильно нагрівається, що часом призводить до опіків. Особливо це відноситься до ніжної дитячої шкіри.

У цю ж категорію можна віднести і теплові завіси, які встановлюються біля вхідних дверей або над віконними прорізами. Ще зовсім недавно це був один з найбільш затребуваних варіантів електричного опалення. Але, на жаль, з усіх запропонованих конструкцій вони самі неекономічні. Тому поява конвекторів визначило догляд теплових завіс зі сцени сучасного ринку.

Звичайно, не можна обійти стороною і електричні котли. І хоча вони відносяться до категорії «електричних опалювальних приладів», все одно назвати їх приладами якось язик не повертається. Все ж це повноцінне обладнання, що складається з величезної кількості вузлів та пристроїв. На жаль, на російському ринку електричні котли особливої популярності так і не здобули.

Що необхідно знати про електричне опалення приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code