Всім відомий літній душ, дачники споруджують на своїх ділянках. Ним звичайно користуються в теплу погоду, заливаючи вручну воду в бак відрами. Хтось вдосконалить подачу води, використовуючи насос. Але суть залишається однією і тією ж – це бочка для води, в якій знизу встановлена лійка. Монтується бочка на каркас, зазвичай саморобний (металевий або дерев’яний), який зі всіх сторін обертається щільною тканиною, наприклад, брезентом. Нерідко його замінюють кольоровою поліетиленовою плівкою. Як вже було сказано вище, використовують такий душ тільки в теплу погоду, коли бак нагрівається на сонці, тим самим нагріваючи і воду. Хоча сьогодні все можна змінити, встановивши душ для дачі з підігрівом.

Душ з підігрівом

Що собою являє ця споруда. По суті, це все та ж конструкція: каркас, захисний водонепроникний матеріал, бак з лійкою. Але є у нього одна особливість, бак встановлений нагрівальний елемент – ТЕН. Одна з різновидів на фото нижче.

Тобто, виходить так, що душ на дачі з підігрівом води – енергозалежна конструкція. І залежить вона від електроенергії. Це досить великий плюс і мінус. Позитивна сторона в тому, що в будь-якому заміському селищі, навіть найвіддаленішому, проведені лінії електропередач. Негативна сторона – подача електроенергії виробляється із завидною мінливістю, тому іноді хочеться прийняти душ з теплою водою, а можливості немає, тому що електрика з ранку відключено, і коли буде подано невідомо.

Характеристики душа з Теном

Потужність нагрівального елемента у повній мірі залежить від обсягу бака для душу. І чим він більше, тим могутніше повинен бути прилад. При цьому виробники пропонують два варіанти: безпосередньо, коли ТЕН приєднаний до вилки через шнур і вимикач, чи з автоматикою. Перший варіант найдешевший, але у нього є один недолік – доводиться контролювати температуру самостійно. Зазвичай такі баки нагріваються протягом 3-4 годин, але швидко остигають з споживанням води.

Другий варіант більш дорогий, але він простіше в обслуговуванні. Всередині блоку управління встановлено реле, яке з’єднане з датчиком температури. Останній відстежує підвищення або пониження температури води і відправляє сигнал на реле. Той відключає або включає подачу електричного струму на ТЕН. Тобто, можна нагрівальний елемент весь час тримати включеним, він буде в автоматичному режимі нагрівати воду в баку душа. Як тільки температура води знижується, він включиться, або, навпаки, температура набрала задане значення, реле відключить ТЕН. При цьому температурний режим можна виставити по своєму розсуду, максимальне її значення – 85С.

Виробники баків для літнього душу з підігрівом сьогодні пропонують два різновиди ємностей, виготовлених або з металу, або з пластику. Обидва варіанти сьогодні затребувані, але пластиковий купувати краще.

  • Він не іржавіє, тому якість води в ньому краще зберігається.
  • Більший термін експлуатації.
  • Добре зберігає тепло.
  • Легкий вага, а значить, зручний монтаж.

Єдина вимога до пластикових баків – це обережність у процесі транспортування, установки і обслуговування. Він не витримує великих навантажень, особливо ударних, якщо провести порівняння з металевими ємностями.

Увага! Включати літній душ з підігрівом без наповнення бака водою заборонено. ТЕН без води тут же перегріється і вийде з ладу. Ремонту він не підлягає, так що доведеться купувати новий.

Бак з підігрівом своїми руками

Зробити душ на дачі своїми руками з підігрівом, використовуючи ТЕН – не проблема. Цей трубчастий нагрівальний елемент – універсальний прилад, який легко монтується в будь-яку ємність. Конструктивно він являє собою металеву трубку, всередині якої вставлена спіраль. На неї і подається електричний струм. Спіраль нагрівається і передає теплову енергію трубці. Так нагрівається в свою чергу і передає тепло воді.

Трубка може бути зігнута в різних комбінаціях, і чим довше вона, тим потужніше, а відповідно і вигнутих ділянок у неї буде більше. Вся справа в тому, що довгу трубку треба зробити, якомога менше, щоб прилад помістився в будь-яку ємність. Способів підключення Тенів також чимало, все залежить від типу приладу. Для баків душа оптимально, якщо з’єднувальний елемент Тена буде у вигляді патрубка з зовнішньою різьбою, як показано на фото нижче.

Приміром, якщо в зимовому душі на дачі використовується металевий бак, то в ньому ближче до днища треба зробити отвір і приварити до нього із зовнішнього боку гільзу, вона ж патрубок, з внутрішньою різьбою, відповідної різьбі на нагрівальному елементі. Дуже важливо, щоб зварювання була проведена якісно, ніяких непроваров або прожигов, раковин або отворів. Все це призведе до протікання. Краще, якщо зварювання провести з двох сторін, якщо дозволяє конструкція бака.

Тепер залишається лише вкрутити ТЕН в гільзу і підключити його до мережі живлячого струму. Вкручувати треба від руки, ніяких інструментів. Герметичність з’єднання буде забезпечувати гумова прокладка круглого перерізу, яка приходить в комплекті з нагрівальним елементом. Зверніть увагу на верхню фотографію, на ній чітко видно, що з правого торця приладу встановлено блок управління. А з лівого торця, крім зігнутого в підкову Тена, є ще одна трубка. У неї встановлений датчик, контролюючий температуру води. Тобто, з допомогою цієї моделі можна контролювати температурний режим безперебійної роботи водонагрівача для душа на дачі.

Звичайно, можна в душовій резервуар встановлювати будь-які нагрівальні елементи. Але цей у своїй конструкції має нескладну автоматичну систему, за якої експлуатація літнього душу з підігрівом проводиться простіше.

Встановити трубчастий нагрівальний прилад в пластикову ємність теж нескладно. Але тут є певні особливості і нюанси проведення робіт.

  • По-перше, треба акуратно зробити в пластиці отвір під діаметр різьбового з’єднання. Краще для цього скористатися дрилем і коронкою. Це така насадка, з допомогою якої вирізують отвори великого діаметру.
  • По-друге, крім самого Тена потрібно натискна гайка відповідної різьблення, шайба, що відповідає діаметру монтажного посадки нагрівача, і ущільнювач у вигляді гумової прокладки (необов’язково круглого перерізу, її можна вирізати з листової гуми товщиною 2-5 мм).

Монтаж проводиться так. На ТЕН надівається шайба, між ними знаходиться гумовий манжет, який приходить в комплекті з нагрівальним елементом. Тобто, тут повна герметичність. Далі на прилад надівається гумова прокладка, вирізана своїми руками. Вся ця зібрана конструкція встановлюється в пластикову ємність з зовнішньої сторони. З внутрішньої сторони на ТЕН надівається саморобна гумова прокладка і накручується натискна гайка. Все робиться від руки без застосування інструментів.

До речі, точно також можна встановити нагрівач і в металевій ємності, не використовуючи зварювальних робіт. Необхідно відзначити, що Тени мають різну конструкцію і різні способи підключення. Але всі вони є універсальними приладами. Основна вимога до з’єднання з резервуарами, наповненими водою, герметичність стику.

Дров’яної бак

Є ще один варіант душа для дачі з підігрівом, який від попереднього відрізняється сильно. Вода в ньому нагрівається в спеціальному баку, який встановлений внизу на підлозі душової кабінки або поруч з нею. При цьому топиться такий пристрій дровами або вугіллям, тому в конструкції бака є топка і димар. Тобто, конструкція цього бака виглядає таким чином. Бак розділений на дві частини: верхня – велика і призначається для води, друга – нижня використовується в якості топки. Через усю другу частину проходить вертикальний димар від топки, який буде виводити продукти згоряння палива.

При цьому ще знадобитися один резервуар, який встановлюється на даху душа. Він створює тиск всередині водонагрівача і напір для подачі води в лійку. В нагрівальному приладі вода нагрівається і за законами фізики піднімається вгору, де скупчується, поступово заповнюючи собою весь обсяг. Як тільки відкриється кран для води, тобто починається експлуатація душа, холодна вода з другого резервуара починає надходити в перший, розташований внизу, створюючи всередині нього тиск. Це тиск виштовхує воду з водонагрівача, подаючи її на лійку. І чим вище встановлюється друга ємність, тим більше душа буде натиск.

У даній різновиди водонагрівачів є можливість, яка дозволяє нагрівати воду до +100С. По суті, це гарячий душ на дачі. Якщо з верхнього бака провести трубу до лійці через змішувач, можна регулювати температуру, змішуючи холодну і гарячу воду. Тобто, можна таким чином звести повноцінний душ, як у ванній міської квартири.

В даний час такі наливні водонагрівачі для дачі для душу можна придбати в готовому вигляді. Їх назва – Титан. Їх конструкція настільки проста, що багато домашні майстри роблять їх своїми руками. Правда, треба бути гарним зварювальником, тому що доведеться зварювати елементи досить великої товщини, а якісно це зробити без кваліфікації навряд чи вийде.

Як бачите, встановити теплий душ на дачі своїми руками нескладно. Тим більше пропонуються варіанти саморобного плану, які виготовляються з простих і доступних елементів. Та й збірка водонагрівача не так складна, як може здатися на перший погляд.

Але головна вимога до них – це простота обслуговування. Тобто, треба підібрати такий варіант, який би створював менше проблем. Приміром, не можна заливати воду вручну, а встановити з’єднувальний патрубок для шланга від насоса і закачування проводити з його допомогою. Титан, приміром, не тільки буде нагрівати воду, але і всередині приміщення душа. Правда, з ним доведеться возитися в плані підкидання дров в топку. Але в будь-якому випадку, споруджений літній душ з підігрівом своїми руками – це реальна можливість підвищити комфорт на дачі.

Що собою являє душ для дачі з підігрівом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code