У сучасний століття тотальної економії всі ми хочемо якомога менше витрачати свої зароблені гроші, але при цьому жити гідно. І неважливо, людина забезпечена або не дуже. Витрат з утримання приватного будинку велика кількість. Але приходять холоду, і найбільша видаткова стаття – це опалення будинку. І у багатьох виникає питання, а чи можна заощадити на опаленні, але при цьому не знижувати комфортні умови проживання? В принципі, знайти такий варіант можна, але перш за все вам доведеться розібратися у всіх видах опалювальних мереж і вибрати економічне опалення приватного будинку.

Типи систем опалення

Почнемо нашу розмову з розбору типів опалювальних систем, в основі яких лежить тип опалювального котла, а, точніше сказати, паливо, на якому котел працює. Їх усього чотири:

  • Газовий.
  • Електричний.
  • Твердопаливний.
  • Рідкопаливний.

Опалювальні агрегати, що працюють на солярці

Почнемо з найбільш неефективних і дорогих в плані експлуатації. І на першому місці стоять котли, що працюють на солярці. Чому вони поступово сходять з ринку?

  • По-перше, солярка останнім часом стала не дуже дешевим видом палива.
  • По-друге, занадто великі витрати на організацію даного виду обладнання, де доведеться влаштовувати окремо стоїть склад.
  • По-третє, занадто високі вимоги до експлуатації рідкопаливних котлів з боку управління пожежної безпеки.

Твердопаливні агрегати

Твердопаливні котли, печі і каміни – що можна сказати про них? Якщо розглядати з позиції ціни палива (дрова, вугілля, торф, пелети та інше), то можна вважати, що це найдешевше опалення приватного будинку. Але багато чого буде залежати від того, як буде витрачатися саме паливо. Уявіть собі звичайну піч, в якій спалюють дрова. Для невеликого приватного будинку це оптимальний варіант опалювальної системи. Такі печі, якщо правильно підібрані по потужності і конструкції, можуть обігріти дачу або маленький заміський котедж. До речі, до недавнього часу саме печі і були основним джерелом тепла за містом.

Все б добре, якщо не «ненажерливість» цих агрегатів. Якщо порівняти «з’їдене» ними паливо і, наприклад, витрата електричного струму для опалювальних потреб, то напевно ціна виявилося б однаковою. До того ж зручністю обслуговування твердопаливні агрегати не блищать. Так що це не самий економічний варіант. Хтось може заперечити, мовляв, ринок сьогодні пропонує новітні моделі – печі тривалого горіння. Сперечатися не будемо, варіант насправді непоганий. Але навіть він не є найекономічнішим опаленням приватного будинку. Чому? Низький коефіцієнт корисної дії, не перевищує 80%. Хоча це вище звичайного дров’яного агрегату, у якого ККД дорівнює 65%.

Електричне опалення

Цей вид опалювальної системи ніколи не був економічним опаленням приватного будинку. Електроенергія завжди, у всі часи була занадто дорогим паливом. Але їм досі користуються в багатьох регіонах країни, тому що часто це практично єдиний доступний варіант. Звичайно, дрова доступніше, але сучасні жителі заміських селищ останнім часом перевагу віддають зручності обслуговування, і в цьому плані електричні нагрівальні прилади у багато разів перевершують твердопаливні.

Є в цій категорії один варіант, про який можна було б сказати, що він є економним опаленням, електрикою в приватних будинках. Це інфрачервоні нагрівальні панелі, які можна використовувати в якості теплої підлоги, або встановлювати їх на стіни і стелю, як окремі прилади. Варіант насправді економічний. Але використовувати ІЧ-панелі в якості основного джерела теплової енергії не можна. Особливо, якщо будинок великий. Для побутівок, гаражів, невеликих складських приміщень вони прийнятні, але не для житлового будинку.

Газове опалення

Ми підійшли в нашому розборі до категорії, яку можна по праву вважати самим економним опаленням приватного будинку. Що не кажи, а газ на сьогоднішній день найдешевший вид палива. Звичайно, рік від року його ціна змінюється, і в більшу сторону. Але навіть цей підйом не зробило його менш затребуваним або більше дороги по відношенню до інших видів палива.

Але давайте дивитися на поставлене питання, так би мовити, з позиції економічного підходу. Тобто просто взяти стандартний газовий котел, обв’язати його трубопроводами, навісити на стіни і підключити радіатори опалення і вважати, що це найвигідніше опалення приватного будинку, не можна. Чому, запитаєте ви, адже ККД газових котлів доходить до 95%. Все правильно, але причому тут економія. Споживання палива буде відповідати встановленим виробником нормам і визначатися потужністю опалювального агрегату. І все.

А нас цікавить велика економія, зниження витрат на позицію або на два. Чи можливий такий варіант? Можливий, про нього і будемо говорити.

  • Перше, що необхідно зробити, це купити не звичайний газовий котел, а конденсаційний. В ньому закладена технологія збору теплової енергії з двох технологічних процесів: від згоряння газу в топці і від конденсації вологих випарів відвідних газів. Але щоб домогтися ефективної конденсації, необхідно враховувати один дуже важливий момент – температура теплоносія в зворотньому контурі не повинна бути вище +60°С (краще 50°С). Саме при цьому показнику на теплообміннику буде відбуватися конденсація вологих випарів. Про що це говорить? Тільки про одне, що температура на вхідному контурі теж повинна бути невисокою. А це економія палива, про яку ми весь час кажемо в нашій статті.
  • Друга позиція – можливість розподілити оптимальний температурний режим не в просторі, а в часі. Хоча і те, і інше не завадить. Про що мова? Уявіть собі ситуацію, коли відпадає необхідність опалювати приватний будинок до температури +22°С, коли в ньому немає людей. Тобто можна знизити температуру, скажімо, до +16-18°С. А ось перед тим, як в будинок почнуть приходити постояльці, температуру підняти. Сьогодні це можливо провести за допомогою встановлених в систему опалення програматорів. Що це таке? По суті, це звичайний терморегулятор з програмним управлінням, який можна запрограмувати на певну температуру на певний період часу. Наскільки це ефективно, запитаєте ви. Це дуже ефективно. Невеликий пристрій допоможе вам заощадити паливо вдвічі.

Здавалося б, не хитрі ходи, але саме вони допоможуть зробити опалення вашого приватного будинку енергозберігаючим. Звичайно, конденсаційний котел коштує дорожче звичайного, так і програматор коштує якихось грошей. Але все це окупиться сторицею, за рахунок економії споживаного палива. Так що є сенс використовувати обидва варіанти, щоб знизити витрати на опалення.

Що значить економічне опалення приватного будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code