Серпянка самоклеющаяся: применениеОсобливе значення у ремонтних і будівельних роботах займає такий процес, як армування стиків і різних типів кутів, щоб уникнути під час експлуатації розтріскування поверхні. Погодьтеся, буде дуже прикро, якщо дорога штукатурка, нанесена на стіни, через півроку після ремонту почне тріскатися і відвалюватися.

Для вирішення цієї проблеми слід зайнятися армуванням на етапі проведення ремонтних робіт. У радянські часи для цієї мети застосовували звичайну марлю, яка в свою чергу покривалася спеціальним складом. Бинт розстеляли по поверхні стіни і покривали шпаклівкою. Сьогодні з’явилися вдосконалені технологічно матеріали, здатні захистити кути і стики від тріщин, зокрема, для армування зараз використовують серпянку.

По суті, серпянка самоклеюча – це будівельна сітка, основою якої є скловолокно. На сітку наноситься клейовий шар, який дозволяє утримувати її в потрібному положенні, а також надійно фіксує до стіни. Серпянка випускається з певними параметрами та характеристиками, про які буде розказано нижче.

Найбільш популярним сьогодні матеріалом в будівництві і ремонтних роботах є гіпсокартон, який може використовуватися в будь-яких цілях, навіть для створення перегородок. Серпянка самоклеюча, застосування якої вважається найбільш оптимальним для армування гіпсокартону, відмінно клеїться до цього матеріалу, завдяки спеціальному шару на поверхні. Крім того, така стрічка може наклеюватися на будь-які шви. Що таке серпянка і для чого вона потрібна буде докладно розказано нижче, а наочно його можна буде побачити на відео інструкції.

Серпянка самоклеюча особливість і область застосування

Як вже було сказано, цей матеріал являє собою будівельну сітку, в основі якої скловолокно. Поверх стрічки нанесений спеціальний клей, який дозволяє міцно прикріпити її до гіпсокартону. Головними характеристиками даного ремонтного матеріалу є:

Серпянка самоклеющаяся: применение

  • Термін придатності з моменту виготовлення становить три роки, далі виробник не гарантує справну роботу клею.
  • Будівельна серпянка представлена у вигляді намотування стрічки на картонну втулку. Перетин становить 5 міліметрів.
  • Його ширина буде коливатися в залежності від переваги покупців від 40 до 230 мм. Довжина варіюється 2 до 18 сантиметрів.

Наклеюватися самоклеюча стрічка серпянка може абсолютно будь-які шви матеріалу, будь то торцеві або рідні, які характеризуються наявністю заглиблень. Відсутність її на швах гіпсокартону бути стовідсотковою гарантією того, того, що на шві у результаті з’явиться тріщина.

Серпянка самоклеюча, де знаходити своє застосування. Крім цього, вона може застосовуватися в якості армуючого матеріалу стиків, які створені з двох матеріалів різної форми. Наприклад, можливим буде армування місць з’єднання стіни з дерева та каменю, каменю і гіпсокартону і так далі.

Самоклеюча серпянка відрізняється певними перевагами, що дозволяє використовувати її в різних ремонтних роботах:

  • Простота використання, монтаж здійснюється дуже швидко, незалежно від досвіду використання.
  • Вона не деформується, незалежно від зсувів, які можуть виникати на тлі осідання, зсувів або вібрацій.
  • Стрічка може витримувати поперечні і поздовжні навантаження, незалежно від їх рівня.
  • Шпаклювати поверхні можна різними розчинами, оскільки серпянка стійка до лугів, кислот і будь-яких агресивних середовищ.
  • Стрічка відрізняється високою адгезією з будь-якими будівельними матеріалами, зокрема з гіпсокартоном. Крім того, герметизація комірок відбувається ідеальна, перетин щільне і надійне.

Серпянка самоклеющаяся: применение

Крім гіпсокартону, серпянка самоклеюча, застосування знаходить своє армування зовнішніх кутів, місць примикання дверних, а також віконних коробок безпосередньо до стін. Якщо необхідно вирівнювання стін і стель, то тут також не обійтися без використання стрічки. Потрібна вона і в разі підготовки стін до обклеювання шпалерами, коли вимагається отримання ідеально рівного шару.

За допомогою неї можна підвищити удароміцні властивості будь-якої поверхні, оскільки своєю конструкцією вона створює подобу стяжки, що не дає стіні розійтися.

Як користуватися серпянкой інструкція

В цілому виділяють дві технології застосування серпянки:

  • Стрічка потопає в свіжому шарі шпаклівки, поверх неї наносять її один шар.
  • Стрічка наклеюється завдяки своєму клейовому покриттю на вже шпакльовану поверхню. Після цього наноситься другий шар покриття.

Серпянка самоклеющаяся: применение

Якщо потрібно обклеювання нерідних швів, торцевих, то вони вимагають певної обробки перед застосуванням. Ножем зрізається краю з двох сторін, в результаті чого площа шва збільшується. Це необхідно для кращого прилипання шпаклівки до поверхні. Отримані зрізи підлягати обов’язковому грунтовки.

Рідний шов не підлягає збільшенню, за умови, що вони не пошкоджені. При цьому поверхню гіпсокартону перед нанесенням шпаклівки вимагає нанесення пристойного шару грунтовки. Це дозволить отримати максимальну адгезію поверхні гіпсокартону зі шпаклівкою. Якщо мова йде про застосування серпянки самоклеюча з липким шаром на поверхні сколів, то вони також потребують попередньому вирізанні, ґрунтуванні і нанесенні шпаклівки. Лише після цього слід приступати до приклеювання серпянки поверх шару шпаклівки.

Ні в якому разі не можна клеїти стрічку на фінішний шар шпаклівки, оскільки серпянка не призначена для такої дії. Поверх стрічки завжди наноситься шар суміші, який після висихання чиститься за допомогою шпателя і лише потім відбувається накладання більш тонкого шару шпаклівки.

Серпянка для чого потрібна відео

Відповідно, серпянка самоклеюча знаходить своє застосування в багатьох областях будівельно-ремонтних робіт. При цьому головною функцією такої стрічки є можливість запобігти виникненню тріщин і розбіжностей на стиках і кутах.

Серпянка самоклеюча: застосування

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code