Шпаклевка гипсокартона своими руками: пошаговая инструкцияВикористовувати гіпсокартон в сучасному ремонті обумовлено, насамперед, відносно невисокою вартістю цього матеріалу, а також тим, що монтаж простих гіпсокартонних конструкцій не викличе особливих труднощів навіть у початківця майстра.

Однак не слід забувати про те, що монтаж листового матеріалу є тільки першим кроком у створенні гіпсокартонної конструкції. Оскільки практично будь-яка гіпсокартонна система піддається подальшій фінішної обробки, будь то фарбування або обклеювання шпалерами, не менш важливим етапом є правильна шпаклівка змонтованої конструкції.

Покрокова інструкція шпаклівки гіпсокартону своїми руками, викладена у цій статті, не потребує будь-яких спеціальних інструментів і навичок, потрібно тільки трохи уваги і бажання зробити свій будинок затишніше.

Необхідність шпаклювання гіпсокартону

Обумовлена вона як наявністю дефектів монтажу, так і фабричними особливостями аркушів. В процесі монтажу нерідко виникають різні подряпини і інші пошкодження матеріалу. Крім цього, кутові елементи конструкцій практично неможливо закріпити без пошкодження верхнього шару паперу. Самонарезные гвинти, якими гіпсокартон кріпиться до каркаса, також необхідно відповідним чином обробити, т. к. при закручуванні на поверхні утворюється невелика воронка.

Крім цього, доцільна подальша фінішна шпаклівка гіпсокартону, оскільки в цьому випадку забезпечується рівномірна адгезія всій поверхні, як при фарбуванні, так і при поклейке шпалер.

Як вибрати підходящу шпаклівку

При виборі шпаклівки слід враховувати кілька факторів. Насамперед, не слід використовувати суміші на цементній основі, оскільки шліфування таких складів після висихання вкрай утруднена, а часом і неможлива.

Для закладення первинних ушкоджень і фабричних порожнин доцільно використовувати спеціальні полімерні суміші на гіпсовій основі, які швидко застигають і забезпечують достатню міцність у місцях закладення. Згодом, для вирівнювання поверхні в місцях усадки і за необхідності, цілком допустимо використання звичайних фінішних шпаклівок.

Як правильно шпаклювати гіпсокартон: крок за кроком

Перед початком робіт по шпаклювання гіпсокартону потрібно підготувати наступні інструменти:

  1. Шпателі різної ширини.
  2. Відро для замішування робочої суміші.
  3. Валик для ґрунтовки.
  4. Шліфувальна терка.
  5. Дрібна наждачний папір або шліфувальна сітка.

Перш ніж шпаклювати гіпсокартон, необхідно виконати деякі попередні заходи. Перш за все, в нестандартних місцях стиків листів необхідно канцелярським ножем розширити шов.

Це робиться для попередження виникнення тріщин на місці стику. На стандартних швах виробником гіпсокартону передбачені спеціальні поглиблення і проводити цю операцію не треба. Якщо в місцях стикування або будь-яких інших місцях виявилися здуття паперового шару, припухлу папір також необхідно видалити. Крім цього необхідно переконатися, що всі кріпильні самонарезные гвинти досить заглиблені і не виступають над поверхнею.

Підготовлена таким чином поверхня очищається від пилу, залишків наповнювача і ретельно грунтується спеціальним складом. Після повного висихання ґрунтовки можна приступати безпосередньо до нанесення шпаклівки на гіпсокартон. Для заповнення фабричних швів, великих відколів, раковин і воронок від кріпильних гвинтів використовується спеціальний гипсополимерный складу, особливістю якого є висока швидкість застигання.

Шпаклевка гипсокартона своими руками: пошаговая инструкция

На застиглий перший шар, при необхідності наноситься ще один вирівнюючий шар шпаклівки в місцях швів і підвищеної усадки, після чого укладається армуюча сітка з скловолокна і накривається фінішним шаром. Як вже зазначалося вище, фінішний шар доцільно наносити по всій поверхні гіпсокартону, а не тільки в місцях стикування і кріплення. Після висихання фінішний шар затирається шліфувальною сіткою або дрібним наждачним папером і остаточно грунтується.

Шпаклівка кутів, стиків і елементів кріплення

Подальша шпаклівка гіпсокартону своїми руками, передбачає спеціальні методи обробки кутів, елементів кріплення і деяких конструктивних особливостей. Для обробки цих ділянок існують спеціальні матеріали. Найбільш поширеними елементами є перфоровані алюмінієві кутники. При необхідності обробки радіусних кромок використовуються спеціальні пластикові гнучкі наріжники. Установка цих елементів дозволяє не тільки сформувати чітку грань, але і забезпечує механічну міцність крайки.

Для установки наріжника необхідно встановити його в задане положення і попередньо зафіксувати скобами з нержавіючої сталі. Після цього на робочі грані кутових елементів наноситься шар гипсополимерной шпаклівки, а після її висихання нерівності заповнюються фінішною шпаклівкою.

Фінішна шпаклівка гіпсокартону, є завершальним етапом у монтажі будь-якої гіпсокартонної конструкції. Після затірки фінішного шару шпаклівки і подальшої ґрунтовки можна приступати до фарбування або до поклейки шпалер. Однак, як показує практика, фарбування гіпсокартонної поверхні з плином часу все ж може давати тріщини, незважаючи на армуючу сітку в місцях стикування. Тому перед фарбуванням бажано на гіпсокартон наклеїти шпалери, або тонкий шар склотканини, це дозволить уникнути появи тріщин навіть при тривалій експлуатації.

Шпаклівка гіпсокартону своїми руками: покрокова інструкція

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code