Ротбанд штукатурка инструкция по применению для новичковУ сучасному будівництві все більшою популярністю користуються сухі будівельні суміші. Є всі підстави вважати, що в недалекому майбутньому ці матеріали повністю витіснять цементний і вапняний розчини. За експлуатаційними показниками сухі гіпсові суміші практично не поступаються застарілим матеріалів, і навіть перевершують їх.

Відносна вологість у приміщенні під час проведення штукатурних робіт гипсополимерными штукатурками істотно нижче, ніж при використанні цементу або вапняного розчину.

В даний час ринок будівельних матеріалів заповнений величезною кількістю сухих будівельних сумішей на гипсополимерной основі. Принципових відмінностей між ними практично немає, та й діапазон цін не дуже широкий. Безумовно, існує декілька виробників, продукція яких користується підвищеним попитом, до таких брендів відноситься і Knauf, випусковий штукатурку «Ротбанд».

Штукатурка «Ротбанд», інструкція по застосуванню може бути прочитана безпосередньо на упаковці, широко застосовується для оштукатурювання як цегляних, так і бетонних поверхонь. Низька питома вага і висока адгезія до поверхні дозволяють використовувати суміш для обробки стель і перекриттів. Розглянемо докладніше, що ж робить штукатурку «Ротбанд», такою затребуваною.

Штукатурка «Ротбанд» – витрата, характеристики та особливості застосування

Хоча інструкція, що наведена на упаковці штукатурки «Ротбанд», може бути керівництвом до дії, все ж деякі пояснення будуть незайвими. Для грамотного застосування бажано знати основні властивості готової штукатурки, а для правильного розрахунку кількості матеріалу необхідно знати витрата суміші.

Для зручності сприйняття основні експлуатаційні характеристики «Ротбанда Кнауф» зведемо в таблицю:

Технічна характеристика

Одиниця виміру

Величина

Температурний діапазон використання штукатурки

З

5 – 25

Товщина шару

мінімальна

мм

5-6

максимальна

50-60

оптимальна

10-12

Витрата сухої суміші для товщини шару 10 мм

кг/м2

9

Обсяг готової штукатурки «ротбанд», одержуваної з мішка вагою 30кг

л

близько 40-42

Час

Набрякання суміші

хвилина

10

придатності до використання суміші у відкритій ємності

25-30

полімеризації шару товщиною 10 мм

50 – 65

прояви повних міцнісних властивостей

добу

7-8

Питома вага

сухої гіпсової суміші

кг/м3

720

приготовленої штукатурки

960

Гранична міцність при досягненні оптимальних параметрів

на вигин

МПа

понад 1,1

на стиснення

більше 2,8

Дисперсність

мм

до 1,3

Можливий колір

білий, сірий, рожевий

Допустимий час зберігання в тарі фабричної

місяць

не менш 7

Враховуючи наведені в таблиці характеристики штукатурки, можна зробити однозначний висновок: суміш ротбанд являє собою високоякісний матеріал, що дозволяє оштукатуривать як цегляну, так і бетонну поверхню.

Як і будь-який інший матеріал, штукатурка має свої особливості, інструкція по застосуванню «Ротбанда», деякою мірою їх відображає. Під час роботи слід пам’ятати, що на відміну від цементної або вапняного розчину при застиганні омолодити розчин додаванням води не вийде, разом з втратою пластичності готова до застосування суміш приходить в непридатність і подальшому використанню не підлягає, тому потрібно правильно розраховувати свої можливості і кількість їжі, що готується, на один раз суміші. Крім цього, нижче наводиться кілька нюансів, які потрібно враховувати під час приготування пластичної маси.

Штукатурка Ротбанд – інструкція для новачків

В принципі, особливих відмінностей від стандартної технології нанесення штукатурки ротбанд немає, проте розглянемо найбільш часто зустрічаються порушення і помилки:

Ротбанд штукатурка инструкция по применению для новичков

  • Проведення робіт при температурі менше 50С призводить не тільки до тривалого висихання, але і робить поверхню більш пухкої;
  • Нанесення суміші на невисохлу підставу знижує адгезію і також зменшує швидкість висихання. Вологість повітря на момент початку робіт не повинна перевищувати 3-4%;
  • Нанесення у кілька шарів істотно знижує міцність покриття і в деяких випадках призводить до відшарування;

Незайвим буде запропонувати увазі початківців фахівців покрокові рекомендації по використанню штукатурки ротбанд. Інструкція по застосуванню може мати наступний вигляд:

Підготовка підстави стін

По суті, підготовка підстави є найбільш важливим етапом штукатурних робіт, оскільки, в кінцевому рахунку, саме від якості підготовки оштукатуреної поверхні залежить, наскільки надійно буде триматися на неї наноситься шар суміші. Правильна підготовка гарантує якість і надійність, недотримання вимог ж до основи тягне за собою високу ймовірність відшарування не тільки окремих ділянок, але і всієї нанесеної штукатурки «Кнауф Ротбанд». Перед нанесенням переконайтеся, що поверхня суха і чиста, без проблемних ділянок, на ній відсутня пил, залишки фарби масляні плями, іржа тощо

В залежності від типу оштукатуриваемой поверхні можливі два методи підготовки:

  • Абсорбуючі поверхні, здатні рясно і інтенсивно поглинати вологу необхідно попередньо обробити грунтовальным складом «КНАУФ-Грундирмиттель», або аналогічним за призначенням. Якщо є тріщини або просто підозрілі елементи, для їх армування використовується спеціальна сітка зі скловолокна, втім, армування буде незайвим в будь-якому випадку.
  • Мало абсорбуючі стіни і стелі обробляються складом грунтовки «Бетоноконтакт Кнауф», також бажана укладання армуючої сітки.

Інструкція з приготування і нанесення Ротбанда

Під час приготування слід засипати суху суміш у воду, а не навпаки. Недотримання цього правила спровокує утворення грудок складаються з нерозчиненій штукатурки. Не висипайте суміш швидко, це призведе до тих же наслідків. У випадку з «Ротбандом» ситуація не критична, але існують і інші суміші, для яких це суттєво. Потім міксером або дрилем зі спеціальною насадкою перемішайте склад до отримання однорідної суміші.

Ротбанд штукатурка инструкция по применению для новичков

Нанесення на поверхню здійснюється в залежності від обраного методу штукатурки або широким шпателем або, у разі використання маяків, шляхом накидання з подальшим зняттям правилом надлишків розчину.

Роботи по вирівнюванню поверхні

Навіть при якісному нанесенні штукатурки «Ротбанд», якщо планується фарбування необхідно додаткова фінішна шпаклівка, а ось для поклейки шпалер та інших видів обробки можна обійтися і без неї, що істотно заощадить кошти.

Стіна, оброблена складом «Бетоноконтакт Кнауф, на остаточному етапі може бути оброблена теркою зі спеціальною шліфувальною сіткою або дрібним наждачним папером. Можна також застосувати губкование. Суть методу полягає в тому, що поверхня попередньо зволожується, а потім за допомогою губки круговими рухами розрівнюється.

На закінчення можна з упевненістю сказати, що штукатурка Кнауф Ротбанд, інструкція по застосуванню якій було розглянуто вище, при правильному використанні забезпечує високу міцність і надійність штукатурного покриття. Підвищеним попитом сухі будівельні суміші торгової марки Knauf користуються виключно завдяки зручності в роботі і високим експлуатаційним якостям.

Штукатурка Ротбанд: інструкція по застосуванню для новачків

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code