Всім нам відомо, що деревина є матеріалом з низькою теплопровідність. Тому тема «тепла підлога в дерев’яному будинку» сьогодні обговорюється все частіше. Власники дерев’яних будівель хочуть мати інноваційні системи опалення, але стикаються з деякими проблемами, від яких залежить теплова віддача опалення. І в цьому плані тепла підлога один з найбільш проблемних.

В першу чергу постає проблема вибору: водяний або електричний?

 • У дерев’яних будинках з електричними теплими підлогами намагаються не зв’язуватися, вважаючи їх можливим джерелом виникнення пожежі. Чесно кажучи, це надумана обивателями помилка. Електричний тепла підлога занадто мало споживає енергії, так що навіть невелика замикання не може призвести до пожежі.
 • Водяні теплі підлоги у цьому плані у багато разів безпечніше, але складніше в монтажі і за ціною вище. Але, як це часто буває, ми йдемо по перевіреному шляху. Тим більше, водяний тепла підлога в приватному дерев’яному будинку – явище часте. Про нього і будемо говорити в цій статті. Хоча треба додати, що процес укладання і водяного та електричного статі практично однаковий.

Особливості монтажного процесу

Почнемо з того, що в дерев’яному будинку всі підлогові конструкції є підлогами по лагах. Бетонну основу тут зустрічається вкрай рідко. Тому завдання нашої статті розібратися з укладанням теплої підлоги по дерев’яних лагах, а, точніше сказати, між ними.

Отже, будемо вважати, що лаги встановлені, вони підшиті чорновою підлогою і готові до подальшого проведення робіт. Повернемося до теплопровідності деревини. Як можна перебороти цей бар’єр, щоб створити всередині приміщення нормальний температурний режим? Є два варіанти, які зазвичай використовуються разом:

 1. Зменшити крок укладання трубної конструкції. В цьому плані є певні обмеження, які залежать від підлогової лаговой системи. Відстань між лагами буде визначати і крок укладання труб. До речі, на кінцях лад доведеться зробити прорізи для проведення труби, їх місце знаходження визначається висотою всіх матеріалів, які використовуються в монтажному процесі.
 2. Укласти під трубну конструкцію відбивачі, так звані дефлектори. Вони можуть бути виготовлені з алюмінієвої фольги або з оцинкованої жерсті. По-перше, з їх допомогою проводиться відображення теплового випромінювання. По-друге, відбивач сам нагрівається і рівномірно розподіляє тепло під підлогою.

У тому випадку, якщо ви укладаєте тепла підлога на дерев’яну підлогу першого поверху, і під ним немає опалювального приміщення, то доведеться провести досить серйозну підготовку.

 • В першу чергу по лагах пробивається пароізоляційна мембрана. До речі, можете скористатися звичайною поліетиленовою плівкою.
 • Потім набивається чорнову підлогу.
 • Далі переміщаєтеся в приміщення кімнати. Укладаєте утеплювач між лагами.
 • Потім з них пробиваються поздовжні рейки на всю довжину лаговой конструкції.
 • І вже на рейки укладаються дошки товщиною 20 мм, між якими залишаються зазори шириною 20 мм.
 • В зазори монтуються профільовані дефлектори, спеціально підготовлені під трубу.
 • Потім між лагами змійкою укладається сама труба теплої підлоги.
 • Все це закривається водонепроникною підкладкою.
 • І кінцевий етап – установка підлогового покриття.

Ось такий досить шаруватий пиріг. Якщо тепла підлога укладається на верхньому поверсі, де теплові втрати підстави практично зведені до нуля, то не варто витрачати така велика кількість різних матеріалів. Досить встановити дефлектори на всю площу підлоги. У деяких випадках достатньо буде ізоляції.

У цьому випадку кріплення трубної розводки можна проводити будь-якими доступними засобами. Приміром, використовувати звичайні пластикові хомути, які найчастіше застосовують для кріплення труб до стін. Метод недолугий, але дієвий, маловитратний в плані дешевизни виробів, але в теж час трудомісткий (доведеться кожен хомут кріпити до підлоги саморізом).

Монтаж теплої підлоги по площині

Є ще один варіант укладання теплої підлоги по дерев’яних перекриттях. Він не самий простий і вимагає певних навичок роботи зі спеціальним інструментом. Для цього вам буде потрібно вже готовий дощана підлога. Тут ми розглянемо три варіанти, які відрізняються один від одного способом укладання самих статевих дощок.

Варіант №1

Монтаж буде проводитися на звичайний дощана підлога, де були використані дошки товщиною не менше 35 мм. Чому саме така товщина? Річ у тім, що технологія облаштування теплої підлоги заснована на вбудовуванні трубної конструкції в тіло статевих дощок. Для цього прямо по підлозі наноситься схема укладання труб.

Потім по лінії дрилем з насадженою на її робочий орган коронкою (це така фреза) робляться канавки глибиною трохи більше 20 мм. до Речі, фреза так само повинна мати діаметр 20 мм. Далі отримані поглиблення вставляються відображають дефлектори, а за ним вже вкладається і сама труба теплої підлоги. Виходить так, що трубна конструкція буде втоплена в тіло дерев’яної підлоги, не виступаючи за його поверхню. Нижче на малюнку показано, як треба робити ці самі канавки.

Варіант №2

Другий варіант облаштування теплої підлоги на дерев’яній основі трохи простіше, але затратніше. Для цього вам доведеться настелити дощана підлога, на який в свою чергу укласти дошки товщиною 20 мм із зазором між ними знову-таки в 20 мм. Ширина дошки вибирається з міркування кроку укладання контуру теплої підлоги. На підлоговому підставі у вас повинна скластися схема з дощок, зазори між якими визначають місце прокладки труб.

Отримані таким чином щілини встановлюються відбивні пристосування, точно повторюють профіль труби. І в цьому випадку, як і в попередньому, трубна розводка не буде виходити за межі площини дерев’яної підлоги. Чому це так важливо? Вся справа в тому, що на такому дерев’яній основі можна спокійно настилати будь підлоговий обробний матеріал. Але тут постає питання, а як же з виїмками (канавками), наступаючи на які людина буде створювати злам підлогової обробці, наприклад, лінолеуму. Така небезпека існує, тому доведеться ще понести витрати на придбання фанери або іншого плитного матеріалу, яким покривається весь підлогу. А ось вже на таку площину можна стелити будь-яке підлогове покриття.

Варіант №3

І найпростіший спосіб укладання теплої водяної підлоги на дерев’яну основу. У чому його простота? В тому, що для прокладки трубної системи ми не займаємося трудомісткими процесами, можна використовувати новітні розробки, які сьогодні представлені на ринку різними допоміжними матеріалами.

Приміром, модульні панелі з вологостійкої ДСП. Це спеціальні плити, на поверхні яких нанесено канавки під труби. Їх просто укладають на чорнову підлогу і прикріплюють саморізами або клейовим складом. Простота установки модулів полягає в тому, що в торцях кожної панелі зроблені елементи замкового з’єднання. Просто одна панель вставляється в іншу.

Увага! Використання модульних блоків під систему опалення тепла підлога вимагає наявність зазору між ними і стінами приміщення. Це проста необхідність, тому що при нагріванні плит ДСП вони починають розширюватися, тому можуть впертися в стіну і деформуватися. Оптимальний розмір зазору 10 мм.

Висновок по темі

Неважливо, в якому будинку ви робите тепла підлога: в каркасному, дерев’яному, з бруса і інших видах. Важливість всієї затії – правильно розрахувати теплову віддачу системи опалення, грамотно провести всі підготовчі заходи, підібрати необхідні додаткові матеріали з урахуванням конструкції дерев’яного будинку в цілому. Тільки так, враховуючи всі критерії і показники, можна домогтися високої ефективності роботи теплої підлоги.

Способи облаштування теплої підлоги в дерев’яному будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code