У процесі експлуатації житла, іноді можуть виникати всілякі нестандартні ситуації, що потребують якнайшвидшого усунення, через що практично кожному власнику нерухомості не завадить знати основні методи боротьби з ними в домашніх умовах.

Засмічення сантехнічних приладів, наприклад, як засмічення унітазу, є, мабуть, одним з найбільш серйозних відхилень, адже крім неможливості застосування пристроїв, що подібні проблеми можуть викликати ланцюгову реакцію у вигляді затоплення сусідів і псування дорогого майна.

На підставі всього вищесказаного, після того як ви вибрали і встановили його, вважаємо за доцільне в деталях розібратися з методикою, як самостійно позбавитися від засмічення в унітазі.

Засмітився унітаз, що робити і як прочистити?

Відразу ж слід зазначити, що технологія прочищення представленого сантехнічного приладу самостійно, може реалізовуватися різними методами, через що первинним дією у зазначеному напрямку повинен виступати аналіз засмічення та визначення місця проведення робіт, з подальшим проведенням активних дій на підставі отриманих відомостей.

Оригінальна технологія прочистити унітаз без вантуза відео

Так, у більшості випадків домашнім умільцям доводиться стикатися з усуненням локальних засмічень, непрямим ознакою яких може виступати слабкий або нульовий відтік рідини з унітазу. Зважаючи чого доцільно починати описову частину саме з цього типу відхилення.

Позбутися від простого засмічення в унітазі допоможе вантуз

Першим і, мабуть, найбільш простим способом прочистити унітаз в домашніх умовах є використання вантуза – сантехнічного інструменту з дерев’яною ручкою і гумовим ковпаком. Причому методика провадження робіт у такому разі не відрізняється особливою складністю і полягає в тому, що устаткування розташовується в місці передбачуваного видалення води (злив унітазу), після чого вантуз різкими рухами переміщається вгору-вниз з метою зміщення застояних фекалій та звільнення затору.

Однак представлений метод справедливо застосовувати лише для боротьби з найпростішими засорами, тоді як при наявності більш щільних пробок потрібно використовувати більш радикальні методи.

Що робити, якщо засмітився унітаз: на допомогу прийде трос

У ситуації, коли подібна проблема не може бути усунена описаними вище методами, вдаються до застосування сантехнічного пристосування, що представляє собою звичайний металевий трос (діаметром 3-5 мм, довжиною 3-5 метрів), до одного кінця якого закріплена рукоятка (для можливості обертання пристрою відносно осі), а до другого – сверловидный наконечник.

Процес, як швидко позбутися від засмічення в унітазі самостійно, з використанням троса найкраще робити вдвох, для чого один виконавець виконує обертання рукоятки (відповідно обертається і весь трос), а другий здійснює введення пристосування в отвір зливу. Причому для більш ефективного виконання робіт, рекомендується періодично змінювати напрямок переміщення троса (вперед-назад), що дозволяє деформувати утворився засмічення.

Тоді як в деяких особливо складних випадках, проблема може бути усунена лише при багаторазовому введенні троса, шляхом поетапного вилучення забруднювача. Для чого рекомендується періодично отримувати трос з каналізації і використовувати його знову після очищення від нечистот в унітазі.

Звичайно, впровадження представленого методу для прочищення унітазу від засмічення в домашніх умовах передбачає злагодженої роботи і підвищеної уваги виконавців, щоб не пошкодити каналізаційну систему і сам унітаз. А з метою дотримання техніки безпеки проводити зазначені роботи найкраще з використанням засобів індивідуального захисту (рукавиці).

Причому в деяких випадках трос може бути замінений саморобним аналогом в якості якого цілком прийнятно використовувати сталеву дріт з наконечником у вигляді загнутого кільця.

Засмітився унітаз і немає вантуза, що робити: очищення вручну

Іноді, причиною засмічення сантехнічного приладу, є предмети побутового вжитку (рушник, папір тощо). Як усунути засмічення в унітазі самостійно саме таким чином? Відповідь досить проста: по можливості видалити всі надлишки рідини з сантехнічного вузла, а після чого вручну витягнути перешкоджає протоку елемент.

І хоча в подібній процедурі немає нічого надприродного, виконуючи подібну очищення, слід бути гранично обережним, нерідкі випадки, коли в горловині сантехніки застрявала рука.

Забився унітаз, що робити? хімія – відмінний помічник

У деяких, не особливо критичних випадках засмічення в унітазі може бути усунена за рахунок використання спеціальних очисних засобів (Caustic Soda, Тирет – гель, Кріт). Для чого хімічні компоненти слід залити замість затору і промити водою, згідно з вимогами заводу-виробника.

Причому виконуючи перераховані операції самостійно, необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки аби не отримати опіки шкіри та очей і враховувати конструктивні особливості каналізаційної системи. Адже хімічні реагенти нейтрально діють на пластик, фарфор і чавун, чого не можна сказати про елементи на металевій основі.

Рекомендації з проведення робіт

Для того щоб питання: що робити і як усунути засмічення в унітазі не заслав власника нерухомості зненацька, виконуючи очищення будь-яким з перерахованих методів, бажано дотримуватися базових рекомендацій:

  • Свідченням якісного виконання роботи є можливість скидання води з утворенням своєрідної воронки;
  • Після виконання робіт з усунення засмічення, бажано засипати в злив унітазу жменю прального порошку, і зробити його змив теплою водою, після закінчення 3-5 хвилин;
  • При експлуатації сантехніки не слід піддавати його механічних навантажень і зливати в нього цемент, розчин тощо;
  • У разі проведення будівельних операцій в районі сантехнічного приладу (наприклад, виконуючи штроблення стін під проводку), виключати потрапляння будівельного сміття всередину його порожнин.
Як прочистити унітазу пляшкою відео

Виконуючи всі перераховані рекомендації, процес як самостійно позбавитися, якщо засмітився унітаз в домашніх умовах стане простим і доступним, хоча звичайно, кращим варіантом буде запобігання подібних явищ.

Способи як усунути засмічення унітазу в домашніх умовах

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code