Способы как утеплить пол на первом этажеПідлога, як відомо, є тим покриттям, з якими ми щодня стикаємося. Якщо підлога часто холодний, особливо це відчутно хто живе в панельному будинку, то це згубно впливає на наше здоров’я, а також для нашого комфортного проживання, у зв’язку з чим багато шукають способи і варіанти його утеплення.

Способів і утеплювачів для цього предостатньо. Для утеплення підлоги, можна скористатися мінватою, пінополістиролом, керамзитом або облаштувати тепла підлога.

Далі в матеріалі, ми хочемо дати докладний рада та інструкцію по кожному з обраних теплоізоляційних матеріалів, в процесі вивчення яких, всі роботи по утепленню підлоги в квартирі, можна виконати своїми руками.

Вибір способу утеплення підлоги

Правильний вибір утеплювача це, перш за все поєднання звуку і теплоізоляційних показників, вартість матеріалу, а також зручність при монтажних роботах. Використання певного виду теплоізоляційного матеріалу для утеплення, багато в чому залежить від самого підлогового покриття, а також від просторової відстані між бетонною основою і до нижнього рівня підлоги.

Якщо у вас в квартирі застелене підлогова дошка, то найбільш простим і економічним варіантом буде, його утеплення мінеральною ватою. Якщо на підлогу покладений лінолеум або ламінат, а основа підлоги бетон, в процесі якої є можливість укладання утеплювача, утеплити його пінополістиролом, вважається вдалим варіантом. У деяких випадках при недостатньому просторі, обмежується можливість використання товстих утеплювачів, у цьому випадку можна скористатися ДВП, гіпсокартоном або настелити тепла підлога.

Далі ми хочемо детально розглянути кожен з варіантів утеплення підлоги на першому поверсі належними теплоізоляційними матеріалами.

Використання мінвати

При виборі мінвати в якості теплоізоляційного матеріалу, першим ділом вам потрібно демонтувати статеві дошки. У цьому процесі робіт по демонтажу вам обов’язково потрібно пронумерувати їх маркером або крейдою, а потім акуратно скласти в порядку розбору. Далі слід перевірити герметичність пароізоляції і підстави підлоги. Якщо будуть виявлені тріщини і щілини, потрібно обробити їх монтажною піною.

Способы как утеплить пол на первом этаже

При ревізії підставі, якщо до пароізоляції у вас немає ніяких нарекании до герметичності, то можна її залишити, в іншому випадку його краще замінити. Після залишається між лагами укласти смуги мінвати і назад встелити в тій же послідовності знятий статевої настил.

Утеплення підлоги пінополістиролом

Використання пінополістиролу це один з поширених методів утеплити підлогу на першому поверсі, особливо це стосується тих, у кого в якості підлогового покриття укладений паркет, ламінат або лінолеум, а основа холодний бетон. Для цього, як зазвичай демонтується весь настил до бетонної основи, у випадку, якщо у вас немає планів по заміні або відновленні підлогового покриття, то краще демонтоване покриття пронумерувати для повторного укладання.

Способы как утеплить пол на первом этаже

Процес як утеплити підлогу квартири даним матеріалом не так вже складний, якщо чітко дотримуватися послідовності, для цього на бетонну основу стелитися шар пароізоляції, далі потрібно укласти плити пінополістиролу, а всю конструкцію накрити поліетиленовою плівкою. Після накладається шар армованої стяжки, тобто шар цементного розчину. Завершальним етапом утеплення підлоги пінополістиролом, є настил підлогового покриття.

Спосіб утеплення керамзитом

Теплоізоляція підлоги керамзитом, вважається одним з трудомістких на відміну від попередніх способів, а також вимагає додаткового часу для повного висихання залитій стяжки (в порядку одного місяця). Утеплюють підлогу в квартирі на першому поверсі керамзитом в такому порядку:

Способы как утеплить пол на первом этаже

 1. Демонтувати оздоблювальне покриття і колишню стяжку.
 2. Прокласти гідроізоляційний шар, допускається плівка з поліетилену.
 3. Виставити маяки (напрямні) висотою не менше 10 см під нову стяжку.
 4. Залити підготовлену простір керамзитом до висоти 7 див.
 5. На решту висоту, залити бетонну стяжку.
 6. Після того як стяжка повністю підсохне, слід зробити настил підлогового покриття.

Слід врахувати, що заливати за один раз керамзитовую і бетонну стяжку не рекомендується, так як керамзит може спливти на поверхню бетону, ідеальний спосіб черговості заливки, проміжок одна доба. Для додання посиленої міцності, на бетонну стяжку можна пустити армовану сітку з металу.

Утеплення підлоги з використанням гіпсокартону

Як спосіб утеплити підлогу можна використовувати гіпсокартон. Тут, так само як і в інших способах повністю демонтується підлогове покриття. Потім по мірі необхідності потрібно вирівняти бетонну основу, заповнюючи западини і поглиблення шпаклівкою, а виступи потрібно згладити шляхом шліфування.

Способы как утеплить пол на первом этаже

Далі потрібно укласти шар пароізоляційного матеріалу, але з урахуванням загину її країв уздовж стін. Наступний етап, укладання теплоізоляційного матеріалу, наприклад, можна укласти мінвату або пінополістирол, а поверх листи гіпсокартону. Врахуйте, мінімальна товщина аркушів ГВЛ повинна становити не менше 12 мм.

Слід також врахувати, що при перепаді температури і вологості, листи гіпсокартону мають властивості стискатися або розширюватися, у зв’язку з чим для компенсації цих коливанні, між торцями листів і стіною, прокладають кромочную стрічку. Далі укладені листи промащують клейовим складом, а зверху стелять другий шар гіпсокартону.

При укладанні листів гіпсокартону, важливо стежити за тим, щоб стики першого і другого ряду не збігалися. Як тільки клейова мастика підсохне, поверхня аркушів ГВЛ потрібно прошпаклювати і загрунтувати, а після можна починати укладання фінішних покриттів.

Утеплюємо підлогу теплою підлогою

При низьких стелях, утеплення підлоги першого поверху шляхом перерахованих вище теплоізоляційних матеріалів в деяких випадках буває нераціонально. У зв’язку з чим застосовується система Електра підігріву підлоги, а саме плівковий тепла підлога, володіє самою мінімальною товщиною. Принцип і послідовність укладання проводиться в такому порядку:

Способы как утеплить пол на первом этаже

 1. Демонтуємо укладене підлогове покриття.
 2. На підставі бетону, укладають теплоізоляційний матеріал, а зверху стелитися відбивач з алюмінієвої фольги.
 3. Потім проводитися укладання плівкового нагрівального елемента.
 4. Робимо заливку бетону товщиною 3-5 див.
 5. Завершує весь процес утеплення підлоги фінішне покриття-ламінат.

Як бачите, способів утеплення підлоги в квартирі, не так вже мало. При виборі теплоізоляційного матеріалу обов’язково враховуйте конструкцію вашого, тип підлогового покриття і мікроклімат в приміщенні.

Способи як утеплити підлогу на першому поверсі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code