Сухая стяжка пола: плюсы и минусыСуха стяжка підлоги останнім часом стала дуже популярною і затребуваною. Багато людей застосовують дану технологію в уникненні трудомісткого і дорогого процесу як заливки розчину з цементу і піску. Суху стяжку прийнято вважати найменш трудомісткою і до того ж вона дозволяє заощадити чималі кошти. Вона за короткий проміжок часу дозволяє вирівняти практичний будь підлогу і підготувати якісну основу.

Суха стяжка має свої плюси і мінуси, але при цьому саме його прийнято вважати відмінною альтернативою, яка здатна замінити всім відомі підлоги з бетону. За допомогою сухої стяжки можна без проблем вирішити абсолютно всі нерівності, які має стать. Крім того, подібне дозволяє значно знизити рівень навантаження на конструкції несучого характеру.

Суха стяжка підлоги буде коштувати в кілька разів дешевше, ніж «мокрий» варіант. А для того щоб провести роботу цього типу, досить вивчити просту технологію. Слід зазначити, що вона відноситься до видів спеціальної системи, яка називається «плаваюча підлога», що складається з декількох різних шарів.

Суха стяжка – що це таке?

Це відмінний сучасний варіант заміни бетонної заливки. Для того щоб можна було зрозуміти дану технологію, необхідно більш детально розглянути кожен елемент шару.

Перший шар – це роздільний і з його допомогою поділяють між собою не тільки засипання і безпосередньо основа підлоги, але також, таким чином, вдається створити захист проти підвищеного рівня вологості. Відповідно, суха стяжка підлоги буде більш результативною і прослужить досить довго. Якщо ж основа виготовлена з бетону, то в такому випадку роздільним шаром прийнято називати поліетиленову плівку. В деяких ситуаціях можуть використовуватися й спеціальні плівки пароізоляційного характеру. Коли основа виготовлена з дерева, то тоді ідеальним варіантом стане гофрована або ж бітумна папір.

Сухая стяжка пола: плюсы и минусы

Для того щоб можна було максимально швидко компенсувати відстань між стінами та краями підлоги, прийнято використовувати спеціальну кромочную стрічку. Варто відзначити, що суха стяжка підлоги, крім того, ще грає і звукоізоляційну роль, адже повністю компенсує містки звуку, в результаті яких і починає утворюватися різного роду шум. Як кромочной стрічки для стяжки можуть виступати стрічки, виготовлені на основі мінеральної вати або ж міцного поліетилену, іноді демпферні стрічки.

Потім передбачає нанесення спеціального выравнивающегося шару, який має вигляд сухої засипки. Виготовляється засипка даного типу з матеріалів дрібнофракційних характеру, які мають максимально низький рівень вологості (як правило, він не повинен перевищувати 1%). Досить часто в цих цілях використовують керамзитовий пісок.

Сухая стяжка пола: плюсы и минусы

В останні кілька років суха стяжка підлоги став зустрічатися рідше, адже має один величезний мінус: через деякий час він починає присідати, особливо якщо має фракцію до 5 мм. Це призводить до вельми помітної деформації підлоги, відповідно, необхідно знову починати робити ремонт. У зв’язку з цим фахівці рекомендують всім купувати сучасну засипку, яка має назву насипного підлоги. Дуже великою популярністю і відмінними відгуками користується спеціальна засипка під назвою Кнауф. Вона була розроблена спеціально для того, щоб можна було робити якісні насипні підлоги.

У деяких ситуаціях можна обійтися і без сухої стяжки. Її не можна використовувати тоді, коли підлога практично рівна і його поверхня не має ніяких дефектів. Якщо ж вони незначні або зовсім відсутні, то тоді можна скористатися плитами з пінопласту. За допомогою даного легкого матеріалу також можна зробити максимально рівний шар, який, крім того стане ще додатково і відмінною теплоізоляцією.

В останню чергу робиться фінішний шар. Їм називають листи з гипсоволокна, які є не чим іншим, як міцною основою для підлогового покриття в приміщенні. На сьогоднішній день можна знайти гіпсоволокнисті листи як звичайні, так і спеціальні вологостійкі. Фахівці кажуть, що є вже готові, склеєні між собою панелі, які мають фальц та спеціальні поглиблення. Якщо ви хочете швидше закінчити роботи по стяжці підлоги, то можна використовувати такі плити.

У тій ситуації, якщо ви розраховуєте отримати хорошу шумоізоляцію, то під час робіт бажано використовувати ті плити, які мають звукоізоляційні характеристики (дуже часто використовують мінеральні плити). Матеріали такого типу можуть укладати також і нагору на шар сухої стяжки. Це дозволяє не тільки прибрати зайвий шум, але і підвищити рівень теплоізоляції.

Суха стяжка Кнауф відео

Варто відзначити, що така технологія підійде для ремонту як нового, так і досить старої підлоги. Стяжка без використання води має багато позитивних моментів і зовсім небагато мінусів. Якщо усунути негативні моменти, то тоді суху стяжку підлоги можна вважати ідеальним варіантом.

Плюси і мінуси сухої стяжки

Для того щоб можна було оцінити технологію плаваючої підлоги, необхідно розглянути всі плюси, які вона має. До них можна віднести наступне:

  1. Коли проводяться роботи з ремонту, стіни кімнати залишаються чистими і на них не залишається ніяких слідів, на відміну від роботи з цементом або піском. Варто також відзначити те, що дана технологія повністю виключає застосування води в той час, коли відбувається укладання різного роду матеріалів.
  2. Завдяки наявності такої стяжки не треба використовувати інші технології для того, щоб зробити хорошу теплоізоляцію. Керамзит дуже ретельно захищає приміщення від того, щоб у нього не проникав холод – він деякою мірою є подушкою.
  3. Величезною перевагою сухої стяжки підлоги є те, що сама по собі конструкція неймовірно легка. Керамзит, а також фанера володіють невеликою вагою. У зв’язку з цим вона відмінно підійде для досить старих будинків, які мають перекриття з дерева.
  4. Плюсом є те, що в шарі з керамзиту можна безпечно сховати різного роду комунікації. Досить часто в нього поміщають кабелі для телефону та інтернету, тепла підлога та інше.
  5. Для того щоб привести в порядок всі оздоблювальні роботи не потрібно витрачати занадто багато часу. Коли буде закінчено останній шар конструкції, то можна практично відразу ж починати встановлювати безпосередньо підлогове покриття декоративного характеру.

Якщо більш детально розглядати переваги сухої стяжки і порівнювати їх з іншими типами стяжок, то в даній ситуації величезним плюсом є те, що роботу можна завершити у стислі терміни, а сам процес не дуже складний (з ним може впоратися практично кожна людина). У той же час, якщо у вас немає грошей, щоб зробити звичайну стяжку, то сухий варіант прийнято вважати найбільш вигідним, і ви зможете за низьку вартість отримати прекрасний результат. Крім того, він буде просто ідеальний у тій ситуації, коли є дерев’яна підлога, який опалюється.

Незважаючи на те, що суха стяжка підлоги має величезну кількість плюсів, є в неї один великий недолік, який важливо враховувати ще до початку роботи. Такий тип стяжки неймовірно чутливий до вологи. Тому її ні в якому разі не можна використовувати в тих приміщеннях, де дуже волого або ж є ризик того, що рівень вологості підвищиться.

Плюси і мінуси сухої стяжки підлоги, випробування Кнауф відео

Для того щоб максимально усунути цей недолік досить перед початком засипання матеріалу, ретельно покласти на саме перекриття шар пароізоляційного матеріалу. Таким чином, засипка буде хоча б частково захищена від впливу вологи, що, звичайно ж, продовжить термін експлуатації самої стяжки і підлогового покриття.

Суха стяжка підлоги: плюси і мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code