Виниловые полы: плюсы и минусыВперше про вінілових підлог стало відомо в 1930 році. Якщо говорити про більш широке застосування, то популярним він став тільки після закінчення Другої світової війни. Але незабаром, у еластичного покриття, з’явився вагомий конкурент. Багато почали віддавати перевагу міцним лінолеуму, адже цей варіант можна назвати водостійким, та й вартість його в кілька разів нижче, ніж у вінілового покриття.

Деякий час вінілові підлоги відносили до групи покриттів більш економного класу. Він не був достатньо міцним, як деякі інші матеріали, час експлуатації також було незначним, а зовнішній вигляд не настільки привабливим, як хотілося б. Але через деякий час, вінілові підлогові покриття стали робити максимально якісними, а зовнішній вигляд їх став більш привабливим. У той же час було скорочено кількість недоліків, а плюсів стало помітно більше.

Вінілові підлоги плюси і мінуси якого дуже важливо враховувати як до початку виконання робіт, так і під час використання матеріалу даного типу. Якщо правильно доглядати за ними, то такі підлоги прослужать дуже довго і будуть залишатися такими ж красивими, як і в перший день після закінчення робіт по монтажу.

Особливості будови вінілового покриття

Вінілові підлоги на сьогоднішній день виготовляється з декількох шарів, що робить його більш міцним і значно збільшує термін експлуатації. Вінілове покриття складається з наступних шарів:

 1. В основі вінілового підлоги, знаходиться максимально якісний ПВХ, середня товщина якого варіюється в межах 0.8 мм Основа такого підлогового покриття буде залежати від його типу, відповідно вона може бути як еластичною, так і дуже жорсткою.
 2. В якості другого шару виступає досить м’який полівінілхлорид, у складі якого є армування. Цей шар здатний захистити вінілові підлоги від різного роду механічних пошкоджень та дозволяє уникнути розбіжності в тих місцях, де матеріал розрізався. В якості армування прийнято використовувати дуже міцну склотканина.
 3. Третім шаром є базова панель, виготовлена з ПВХ, а також різного роду мінеральних добавок. Як правило, в якості наповнювача виступає спеціальний мелкофракционный пісок з кварцу. Від цього шару залежить рівень міцності вінілового підлоги. Безпосередньо вініл створює відчуття амортизації під час ходьби.
 4. Останнім шаром це спеціальне декоративне покриття, яке виготовлено з міцної папери, а на ній розміщується малюнок. Для того, щоб малюнок не стирався і з часом не тьмянів, на поверхню наносять поліуретан з невеликою кількістю мінеральних добавок. Цей шар дуже тонкий, але в той же час має непоганий показник міцності.

Найкращим покриттям прийнято вважати спеціальний текстурований матюкав. Завдяки рельєфу, таке підлогове покриття дуже красиво виглядає, а сам матеріал у кілька разів краще зчіплюється з підошвою.

Вінілові підлоги: існуючі види

На сьогоднішній день можна знайти всього кілька типів матеріалів, за допомогою яких реально створити красивий підлогу. В залежності від форми і зовнішніх характеристик, кожен окремий вид застосовується для того або іншого приміщення. До основних типів можна віднести:

Виниловые полы: плюсы и минусы

 • Розглядаючи плюси та мінуси вінілового підлоги, а саме паркету з вінілу, за своїм зовнішнім виглядом він практично такий же, як і звичайний дерев’яний паркет. У продажу вініловий паркет можна знайти у вигляді плитки або ж дошки квадратної форми. Такий матеріал характеризується великим рівнем міцності і його просто укладати. Навіть якщо враховувати хімічний склад паркету з вінілу, він все одно абсолютно безпечний для здоров’я людини.
 • Вінілова ПВХ плитка. З допомогою вінілу можна досить просто створити матеріал, який за своїм зовнішнім виглядом імітувати, наприклад, натуральний камінь або керамічну плитку. Завдяки наявності поліуретановою додаткового захисту, матеріал виходить дуже міцним. ПВХ плитка здатна витримати досить великі хімічні навантаження і не піддаються впливу хімічними речовинами.
 • Вінілові листи. Такий матеріал виготовляють у вигляді плит схожих на дерево, які мають прямокутну форму і досить велику довжину. Вініл такого типу прийнято називати ламінатом. З допомогою скловолокна або повсті, виходить знайти додаткову м’якість. Підлогове покриття в листах дозволяє отримати відмінний пол, який за своїм зовнішнім виглядом не буде нічим відрізнятися дерев’яного.

Плюси вінілового підлоги

Вінілове покриття на сьогоднішній день вважається таким же популярним, як і лінолеум. Його вартість невисока і вініл не боїться впливу води. У той же час завдяки наявності великого вибору можна вибрати підлогове покриття різних кольорів і структур. Таке підлогове покриття має величезну кількість переваг, які і роблять вінілові підлоги настільки популярними.

Виниловые полы: плюсы и минусы

Першим плюсом вінілових підлог прийнято називати великий вибір, різноманіття кольорів, а також візерунків. Вінілова плитка може бути різного кольору, з візерунком або ж однотонна. У той же час у продажу є підлогові покриття різної структури, а окремі елементи можуть мати самий різний розмір. Цікавим фактом є те, що вініл дозволяє друкувати на своїй поверхні будь-які малюнки. Як показує практика, з допомогою вінілового підлоги можна зімітувати самий різний матеріал природного типу.

Перед вибором, абсолютно всі плюси і мінуси вінілових підлог дуже ретельно розглядають, щоб зробити правильний вибір. Величезною перевагою такого вінілового покриття є те, що за ним неймовірно просто доглядати. До його поверхні не пристає бруд або пісок. Відмінно підходить він для тих людей, які мають дітей, або ж в будинку яких живуть тварини. Помити його можна за допомогою вологої швабри з застосуванням невеликої кількості спеціального миючого засобу, яке призначається для вінілу.

Варто зазначити, що такий підлоговий матеріал підійде для будь-якого приміщення, адже якщо монтаж зробити правильно, то матеріал цілком можна назвати водонепроникним. У зв’язку з цим вінілове покриття особливо актуальне на кухні, у ванній кімнаті або в інших приміщеннях, де високий рівень вологості.

Вініловий підлогу навіть у зимовий час залишається досить теплим, а на дотик воно завжди м’яке. Окремі типи матеріалу мають дуже низьку вартість. В той же час дуже якісна плитка, яка відноситься до елітного класу, може коштувати дуже дорого. Ціна його буде відрізнятися в залежності від якості матеріалу, способу укладання, оформлення або ж конструкції.

Виниловые полы: плюсы и минусы

Плюс до всього вони також відрізняються своєю міцністю. Якщо укласти вініловий матеріал правильно, то його термін експлуатації перевищує 20 років. Плитка настільки міцна, що її складно подряпати, і їй не страшні механічні пошкодження. Варто зазначити, що термін експлуатації даного підлогового покриття з малюнком, такий же, як у однотонного. Вінілові аркуші, крім того, що міцні, ще й дуже добре гнутися.

Мінуси вінілового підлоги

Цей підлоговий матеріал, звичайно, мають досить багато переваг, але в той же час не обійшлося і без недоліків. До основних недоліків вінілових покритті можна віднести наступне:

 1. Для того щоб зробити вінілові підлоги прийнято використовувати леткі органічні речовини, які можуть провокувати появу токсичного газу відразу ж після монтажу. У результаті людина може почати хворіти респіраторними захворюваннями, може виникнути подразнення очей тощо. Поступово, кількість виділених газів буде знижуватися і через деякий час матеріал стане повністю безпечним.
 2. Проблеми виникають ще і під час утилізації вінілових покриттів. Він згодом не руйнується і відноситься до числа вторсировини. У зв’язку з цим вініловий підлогу буде протягом декількох десятків років забруднювати навколишнє середовище.
 3. Перед початком монтажу необхідно зробити так, щоб поверхня була ідеально рівною без єдиної вади. З-за того, що вініл дуже м’який, то навіть невеликі дефекти на поверхні підлоги будуть провокувати появу пошкоджень в самому матеріалі.
 4. Звичайно, вінілові підлоги не піддаються впливу різних речовин, але вкрай негативно позначається на їх стані контакт з гумою, який провокує швидке вицвітання матеріалу. Тому не можна класти на підлогу гумові килимки або ж ходити у взутті, виготовленої з гуми.
 5. Якщо вінілове покриття мають хорошу якість, то вони досить міцні. Більш дешевий матеріал з часом може почати тріскатися і в результаті відремонтувати його практично нереально. Якщо з’явилися які-небудь ушкодження, то потрібно повністю міняти покриття. Трохи менше проблем виникає у вінілової плитки. В такому випадку можна поміняти тільки пошкоджений шматочок плитки.
Гнучка вінілова плитка – краща заміна ламінату! відео

Як і будь-яке інше підлогове покриття вініловий підлогу має свої плюси і мінуси. Їх потрібно враховувати ще на стадії вибору і покупки, адже якийсь певний момент може суттєво вплинути на вибір.

Вінілові підлоги: плюси і мінуси

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code