Одне з найбільш поширених видів палива, яке використовують для обігріву заміських будинків — це дрова. Вони доступні, недорогі і чудово згорають, віддаючи велику кількість теплової енергії. Але температура горіння дров не у всіх порід деревини однакова, тому є необхідність розібратися в даному питанні, визначити, які дрова горять краще, а які гірше. Для чого це необхідно, напевно, зрозуміло і без пояснень.

Почнемо з того, що нагадаємо, без кисню горіти нічого не буде на нашій планеті. Тому подача повітря в зону згоряння – основний критерій правильного процесу горіння дров. Але деревина поділяється на породи, кожна з яких відрізняється від інших хімічним складом та щільністю. Внизу додана таблиця теплоти згоряння дров різних порід деревини.

Порода Теплота згоряння (кал)
Береза 4968
Осика 4950
Вільха 5050
Ялина 4860
Сосна 4952

Як бачите, різниця дуже суттєва, особливо між ялинкою та вільхою. З цієї таблиці видно, що, наприклад, при спалюванні одного кубометра ялинових дров теплоти буде виділятися менше, ніж при спалюванні такого ж обсягу дров з вільхи. Виходить так, що для того щоб отримати необхідну певну теплову енергію вам доведеться спалювати полін з ялини більше, ніж з вільхи. А це не тільки кількісні витрати палива, це фінансові витрати з вашого гаманця.

Увага! На ефективність горіння деревного палива буде впливати не тільки щільність дрівець, але і їх вологість. Ось чому процес сушіння починається з вибору сухого дерева для розпилу, а закінчується стесом під навісом у спеціально відведеному для цього місці, де завжди сухо. У такому положенні поліна повинні зберігатися не менше року, щоб стати насправді сухими і якісними дровами.

Спалюючи деревину, споживач отримує необхідну йому кількість теплової енергії, яка витрачається на обігрів житла, на гаряче водопостачання будинку, на приготування їжі. Сухі дрова будуть згоряти максимально. А ось з вологими будуть проблеми, тому що частина енергії буде витрачатися на утилізацію вологи, яка в деревині присутній. І чим більше вологи, тим більше енергії буде йти на її випаровування. Ефективність спалювання падає.

Для розуміння ситуації звернемося до таблиці, яка розташована вище. Якщо підняти вологість використовуються для розпалювання дрова хоча б до 15%, то їх тепловіддача впаде в середньому до 3660 кал. А це суттєва різниця.

До речі, питома теплота згоряння дров визначається одиницею, яка носить назву калорія. Що це таке? По суті, це все та ж теплова енергія, яка утворюється при нагріванні одного грама води, температура якої підвищується на 1°С. Для багатьох це може бути не одразу зрозумілим, але це не найголовніша суть теми статті. Наше завдання-пояснити споживачам, що важливіше купувати ті види дров, які будуть при малих обсягах виділяти велику кількість теплоти. Це найважливіший показник ефективної роботи дров’яних опалювальних агрегатів, при високій економії грошових коштів.

Які дрова горять спекотніше

Отже, теплота згоряння дров залежить від їх вологості і щільності структури деревини. Але ось що дивно, не всі деревне паливо згорає однаково. Якісь породи дерева згорають, залишаючи лише невелику гірку золи, якісь згорають не повністю, залишаючи цілі головешки згаслого вугілля. Деякі горять яскраво, виділяючи великий обсяг теплової енергії, інші ледве тліють, виділяючи дим і чад.

Зазначимо також, що на ефективність згоряння впливає і конструкція самої печі. Якщо цей агрегат зводив справжній майстер, якщо в процесі виробництва були враховані всі нововведення і високоякісні матеріали, тоді є гарантія, що такий нагрівальний прилад буде правильно спалювати дрова. А це і висока тепловіддача, і повне вигоряння деревини, і ефективна робота самого приладу.

Увага! Зазвичай для розрахунку тепловіддачі камінів, печей та котлів, що працюють на дровах, не враховуються всі ті показники, про які йшлося вище. Є певна стандартна величина, що дорівнює 3800 калорій.

Тепер кілька слів ще про одному показнику. Це жаропроизводительность палива. Тобто це максимальна температура в печі на дровах. Зверніть увагу, саме температура всередині камери згоряння, а не на повітрі на вулиці або в приміщенні. Це важливий момент, тому що різні породи дерев горять по-різному. Деякі горять яскраво, голосно і швидко, інші ледве жевріють, але при цьому в зоні горіння виділяється величезний обсяг теплової енергії. Дамо ще одну таблицю, де покажемо, які породи деревини горять спекотніше.

Порода деревини Жаропроизводительность (%) Температура (ºС)
Береза 68 816
Дуб 75 900
Липа 55 650
Сосна 52 624
Осика 51 612
Вільха 46 552
Тополя 39 468

На прикладі берези можна показати, що згорає це дерево при температурі +816°С, при цьому виділяє тепла 68% від максимального рівня жаровыделения. Але що впливає на ці показники?

  1. В яких пропорціях в зону горіння надходить кисень. А це в свою чергу залежить від пристрою піддувала.
  2. Яка конструкція печі і з якого матеріалу вона була споруджена. Наприклад, кам’яної (цегельній) печі дрова горять повільно і згорають не до кінця, залишаючи солідні гірки попелу. У металевій печі буржуйке дрова горять швидко, яскраво, віддаючи через тонкий металевий лист тепло в приміщення. Тому в такій печі від дров нічого не залишається.

Впливає температура горіння дров на ефективність роботи печі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code