Добре жителям міських квартир, які не дбають про те, як працює каналізаційна система їх будинку: як проходять труби, куди зливаються стоки. Що не можна сказати про власників приватних заміських будинків. Адже центральної каналізації там немає, все доводиться робити своїми руками. Такі процеси, як профілактика, ремонт і відкачування каналізації, повністю лягає на їхні плечі. Тому варто розібратися у такому непростому і брудному процесі, як відкачування каналізаційних нечистот з вигрібних ям і колодязів.

Варіанти відкачування

В принципі, відкачати каналізацію в приватному будинку можна лише трьома способами. Перший – він самий простий і неприємний – це самому взяти в руки відро, на ручку якого прив’язана мотузка, і черпати накопичилася бруд таким дідівським способом. Ще зовсім недавно так і робили дачники, у яких каналізація була у вигляді вигрібної ями.

До речі, є два різновиди зливних ям, які відрізняються один від одного герметичністю конструкції. Тобто, один з варіантів – це герметичний колодязь, другий в своїй конструкції не має дна. Тобто, стоки стикаються з грунтом, через який рідкі складові проникають в надра землі, а точніше, в грунтові води. Вони проходять через товстий шар природного фільтру у вигляді піску і кам’янистого грунту, залишаючи на ньому нечистоти, а вже в шар ґрунтових вод надходить чиста вода. Так ось періодичність очищення герметичного колодязя часта порівняно з негерметичних резервуаром.

Другий спосіб відкачки – використовувати ассенізационную машину. Він також відомий давно, але їм дачників користуються рідко. Вся справа в дорожнечі послуги. Хоча даний вид відкачування каналізації вважається найбільш ефективним і швидким. Асенізаційна машина може викачати досить великий об’єм нечистот, при цьому його вакуумний насос досить потужний, щоб засмоктати в бак навіть великі неперегнившие частки (органічні і неорганічні).

Необхідно додати, що всі сучасні асенізаційні автомобілі забезпечуються довгими шлангами (до 50 м). І якщо зовсім недавно доводилося організовувати під’їзд до вигрібної ями, септика або, або влаштовувати їх недалеко від огорожі ділянки дачі ближче до дороги, то сьогодні цього робити необов’язково. Довжини шланга вистачить, щоб викачати каналізаційні стоки з колодязя, розташованого в глибині дачної ділянки.

Що стосується дорожнечі пропонованої послуги, то і це питання дачники сьогодні вирішують з мінімальними втратами. Для цього кілька будинків об’єднуються на один виклик, тим самим розкидаючи платіж за послугу на всіх. При цьому треба враховувати і чесність підрядника. Нерідкі випадки, коли їх викотили з колодязя або септика нечистоти скидалися в найближчий перелісок.

І останній третій варіант відкачування каналізаційних ям – це використовувати насоси. З усіх використовуваних технологій дану можна вважати ефективною і недорогий. Звичайно, на першому етапі треба буде придбати цей самий насос.

Насоси для відкачування

Щоб правильно вибрати насос для викачування каналізації, необхідно зрозуміти, що собою представляють каналізаційні стоки. Добре, якщо дбайлива господиня піклуватися про свій будинок не тільки прибиранням приміщень, миттям посуду і білизни, але і розуміє, що каналізаційна система буде погано працювати, якщо в неї кидати все що попало.

Тому кілька порад.

 • Не можна скидати в каналізацію великі харчові відходи. Вони застрягнуть в трубі або потраплять у зливний колодязь і не переробляться.
 • Не можна скидати будівельні матеріали, синтетичні речовини, волосся і шерсть тварин. Вони знову-таки засмітять трубну трасу каналізації, а всередині септика або колодязя залишаться в непереробленому вигляді і обростуть жировими і олійними відкладеннями.
 • Не можна скидати у великій кількості хімічно активні речовини, особливо сполуки на основі хлору. Ці речовини просто вб’ють колонію бактерій, які харчуються органікою.
 • Те ж саме відноситься до великої кількості побутової хімії.
 • Сюди ж можна віднести розчинники, бензин, гас, спирт і так далі.

Тобто, каналізаційні стоки повинні являти собою в основному органічні сполуки, рідко невеликі шматки синтетичних матеріалів. Боротися з небажаними нечистотами можна досить легко. Мити посуд після того, як очистити її від харчових відходів. Можна встановити під мийку на кухні подрібнювач, жировловлювач. Користуватися дозаторами для побутової хімії і так далі.

І все ж виробники насосного обладнання випускає спеціальні насоси, у конструкцію яких входять подрібнювачі. Такі насоси називаються фекальними.

Типи фекальних насосів

За основу поділу за типами беруться кілька позицій. А саме: температура температура стоків, спосіб кріплення, наявність або відсутність подрібнювача, конструктивні характеристики. Тому класифікація ділить фекальні наноси на чотири види.

 1. Ця модель, в конструкцію якої не входить подрібнювач. Призначена вона для перекачування води з температурою не більше +40С. Це найпростіша конструкція, дешева з невеликими габаритними розмірами. Використовують її для відкачування каламутної води з резервуарів, підтоплених ґрунтовими водами підвалів.
 2. Точно така ж модель, тільки використовується для відкачування каналізації з гарячою водою (до +90С). Зазвичай такі стоки викачуються з септиків, колодязів, які збирають стоки від лазень і саун.
 3. Фекальний насос для відкачування каналізації з подрібнювачем для холодних стоків. Ця модель – сама використовувана в даний час. Саме з її допомогою можна відкачувати будь каналізаційні відходи і відкладення. Подрібнювач може перетворити на порохно не тільки великі шматки органіки, але і ватні тампони, папір, волосся і так далі. такі насоси забезпечуються потужним двигуном, тому подрібнювач по плечу самі тверді відходи. Як і в першому варіанті, вони можуть використовуватися тільки для відкачування каналізаційних стоків з температурою не вище +40С.
 4. Точно така ж модель, як і під номером три, тільки вона призначається для перекачування гарячих стоків з температурою не вище +90С.

За способом установки фекальні насоси діляться на занурювальний, полупогружной і поверхневий. Перший варіант повністю опускається в нечистоти, другий опускається лише наполовину. В його конструкції зверху встановлюється електродвигун, що обертає вал з робочим колесом. Так як конструкція даного насоса не є герметичною, необхідно, щоб відсік з електродвигуном розташовувався над водою.

Третій вид – поверхневий. Тобто, сам агрегат встановлюється поза води, а в нечистоти опускається лише шланг. До речі, ця модель необов’язково повинна стояти близько септика або колодязя. Такий насос також опускають всередину ємності, де роблять для нього постамент з металевих профілів. Найчастіше такі насоси встановлюють на чисту воду, де менше всього опадів і великих включень, тому що на шланг зазвичай встановлюється фільтр, так і самі великі частки по шлангу можуть і не піднятися.

Увага! Всі різновиди заглибних і напівзаглибних фекальних насосів забезпечуються поплавковим вимикачем. Він реагує на рівень каналізаційних стоків в колодязях, включаючи або відключаючи насос.

На що ще потрібно звернути увагу, вибираючи насос для відкачування каналізації в домашніх умовах.

 • В першу чергу треба звернути увагу на матеріал, з якого агрегат виготовляється. Якщо це нержавейка, то можна гарантувати довгострокову і безпроблемну його експлуатацію. Але коштують такі насоси дуже дорого. Є старі моделі, що виготовляються з чавуну. Непоганий варіант з великим терміном служби, але дуже важкий. І сучасна модель – з пластику, легка, дешева, відповідає всім сучасним норах і вимогам. До речі, пластикові насоси все частіше стали використовуватися для викачування каналізації на дачних ділянках.
 • Будова подрібнювача. Ножі працюють ефективніше, ніж диск.
 • Блок управління. Вибирайте той насос, у якого спосіб управління не викличе незручності і складності. В принципі, дві кнопки «вкл» і «викл» будуть для побутового варіанти достатні.
 • Що стосується потужності, то тут треба підійти з позиції, а необхідна більша продуктивність обладнання. Звичайно, більш потужний насос откачает нечистоти швидше, але коштує він дорожче. Може придбати малопотужний агрегат, нехай відкачує стоки не один, а три години.

Висновок по темі

Обираючи з трьох запропонованих варіантів відкачування каналізаційних колодязів, сьогодні свою перевагу дачники віддають насосів. Це насправді простіше і дешевше, ніж асенізаційна машина, і чистіше, ніж руками. Головне, як показує практика, це правильно вибрати насос і правильно його експлуатувати. Але єдине, що ріднить цей варіант з ручним, це утилізація. Їх викотили нечистоти збираються в окрему ємність і вивозяться за межі селища в спеціально відведене для цього місце.

Як і чим провести відкачування каналізації в приватному будинку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code