Как клеить фотообои на стену?Бажання перетворити і освіжити інтер’єр притаманне майже кожній людині, особливо якщо в будинку давно не було ремонту. Тим не менш саме ремонт потрібна далеко не завжди, а процес зміни шпалер на стінах може виявитися занадто стомлюючим і трудомістким. Як один з варіантів на стіни можна поклеїти шпалери, які не зажадають занадто великих клопотів, а результат в підсумку вийде приголомшливим.

По своїй суті фотошпалери представляють досить якісну облицювання для стін декоративного формату, яка дозволить перетворити стіни одним махом. На облицювання нанесені малюнки, варіації яких дуже різноманітні. В якості малюнка також може виступати будь-яка фотографія, найчастіше, природа або види мегаполісу. Для дитячої кімнати це можуть бути герої мультиків або казок.

Зазвичай фотошпалери діляться на кілька видів, залежно від основи, на якій вони виконані. Зрозуміло, в залежності від матеріалу різними будуть способи наклеювання шпалер, оскільки, склеювальний склад слід підбирати, спираючись на матеріал основи. Також в залежності від матеріалу основи будуть залежати правила догляду за покриттям для стін, оскільки деякі види облицювань, припустимо, витримують вологе очищення.

Нижче буде розказано, як і чим клеїти фотошпалери на стіну з різними основами, а також представлена покрокова інструкція, що включає в себе відео інструкцію для наочності.

З чого почати

Найважчим моментом цієї ремонтної діяльності є період збірки малюнка, зазвичай на нього йде левова частка часу підготовки. Сама по собі технологія наклеювання фотошпалер при цьому залишається досить простою і доступною навіть новачкові.

Как клеить фотообои на стену?

Зверніть увагу, що фотошпалери відрізняються дуже тонким шаром, відповідно, підстава, на яке вони будуть наклеюватися, повинно бути ідеально рівним. В іншому випадку через них проступлять всі видимі дефекти стін. Процес підготовки стін частково може нагадувати той, при якому планується підготовка підстави під фарбування. Потрібно шпаклювати стіни, зачистити їх абразивною сіткою, потім пройтися грунтовкою. Варто пам’ятати, що поклеїти шпалери безпосередньо на шар старого покриття (шпалер) заборонено.

Крім, власне, стін, потрібна підготовка спеціальних інструментів. Для правильного проведення робіт можуть знадобитися:

  • Пара пензликів, вузька і широка;
  • Рулетка і рівень;
  • Олівець;
  • Лінійка, бажано металева;
  • Ніж, бажано гострий, леза якого можна змінювати;
  • Шпатель або валик для пригладжування шпалер;
  • Чиста ганчірка;
  • Стрем’янка.

Не варто забувати і про клей, вибір якого повинен спиратися безпосередньо на матеріал, з якого виконані фотошпалери. Тим не менш, розводити клей варто аналогічно складу для шпалер, в чистому відрі, додаючи необхідну за інструкцією кількість води. Обов’язкова умова будь-якого засобу такого типу – дати йому настоятися не менше п’ятнадцяти хвилин.

Не менш важливим моментом буде підготовка фотошпалер. Рулон вимагає попереднього розпакування, і розрізання його на 2-3 частини. Не варто забувати про необхідність запасу на кожній стороні, який повинен становити не менше 10 сантиметрів. Це дозволить полегшити процес прилягання однієї частини до іншої згодом.

Інструкція як правильно поклеїти шпалери на стіну Komar відео

Стикуючи поверхні листів, не забувайте про необхідність їх точного збігу аналогічно тому, як здійснюється підгонка під час приклеювання шпалер.

Типи фотошпалер

Фотошпалери можуть поділятися, залежно від того, з якого матеріалу виконана їх основа. Так, паперові шпалери мають у своїй основі фотопапір високої якості, причому листи для підвищення стійкості покриваються глянцевою або матовою плівкою. Це надає додатковий захист. Тим не менш, щільність такого варіанту не надто велика, плюс вологе протирання стін таким покриттям заборонена. Однак серед усіх інших варіантів даний тип найбільш екологічний, оскільки в його складі знаходиться тільки папір.

Как клеить фотообои на стену?

Наступний тип – вінілові. Вони відрізняються високою роздільною здатністю зображення, який буде виглядати досить об’ємно. Їх основа – плівка ПВХ, також тут присутній захисне покриття, яке виконано у вигляді матової або глянсової плівки. Цей тип шпалер прийнято називати самоклейками, оскільки вони володіють клейовим складом. Застосовувати їх можна лише для абсолютно гладких поверхонь без вад. Найчастіше такі фотошпалери застосовуються для дзеркал, поверхонь з дерева, а також ламінованих поверхонь. Обов’язкова умова – поверхня повинна бути водостійкою, оскільки накладення полотна відбувається в сильно розмоченому вигляді. При цьому отримана в результаті фото поверхня буде відрізнятися стійкістю до вологи.

Як клеїти шпалери. Високоміцними є бамбукові шпалери, здатні пропускати повітря і навіть пар крізь свої шари. Процес їх наклеювання дуже простий, оскільки наноситися склеювальний склад буде тільки на стіну. Це дозволяє уникнути появи бульбашок і різних нерівностей. Ще один додатковий плюс даних фотошпалер – наявність гіпоалергенних властивостей, що дозволяє наклеїти їх в дитячій кімнаті.

Для тих, хто віддає перевагу більш екзотичні варіанти, які підійдуть текстильні шпалери, які відрізняються найбільшою щільністю, завдяки своїй тканій основі. Вони дуже стійкі до різних впливів, але при цьому чудово зберігають гнучкість.

Використання фотошпалер в інтер’єрі відео

Вибір типу шпалер слід проводити, спираючись на тип кімнати, свої уподобання, а також розмір бюджету. Не варто вибирати такі матеріали, техніка поклейки яких вам здалася занадто важкою, оскільки ви ризикуєте зіпсувати матеріал, витративши таким чином, всі кошти даремно.

Яким клеєм поклеїти шпалери на стіну

Оскільки сучасні фотошпалери виготовляються з різних основ, клей слід підбирати під кожен варіант індивідуально. Припустимо, для флізелінових типів не підійде склад, який випускається виробником виключно для паперової облицювання. Самим вірним кроком буде покупка фотошпалер і клеїть складу однієї фірми, оскільки нерідко виробники випускають не лише облицювання, але і засіб для її наклеювання.

Взагалі, для фотошпалер існує окремий клей, проте його можна замінити складом, який був винайдений спеціально для вінілових шпалер. Підійде і універсальний склад, за умови, що його універсальність рекомендована виробником.

Купуючи клей, необхідно розрахувати його кількість так, щоб вистачило його не тільки для нанесення безпосередньо на всю поверхню фотошпалер, але і для обробки ним поверхні. В принципі, все буде цілком залежати від типу шпалер.

Необхідно звернути увагу також на властивості складу. Бажано, щоб він мав антигрибковими характеристиками, а також мав високу ступінь вологостійкості. Особливо це стосується наклеювання шпалер на вініловій основі.

Приготування клею – процес досить важливий, вимагає ретельного дотримання технології. Пов’язано це, перш за все, з необхідністю повного розмішування при його розведенні. Маса повинна вийти однорідною, без грудочок.

Як правильно клеїти шпалери покрокова інструкція

Незважаючи на те, що процес обклеювання фотошпалер здається нескладною, під час його відтворення необхідно дотримуватися певну технологію. Покрокова інструкція буде залежати в своєму складі від типу шпалер, оскільки, незважаючи на ідентичну мета, процес буде дещо відрізнятися.

Поклейка фотошпалер відео

Як приклеїти шпалери на паперовій основі. Перший етап цього процесу – підготовка поверхні стін. Для цього слід ретельно очистити поверхню від старого покриття, а також прибрати всі її недоліки. Виправити нерівності можна за допомогою акрилової грунтовки або простий шпаклівки на цементній основі. Обов’язково слід дати стіні повністю висохнути.

Розташувавши шпалери на підлозі, слід зайнятися складанням малюнка. Окремі частини потрібно заміряти, щоб потім перенести ці виміри на стіну. Якщо зображення за своїми розмірами менше площі стіни, то слід чітко розмітити планований малюнок, щоб надалі наклеїти його досить рівно.

Згідно інструкції потрібно приготувати клей, давши йому вистояти потрібний час. Після цього за допомогою валика або кисті наносимо його на ліву кутову частину, складати відрізок, як у випадку простих шпалер, немає необхідності. Далі він наноситься на ту ділянку стіни, де буде кріпитися ліва кутова частина. Якщо фотошпалери не відрізняється щільністю, слід нанести його спочатку на стіну, а потім просочити їм шпалери.

Як вже було сказано вище, поклейка починається з лівого кута, а далі по частинах кріпиться весь малюнок. Розгладження зморшок і бульбашок варто проводити за допомогою гумового валика. Кожен елемент повинен підганятися, не слід допускати нахлестів. Потрапив на лицьову сторону клей необхідно промочувати губкою. Після завершення процесу обклеювання всіх частин фотошпалер, надлишки необхідно зрізати канцелярським ножем. Плінтуса накладаються поверх висохлих полотен.

Як поклеїти шпалери на флізеліновій основі. Цей тип шпалер дуже простий в монтажі, незважаючи на те, що більшість потенційних покупців побоюються купувати такий вигляд із-за високої вартості, яка себе виправдовує. Починати обробку стін слід аналогічно ситуації з паперовими фотошпалерами – очистивши стіну від старого покриття. При необхідності стіну слід вирівняти штукатуркою.

Наклеюємо фотошпалери відео

В принципі, технологія поклейки в даному випадку мало чим відрізняється від описаної вище інструкції по застосуванню паперового варіанту. Правда, тут є істотний плюс – флізеліновий тип не вимагають нанесення клею на поверхню. Достатнім буде просочення стіни складом.

Таким чином, відповідь на питання, як правильно клеїти на стіни фотошпалери, слід враховувати тип основи облицювання, характер стін, а також склад, який планується до використання.

Як клеїти фотошпалери на стіну?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code