Чим хороші металеві печі чавунні і сталеві)? Тим, що вони швидко прогрівають приміщення, мають компактні розміри і є мобільними установками. Але є у них і один істотний недолік – занадто сильно нагрівається їх металева поверхня. Тому ймовірність отримати опік при зіткненні дуже велика. Що ж можна зробити, щоб уникнути цих неприємностей? Варіантів чимало, але ми в цій статті буде відповідати на це питання – як обкласти металеву піч цеглою. Саме цеглою, тому що цей будівельний матеріал має ряд переваг. Хоча б те, що його теплопровідність в рази менше, ніж у металу.

Але є у металевих печей і ще недоліки – вони прогрівають приміщення нерівномірно, від них виходить жорстке тепло, і коли справа стосується банної парилки, то такий жар не на користь. Вологість нагрітий метал не підтримує, так і камені нагріває погано.

Вибираємо цеглу для екрану

Використовувати звичайний будівельний цегла для обкладки металевої печі не можна. Він просто не витримає температури і стане розтріскуватися. Вам необхідний вогнетривка цегла червоного кольору. Вибирайте обов’язково повнотіла. Сьогодні на ринку можна знайти різні по фактурі вогнетривкі цеглини, якщо є бажання створити на місці пічки красива споруда, дизайнерське, що відповідає стилю приміщення, тоді рекомендуємо пошукати цегли з різними виступами і рельєфом. Коштує такий матеріал дорожче, але ви не пошкодуєте.

А ось для кладки цегли вам потрібно незвичайний розчин. Є кілька варіантів, тому що облицювання печі – це не сам опалювальний прилад, тому відступу відправив, можуть тут бути. Тому рекомендуємо:

 • Глиняний розчин на основі спеціальної глини і піску. Глину сьогодні можна придбати в будівельному магазині.
 • Звичайний цементний розчин, куди додається шамотна глина. Її також сьогодні можна придбати в магазинах.
 • Цементний розчин можна змішати з клеєм, який використовується для укладання керамограніта.

Ось так можна відповісти на питання, яким цеглою найкраще обкласти банну піч, і який розчин використовувати при кладці цегли?

Технологія кладки

Увага! Не варто економити на облицюванні металевої печі. Викладайте стінки в півцеглини. Можна заощадити, уклавши цеглою на ребро, а це знизить якісні характеристики самого екрану. Так що, як було сказано вище, не економте.

Тепер до питання, яка відстань має бути між цегляною кладкою і стінками самого опалювального агрегату? Вважається, що оптимальна відстань – це від 1,0 до 10 див. Чим це обгрунтовано?

 • Відстань до 1,0 см створить умови, за яких металевий корпус пічки почне перегріватися, що позначиться на терміні експлуатації.
 • Відстань вище 10 см – цегляна облицювання буде погано прогріватися, тоді розпочата операція призведе всі ваші старання до нуля.

Тобто, щоб правильно оподаткувати залізну піч цеглою, необхідно правильно вибрати місце облицювання. Тому 5 см – золота середина.

Увага! Перед кладкою кожен цегла найкраще змочити у воді. Це посилить зчеплення цегли з розчином. Також рекомендуємо шви відразу ж затирають.

Є ще одна хитрість, яка допоможе вам збільшити теплову віддачу. Для цього вам доведеться з кожної сторони облицювального екрану встановити по чотири віконця, по два зверху і знизу. Це забезпечить прохід повітря між стінками облицювання і стінками самої печі. В нижні холодне повітря буде входити, а через верхні виходити вже нагріте. Щось на зразок конвектора виходить. До речі, в цих місцях, у віконцях, встановлюються по два цегли, покладених на ребро. Між ними і буде залишатися продушина.

Деякі майстри, щоб збільшити надійність цегляної конструкції, через один або два ряди укладають арматурну сітку.

До речі, подивіться на фотографію нижче, у вас повинно вийти щось подібне. На ній добре видно та сама піч, і обкладка банної печі з цегли, і отвори в ній.

В такому стані піч повинна простояти щонайменше добу, розчин повинен прихватиться. Тепер можна приступати до очищення її поверхонь від розчину. Є кілька варіантів, як можна виконати дану операцію.

 • Використовувати наждачний папір, і сам процес провести вручну. Це довго і важко.
 • Можна скористатися дрилем, на яку встановити спеціальну насадку у вигляді щітки. Це швидко і зручно. Півгодини і ваша пічка стане чистою. Іноді ця щітка залишає на цеглинах темні плями. Це не біда – можна промити стінки мильним розчином, використовуючи жорстку господарську щітку. Після чого облицювання засяє новизною цегляної кладки.

Багато хто задається питанням, а чи потрібно під цегляні стінки споруджувати фундамент? Такої потреби в даному випадку немає. Звичайно, підлогове основа повинна бути міцною. Добре б укласти під цеглу гідроізоляцію.

У чому переваги цегляної облицювання

 • Цегла спочатку акумулює в собі, а потім починає віддавати її навколишньому повітрю. Тому температура всередині приміщення розподіляється рівномірно, без стрибків.
 • Зникає різке жар, він стає м’яким. Звичайно, температура все одно залишається високою, але її так сильно не відчувається. Тому дана споруда – це ідеальний варіант для парної.
 • Якщо встановлена пічка з кам’янкою, то каміння в ній прогріваються швидко і надовго. Так що вологим паром лазня буде забезпечена.
 • Плюс безпеку знаходження усередині приміщень. Цегляна кладка – це своєрідний захисний екран, який забезпечує прекрасну захист людини від несподіваного зіткнення з нагрітим металевим елементом.
 • Облицьовану пічку цеглою можна топити рідше, так як обробка акумулює тепло і зберігає його надовго. А це вже економія.

Необхідно відзначити, що таким способом сьогодні користуються багато користувачів металевих печей. Їх встановлюють не тільки в лазнях і дачах. Це невід’ємні супутниці гаражів, складів та інших господарських споруд.

Висновок по темі

Отже, ми постаралися відповісти в цій статті на питання, як обкласти грубку (буржуйку) цеглою, і зробити це своїми руками? Як показує практика, нічого складного в цьому процесі немає. Необхідно правильно вибрати матеріали, визначити форму і розміри цегляного екрану, і точно, дотримуючись наших рекомендацій, звести навколо печі облицювання.

Вона не тільки прикрашає приміщення, але і створить всередині нього більш комфортні умови. До того ж зауважимо, що ремонт цегляної кладки – процес досить простий. Так що, якщо вас що-то в процесі експлуатації буде бентежити, то без великих проблем ви зможете зробити ремонт або демонтувати її, спорудивши щось нове.

Як обкласти металеву піч цеглою – поради професіонала

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code