Якщо б всі поверхні були ідеально рівними, було б так просто і легко приклеїти шпалери на стіну! Проте, все не так просто, коли справа йде з наклеюванням шпалер в кутах. У цій справі важлива кожна дрібниця. У даній статті ви зможете отримати безцінну інформацію про те, як клеїти зовнішні і внутрішні кути, і зможете підтвердити свої книжкові знання, переглянувши підготовлені нами відео уроки.

Навіть новачку під силу наклеїти шпалери на стіну. При правильно підібраному клеї, відповідному типу шпалер, ви легко впораєтеся з рівною стіною, позбавленої різних вигинів і кутів. Однак у багатьох викликає труднощі кути кімнат, і ось тут починаються всілякі труднощі, пов’язані з поставленим завданням. Скільки майстрів, стільки і думок, в питанні як клеїти шпалери в кутах.

Як правильно поклеїти внутрішні і зовнішні кути кімнати

Внутрішні: Кожна стандартна кімната має, щонайменше, чотири кута. З якого кута наклеїти шпалери? Якщо ви новачок в світі ремонту, зокрема, обклеювання шпалер, то почніть з того кута, який знаходиться не на самому видному місці. Рекомендуємо вам попрактикуватися в малопомітних місцях вашого житла.

Для того щоб добитися ідеального результату, то клеїти шпалери в кутах треба так, щоб шпалерне полотно, приклеюване до стіни, заходило на прилеглу поверхню не менше, ніж на 3 см, інакше є ймовірність відшарування шпалер у кімнаті після висихання, і не більше, ніж на 5 см, інакше прилегла смуга буде кривитися.

Згин і поворот шпалер на прилеглу площину необхідно ретельно змащувати клеєм, міцно притискаючи полотно для більш надійної фіксації. Подальший алгоритм дій простий: ви повинні відміряти ширину прилеглого полотна, розташованого на суміжній стіні. Як правило, вона становить близько 53 див. Мітка для припуску приклеєною смуги шпалер повинна фіксуватися на відстані приблизно 2 см від кута, через неї за допомогою схилу проведіть вертикальну лінію. Ця відмітка буде краєм наклеиваемого полотна.

Зовнішні: Якщо у вашій кімнаті є зовнішні кути – будь то всілякі ніші, виступи в стінах, то інформація як клеїти зовнішні кути шпалерами доведеться дуже до речі. Існує два методи наклеювання:

Процес обклеювання шпалер з підрізуванням в кутку кімнати відео уроки
  1. Переконавшись, що зовнішній кут має ідеально рівну фактуру і не потребує додаткового вирівнювання та шпаклювання. Для початку потрібно накласти на це місце шпалерне полотнище. За допомогою рівня необхідно заміряти крайку смуги для того, щоб наступні полотна, рівне наклеювалися.
  2. За аналогією внутрішні і зовнішні кути кімнати необхідно клеїти шпалерами наступним чином: спочатку смугу слід завести за кут на 4-5 см, а зверху внапуск приклеїти наступну смугу. Ножем для паперу за допомогою лінійки (краще залізною – вона жорсткіше, і не буде зміщуватися в бік) робимо розріз двох шарів матеріалу по вертикалі.

Як правильно клеїти кути вініловими шпалерами

Вінілові полотна дуже привабливі, проте, щоб поклеїти їх, слід дізнатися про характерні риси даного виду матеріалу.

По-перше, при наклеюванні вінілових шпалер, як на стіни, так і на кути кімнати, необхідно ідеально вирівняти стіни. Без виконання цієї вимоги наклеювання вінілових шпалер буде безглуздим заходом, так як будь-яка нерівність здатна надалі викликати відшарування полотен від стін.

По-друге, під час обклеювання вам не слід згинати всі полотнище в місці стику стін. Щоб якісно клеїти шпалери в кутах, фахівці з вініловим шпалерам радять не згинати всі полотнище для обклеювання у місці стику стін.

Характерною особливістю саме вінілу є небажаність поєднання двох цілісних полотнищ в одному кутку. Оптимальним варіантом для цього є наклеювання суцільної смуги з нахлестом 3-5 сантиметрів.

Як наклеїти кути кімнати флізеліновимі шпалерами

Як клеїти шпалери в кутах, якщо ваш вибір припав на такий матеріал, як флізелін? Щоб правильно обклеїти внутрішній кут в приміщенні флізеліновимі шпалерами, потрібно заходить на нього полотно відрізати з припуском в 1-1,5 см, який повинен йти внахлест на сусідню стіну. Флізелінові шпалери будуть прилягати щільніше, якщо по краю зробити невеликі розрізи по всій довжині і на рівній відстані 4-5 см і щільно притиснути полотно до стіни.

Прилеглу стіну можна почати обклеювати з протилежного кута, і коли всі смуги будуть наклеєні, останню смугу потрібно відрізати з напуском в 2-3 мм, приклеюючи її внапуск.

Тонкощі при наклеюванні шпалер відео уроки

Особливість як клеїти зовнішні кути полягає в тому, що смуга шпалер, прилегла до нього, повинна бути обрізати так, щоб відстань між швом і кутом дорівнювало приблизно 1,5-2 см, які необхідно буде звернути за ріг. По краях, як і в обклеюванні внутрішніх кутів, зробити надрізи, а наступну смугу шпалер слід приклеїти поверх, накладаючи край на кут.

Якщо ви клеїли шпалери під фарбування, то обидві смуги повинні бути прирізані за допомогою гострого ножа по кутку, а після наклеювання по стиках в кутовій частині необхідно пройтися наждачним папером і тільки після цього фарбувати.

Кути і малюнок

Простіше йде справа з шпалерами без візерунка. Однак, як клеїти шпалери в кутах кімнати з підбором малюнка, якщо ваш вибір припав на полотна з візерунком? Важливо заздалегідь все продумати, перш ніж купувати шпалери. Слід враховувати такий важливий фактор, як нерівність стін у кімнаті, так як він може зробити істотний вплив на кінцевий результат. Простіше всіх матеріал з вертикальним малюнком, однак, якщо у вас нерівні стіни, це тільки зробить акцент на кривизну стін. Не бажано віддавати перевагу полотен з малюнком – великими і дрібними квітами, а також складним орнаментом.

Як поклеїти шпалери в кутах з візерунком? Не поспішайте як попало нарізати шпалери на смуги необхідної висоти. Витратьте час на те, щоб зіставити всі візерунки, і тільки після цього починайте підрізування. Щоб зберегти цілісність малюнка, наступну від кута смугу потрібно підлаштовувати, підрізати під малюнок закінченою стіни.

Мати більш наочне уявлення, можна переглянувши відео на нашому сайті. Вони допоможуть вам розібратися у всіх тонкощах ремонту стін і наклеювання шпалерами кутів як зовнішніх так і внутрішніх.

Як підрізати внутрішній кут відео уроки

Від того, наскільки акуратно ви оформите кути кімнаті, буде залежати якась логічна завершеність вашого ремонту. Дотримуйтеся порад, даних у цій статті, і у вас ніколи не виникне проблем при наклеюванні вінілових і флізелінових шпалер, і думка про те, як правильно клеїти шпалери в кутах не застане вас зненацька.

Як правильно клеїти шпалери в кутах кімнати?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code