Ремонтуючи житло, багато стикаються з труднощами в поклейке шпалер. Паперові шпалери з кожним днем втрачають свою популярність, поступаючись місцем своїм вініловим братам. Володіючи ефектним дизайном, вінілові шпалери водостійкі, стійкі до ультрафіолетових променів і довговічні, легко можуть приховати будь-які дефекти стін. Такі шпалери є ідеальним супутником для молодої сім’ї, дозволяючи батькам не робити ремонт в дитячій кімнаті кожен рік.

Завдяки унікальності технології виробництва вінілу, поверхня таких видів шпалер, може візуально імітувати натуральні тканини та матеріали: шкіру, дерево, мармур і шовк. Його єдиним недоліком, мабуть, є те, що при змазуванні клеєм, вони легко розтягуються, а коли клей підсихає, шпалери втрачають форму і стискаються.

Тому чим швидше ви будете клеїти їх, тим менше дефектів можна буде побачити у виконаній роботі. Але, перш ніж приступити до ремонту, потрібно дізнатися, в чому головна перевага вінілу як матеріалу та технологію як клеїти вінілові шпалери.

Типи вінілових шпалер

Такі полотна виготовляються з спіненого полівінілу, що додає матеріалу структурність, що в поєднанні з підвищеною щільністю і різноманітною фактурою дозволяє приховати дефекти на поверхні.

Різноманітність кольорів, фактур і виробників дозволить здійснити вибір індивідуально, у відповідності зі смаком господаря. Можливість фарбування вінілових шпалер, будучи свого роду бонусом, дозволяє проявити фантазію і оформити стіни в ексклюзивному та вишуканому стилі.

Вініл (полівінілхлорид, або скорочено ПВХ) – прозора безбарвна пластмаса, відрізняється хімічною стійкістю до кислот, розчинників, лугів, не горить на повітрі і відрізняється малою морозостійкістю до -150С, наклеєна на паперову основу.

На сьогоднішній день існує два варіанти вінілового матеріалу: на паперовій та флізеліновій основі. У шпалер на паперовій основі нижній шар виготовлений з паперу, а верхній – з полівінілхлориду.

Як правильно вибрати і клеїти вінілові шпалери відео

Флізелінова основа представляє матеріал, схожий на папір, вироблений з синтетичних та целюлозних волокон. Більшість таких полотен виробляються незабарвленими, що можливість людині, що займається ремонтом, проявити фантазію і пофарбувати шпалери в нестандартний колір, або навіть завдати них хитромудрий малюнок.

Характеристики вінілових шпалер

Існує перелік характеристик, які бажано враховувати при покупці оздоблювального матеріалу, всі вони індивідуальні, і вказані на упаковці рулону:

  • Спосіб нанесення клею. Ви можете нанести його на стіну і на матеріал, це залежить від вказівок виробника. Крім того, існує ще один вид нанесення – коли вже нанесений клей на шпалери в заводських умовах.
  • Вологість приміщення, в якому будуть клеїтися шпалери.

У відповідності з вимогами до вологості приміщень, можна виділити п’ять категорій вінілових шпалер:

– водостійкі на період поклейки;

– стійкі при вологій обробці;

– високостійкі при вологій обробці;

– стійкі до механічного впливу (що миються);

– високостійкі до механічного впливу.

Як правильно поклеїти вінілові шпалери, щоб уникнути браку в роботі?

Дивлячись на ідеально поклеєні шпалери з вінілу, багато хто не уявляють, з якими проблемами довелося зіткнутися майстру, щоб кінцевий результат не мав вад. Вініл – досить примхливий матеріал, і найменша неточність може повністю перекреслити ваші старання. Давайте розберемо основні етапи робіт.

Підготовка стін до поклейки

Перед тим як клеїти шпалери, важливо, щоб підстава, стін, було сухим і рівним. Для цього потрібно попередньо підготувати їх. Всі дефекти і вади на поверхні, повинні бути зашпакльовані. Є спеціальний прийом, що дозволяє уникнути плям грунтовки на вінілових шпалерах. Для цього стіни потрібно шпаклювати концентрованим шпалерним клеєм, і тільки після цього покривати білою водоемульсійною фарбою.

Підготовка шпалер

Процес підготовки почався, фактично в магазині будматеріалів в той момент, коли підбирався колір, візерунок, а також відповідне площі кількість рулонів. Всі подальші рекомендації будуть стосуватися суто процесу розкрою рулонів і стикування малюнка. Розкрій вінілових шпалер починають тільки після суміщення малюнка. Слід уважно стежити за тим, щоб наступне полотно поєднувалося з попереднім.

Підготовка клею

Слідуючи інструкції, розведіть клей. Необхідно взяти чисту ємність, наливши в неї зазначене в інструкції кількість холодної чистої води. Працюючи дрилем з насадкою-міксером, слід повільно внести його у воду. Категорично не рекомендується відразу висипати весь сухий клей, важливо робити це поступово, щоб у смешиваемой субстанції не утворилося грудок. Змішавши всю пачку, дайте йому трохи постояти, потім знову ретельно перемішайте. Консистенція не повинна бути занадто густий.

Наклеювання

До самого відповідального етапу ремонту, як клеїти шпалери, слід підійти з максимальною серйозність і кропотливостью. Так як полотна вінілових шпалер знаходять один на одного, то стики будуть непомітні. Тому вам потрібно з максимальною точністю поєднувати полотна.

Для початку зробимо розмітку, накресливши рівну вертикальну лінію на стіні, яка буде вашою точкою відліку. Бажано, щоб перша полотнище клеїлася від вікна. Наклеєні шпалери розправляються знизу доверху за допомогою щітки з короткою щетиною. Щоб уникнути утворення бульбашок, щітку необхідно рухати від центру до країв полотнища.

Всі наступні смуги вінілових шпалер клеяться встик попереднім. Надлишки клею категорично не рекомендується витирати мокрою ганчіркою. Слід уникати протягів, підтримуючи середню температуру в обклеювати приміщенні.

Щоб якісно і правильно клеїти шпалери в кутах, майстра по наклеювання шпалер радять не згинати всі полотнище для обклеювання у місці стику стін. Небажано поєднання двох цілісних полотнищ в одному кутку. Оптимальною для кута є наклейка суцільної смуги з нахлестом 3 на 5 сантиметрів.

Як економно і швидко поклеїти вінілові шпалери відео

Підрізати надлишки зверху і знизу необхідно тільки тоді, коли ви переконалися в тому, що наклеєні на шпалерах не утворювалися бульбашки. Виявивши міхур, потрібно оперативно проткнути його голкою, витіснити з нього повітря і ретельно притиснути, щоб шпалери щільно приклеїлися до поверхні.

Наклеювання вінілових шпалер у важкодоступних місцях

Проблемними зонами при поклейці оздоблювального матеріалу для стін є вікна, двері, карнизи, плінтуси та радіатори. Проте найскладнішим для роботи ділянкою є електророзетки і вимикачі. Щоб акуратно і правильно клеїти шпалери в цій зоні, необхідно:

  1. відключити електрику в приміщенні;
  2. зняти всі електричні розетки в місцях, де будуть клеїтися шпалери. Важливо потім запам’ятати їх розташування, щоб після наклеювання не довелося їх шукати під полотнищами;
  3. приклеїти шпалери;
  4. зробити хрестоподібні розрізи в районі вимикачів і розеток;
  5. куточки в місцях розрізів загнути всередину, під вимикач (розетку);
  6. встановити вимикачі та розетки на місце.

Якщо ви вирішили підкріпити теоретичні знання на практиці, але поки що боїтеся приступати до ремонту самостійно, то, перегляд відео матеріалу на нашому сайті дозволить уникнути багатьох неприємностей, пов’язаних з поклейкою шпалер.

Як правильно наклеїти шпалери відео

На завершення хотілося побажати всім початківцям і навченим майстрам ремонту не бояться братися за вініл. Якщо вникнути у всі тонкощі цього нелегкого, але цікавого справи, то ви зрозумієте, що клеїти вінілові шпалери не так складно, як може здатися на перший погляд. Як кажуть, очі бояться, а руки роблять!

Як правильно поклеїти вінілові шпалери?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code