Знімати старі оздоблювальні матеріали з підстави стін є обов’язковою умовою при проведенні багатьох ремонтних операцій. Шпалери не виняток, і також повинні наклеюватися на рівну, суху, а головне, чисту основу стіни.

І хоча трудомісткість представлених операцій багато в чому залежить від типу застосовуваних матеріалів і характеристик клеючих речовин, саме дотримання базових рекомендацій дозволить спростити весь технологічний процес і зробити його найменш витратним. Увазі чого доцільно в деталях розглянути методику як зняти старі шпалери, швидко і легко за рахунок використання різних варіантів.

У деяких ситуаціях, для прискореного проведення ремонтних робіт приймається рішення про наклейці матеріалу, поверх старих шпалер. Однак, така процедура є вкрай небажаною і може призвести до прояву таких відхилень:

  • Наявність механічних дефектів (горби, поглиблення) на стіновий поверхні;
  • Ймовірність передчасного отпадания шпалер від основи стіни;
  • Можливість виникнення хвороботворних мікроорганізмів як цвіль у сприятливому середовищі (між прошарками оздоблювальних матеріалів).

Зважаючи чого перед тим як клеїти нові шпалери дуже важливо забезпечити повну чистоту стінових модулів і виключити наявність навіть незначних фрагментів на їх підставах.

Способи як швидко зняти старі шпалери зі стін

Відразу ж слід зазначити, що методика видалити шпалери будь-яких типів, зводиться до попереднього зволоження матеріалу з подальшим його зняттям за допомогою спеціалізованих малярних інструментів (шпатель, ніж, скребок), тому перед тим як легко зняти старі шпалери, слід провести серію робіт підготовчого характеру. А саме, захистити підлогові поверхні від бруду та будівельного сміття, знеструмити місце проведення робіт, а також провести змочування видаляється матеріалу.

Як легше знімати старі радянські шпалери зі стін відео

При цьому необхідно врахувати, що відшарування шпалер може бути забезпечено за рахунок рясного потрапляння вологи між папером і базовим підставою стіни, через що при виконанні зазначених операцій доцільно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • За один захід здійснювати змочування невеликої ділянки стіни (1,5–2 квадратних метра), достатнього для виконання робіт до моменту висихання матеріалу;
  • Для зволоження оздоблювальних матеріалів застосовувати теплий водний розчин з невеликим додаванням миючого речовини;
  • Процес нанесення рідини на стіни здійснювати за допомогою губки, дрантя або ж із застосуванням розпилювача, не допускаючи руйнування (раскисания) базового підстави.

Надалі, після закінчення 10-15 хвилин (достатній час для набухання) старі шпалери потрібно повністю зняти зі стінових поверхонь за допомогою скребків, шпателів, спеціалізованих пристосувань. Тоді як подальший демонтаж старих шпалер відбувається за ідентичною технологією з дотриманням всіх перерахованих вище рекомендацій.

Проте в деяких випадках застосування стандартної технології, щоб швидше зняти старі шпалери зі стін без зайвих зусиль вважається неприйнятним і вимагає реалізації альтернативних рішень.

Так, у ситуації, коли передбачається прибрати старі шпалери мають щільну структуру (вінілові, флізелінові, миються типи) обов’язковою дією повинно виступати механічне руйнування захисного шару, що сприяє ефективному проникненню вологи до їх основи. Для чого заздалегідь, на етапі підготовки рекомендується зробити перфорацію полотнищ шпалер, за допомогою монтажного ножа, шпателя або аналогічних будівельних інструментів. А вже в подальшому здійснити зволоження і демонтаж матеріалів зі стінових підстав.

Як легко зняти старі шпалери зі стін відео

А в деяких ситуаціях проведення зазначених робіт можна істотно спростити шляхом використання спеціалізованої оснастки для зняття старого матеріалу:

Шпалерний «тигр» (голчастий валик) є відмінним інструментом для нанесення перфорації на старі шпалери, однак через конструктивних особливостей непрофесійне застосування зазначеного інструменту може викликати механічне пошкодження стін (руйнування шпаклівки, штукатурки);

Парогенератор дозволяє руйнувати склеювальний склад за рахунок зволоження матеріалу за допомогою пари. В якості альтернативи зазначеного приладу може виступати праска з вологою тканиною (проводиться прасування шпалер через зволожений матеріал);

Спеціалізовані розчини на рідкій основі для зняття старих шпалер (QuelydDissoucol, Atlas Alpan) сприяють ефективному проникненню вологи до основи матеріалу. До того ж такі препарати відрізняються екологічністю і можуть з легкістю нейтралізувати навіть важко розчинні речовини, що клеять. Причому методика швидкого видалення шпалер у такому разі ідентична стандартною методикою і передбачає змочування матеріалу за допомогою дрантя або губки і подальше його зняття у міру відшаровування від стіни (зазвичай через 2-3 години).

Як швидко зняти старі шпалери, приклеєні з допомогою ПВА

Іноді знімати старі зі стін без зайвих зусиль оздоблювальні матеріали традиційними методами не представляється можливим. Причому в більшості випадків подібні обставини пов’язані з властивостями клеючих речовин, не руйнуються під дією вологи (наприклад, ПВА). Зважаючи чого методика, щоб прибрати старі шпалери в такому випадку має на увазі видалення оздоблювальних матеріалів механічним шляхом. Для чого можна застосовувати спеціальні металеві щітки, що встановлюються в робочий патрон електричної дрилі.

Проте слід розуміти, що процедура видалення старих шпалер в такому випадку неминуче призведе до руйнування базового підстави стіни і потребує проведення додаткових ремонтно-відновних операцій (штукатурення, шпатлювання, грунтування стін).

Як без зайвих зусиль прибрати шпалери зі стін відео

Враховуючи всі вищеперелічені рекомендації розібратися в тому, як легко і швидко зняти старі шпалери не складе особливих труднощів навіть для непрофесіонала. Тоді як до наступних етапів ремонтних робіт слід приступати тільки після природного висихання поверхонь стін.

Як швидко і легко зняти старі шпалери

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code