Как стелить ковролин: способыКупуючи ковролін для дому, багато господарі, маючи невеликий досвід в будівельно-ремонтних роботах, хочуть заощадити на її укладанні, пробуючи стелити ковролін своїми руками. Начебто завдання на перший погляд здається простим, але має багато нюансів, від яких може залежати термін служби ковроліну.

На даний момент, існують кілька варіантів укладання ковроліну, і кожен з яких має свої особливості, так як підлоги бувають різні, це може бути рівно покладена цементна стяжка, старий дерев’яну підлогу, зношений лінолеум або плитка.

У даній статті ми хочемо розглянути способи як стелити ковролін, в тому, чи іншому випадку, доповнюючи матеріал відео інструкцією, ознайомлення якого допоможе укласти ковролін навіть своїми руками.

Як підготувати підставу під ковролін

Перед тим як застелити килимовий матеріал в першу чергу потрібно, як слід підготувати основу в приміщенні, а також саме підлогове покриття. Що для цього потрібно враховувати деякі фактори:

  1. Всі оздоблювальні роботи повинні бути завершені повністю, для виключення попадання бруду і пилу на килимове покриття.
  2. Поверхня основи перед настилом ковроліну, повинна бути повністю сухим і рівним, почищеною від сміття, а також твердим. Якщо десь потрібно підрівняти, можна скористатися самовирівнюючі розчином чи листами фанери.
  3. Температурний режим в приміщенні має бути не нижче п’ятнадцяти градусів, а вологість повітря не більше 75%.
  4. Ковролін протягом доби, повинен попередньо застелений, бажано в тому ж приміщенні, де проводитимуться роботи по настилу, для вирівнювання вигину і нерівностей.
  5. Якщо як основа йде лінолеум, то перед тим як стелити ковролін, поверхню необхідно добре промити і висушити, якщо є невеликі западини, горбки і розриви, то слід підкласти основу, в іншому випадку його краще видалити. У разі якщо основа дерев’яна підлога, простежте, щоб поверхня була рівною без перепадів по висоті між дошками, якщо буде потрібно, у вигляді підкладки підкладіть фанерний лист.
  6. Для додаткової зручності при укладанні, бажано тимчасово зняти двері з петель.

Способи укладання ковроліну

Є кілька вирішенні як правильно застелити ковролін в домашніх умови:

  • З фіксацією скотчем або по периметру
  • Укладання з використанням клею
  • Спосіб стретчінг, тобто натяжна метод

Давайте розглянемо більш детально кожен із способів укладання ковроліну.

Фіксація по периметру. Вважається найбільш доступним способом, так як не потрібно ні клей, ні скотч, ні підкладка, причому всю роботу можна зробити своїми руками. Але враховуйте, якщо ковролін застелити таким чином, у подальшому можуть утворитися складки і бульбашки, що значно скорочує термін служби килимового покриття. Також цей спосіб не годиться в приміщенні, де є меблі з коліщатками.

Як укласти килимове покриття відео

Розглянемо процес укладання. Першим ділом потрібно розгорнуто ковролін так щоб був виступ на стіну десь на 10 див. Далі потрібно гарненько розгладити покриття голчастим валиком, від середини до країв. Надлишок з країв, слід обрізати, використовуючи будівельний ніж, а після зафіксувати плінтус. Таким методом виконується натяжка ковроліну і під інші стіни. Район дверних прорізів, можна зафіксувати металевим порогом.

Фіксація скотчем. Даний спосіб укладання покриття проводиться з використання двостороннього скотча, метод досить нескладний і можна застосовувати його в домашніх умовах. Для цього нам буде потрібно двосторонній скотч з шириною у межах від 63 до 150 мм. Його необхідно спочатку закріпити по всьому периметру приміщення, а потім у вигляді сітки з розміром 50 х 50 см, по всій площі. Врахуйте, відразу ж паперову захист не слід видаляти.

Далі кладемо ковролін на основу, при цьому враховуючи запас по краях в межах 10 см, по мірі розкочування покриття, потрібно знімати захисну плівку зі скотчу. Після, обрізаються надлишки в місцях стику зі стіною. Таким способом можна укласти кілька полотен ковроліну, стикуючи їх, один з одним. Що характерно, в даному способі не потрібно підкладка. Цим способом ковролін можна стелити на такі основи, лінолеум, ламінат, плитку, паркет і на ДСП.

Як правильно постелити ковролін відео

З недоліків можна відзначити, що не виключається можливість появи складок і повітряних бульбашок, а також при високій вологості повітря і коливаннях температури, скотч може з часом відійти.

Укладання ковроліну з використанням клею. Цей спосіб найчастіше застосовують в приміщенні великих розмірів, з урахуванням високої прохідності. І мається на увазі він у нанесенні клею перед настилом ковроліну на поверхню основи. Для уточнення, своїми руками проводити роботи за цим методом, без досвіду і навичок не рекомендується. Плюси цього способу, це повне виключення появи здуття, складок і різного роду деформації.

В основному така укладання ковроліну допускається там, де основа бетон або інша основа, але добре вирівняна нівелюють сумішами. Виключається укладання на такі підстави як, ламінат або лінолеум.

Ковролін: як правильно укласти відео

Етапи робіт проводиться таким чином. На заздалегідь очищену і рівну поверхню, за допомогою зубчастого шпателя, рівномірно наносимо тонкий шар клей, і залишаємо трохи підсохнути хвилин двадцять. Після чого покриття потрібно розстелити і вирівняти, пригладжуючи валиком. Процес трудомісткий, але при цьому способі, ковролін прослужить набагато довше.

Стретчинг. Даний метод вважається трудомістким, оскільки вимагає певних навичок і спеціальних робочих інструментів. Суть укладання ковроліну полягає в тому, що по всьому периметру покриття встановлюються спеціальні планки (гриппери) під кутом 45 градусів, і при допомозі спеціального інструменту стретчера відбуватися натяжка ковроліну.

Врахуйте, що в цьому способі обов’язково потрібно стелити підкладку. Інструмент стретчер, буває двох видів, колінний стретчер зручний в невеликих приміщенні, а повер-стретчер використовується у великих.

І на закінчення, для того щоб ковролін прослужив вам не один рік, правильно вибирайте спосіб укладання, також у наступній статті ми підготували матеріал, як правильно почистити ковролін в домашніх умовах, що має важливе місце у продевании його терміну служби.

Як стелити ковролін: способи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code