Альтернатива радиаторному опалення – система теплих підлог є сучасним рішенням, здатна правильно обігріти будинок будь-якого типу. Тепла підлога можна встановити в окремому приміщенні або таким чином вирішити проблему опалення всього будинку. Найголовніше — дана система є автономною, тому що для неї необхідно підготувати теплоносій з більш низьким температурним показником. А за це відповідає змішувальний вузол для теплої підлоги – так звана підготовча станція.

Що собою вона являє? Чисто візуально змішувальний вузол – це група трубопроводів, з’єднаних у певному порядку. Їх мета – це видати один потік теплоносія, який буде зібраний з двох потоків. Якщо розглядати це з’єднання з конструктивної точки зору, то можна продумати кілька варіантів. В даний час виробники користуються трьома:

  1. Паралельний спосіб під’єднання. Не самий ефективний, тому зустрічається сьогодні досить рідко. Для цього в пристрій колектора встановлюється термоклапан для теплої підлоги двоходового дії. З його допомогою виробляється підключення основного потоку до допоміжного (зворотного).
  2. Послідовний. Це більш ефективний варіант за рахунок підвищеної продуктивності вузла. У ньому практично весь потік направляється споживачеві.
  3. Комбінований. Зрозуміло, що до складу вузла входить і паралельний спосіб під’єднання, і послідовний.

Зазвичай у вузол входять кілька приладів: самі труби з трійниками, блок автоматики, циркуляційний насос для теплої підлоги і різні клапани (змішувальні, триходові, регулюючі), які встановлюються як на вхідному контурі, так і на зворотному.

Увага! Той, хто намагається своїми руками встановити колектор для теплої підлоги, повинен знати, що він повинен обов’язково забезпечуватися системою відведення теплоносія в каналізацію та приладом, який повітря з пристрою. Їх відсутність призведе до проблем, з якими впоратися буде просто неможливо.

Вибираємо колекторний вузол

Щоб правильно вибрати колектор для теплої підлоги, необхідно в першу чергу визначитися, для якого приміщення цей тепла підлога буде призначатися. Вся справа в розмірі площі приміщення. Чим вона більша, тим потужніша повинна бути система опалення, тим вище температура теплоносія потрібно. А так як змішувач (колектор) для теплої водяної підлоги – деталь примхлива і дуже вразлива, то незначна помилка, особливо в більшу сторону, може призвести до неприємних наслідків.

З високими температурами працювати складніше, найчастіше від їх правильної корекції залежить безпека експлуатації самої опалювальної системи. Тому правильний підбір змішувального вузла – справа серйозне і важливе. Тим більше, у ньому повинно проводитися змішування двох потоків з різним температурним показником. А щоб домогтися максимально правильної температури в загальному потоці, треба точно розрахувати пропорції двох змішуються. Тому вибір колектора залежить від якості використовуваних у її конструкції матеріалом і пристроїв.

Матеріали для змішувального вузла

Найчастіше вузол підмішування для теплої підлоги виготовляють з латуні або нержавіючої сталі. Обидва металу володіють високими технічними характеристиками, з яких найважливішою вважається корозійна стійкість. І чим дорожче матеріал, що використовується, тим вища ціна самого пристрою.

Додамо сюди і кількість використовуваних в конструкції термосмесителя для теплої підлоги різних приладів. Сьогодні виробники пропонують найпростіші варіанти і дуже складні. До найпростіших зазвичай відносяться конструкції, до складу яких входить мінімальна кількість труб з встановленими на них термостатичними клапанами для теплої підлоги або звичайними вентилями, які перекривають той чи інший патрубок. У складних конструкціях присутні не тільки запірна арматура, але й блузки, крани для зливу, датчики, які регулюють та контролюють витрату теплоносія та інші параметри змішувального вузла. Обов’язково в такому сайті присутня складна насосна група для теплої підлоги, яка самостійно контролює свою роботу у відповідності з поставленими завданнями перед колектором.

Все більшою популярністю користуються колектори, до складу яких входить добре відрегульована автоматика. Якщо в простих конструкціях все доводиться робити своїми руками методом «тику», то в автоматичному смесительном вузлі треба просто задати параметри теплоносія і дати команду до роботи. Все інше автоматика зробить сама. Вона не тільки відрегулює температурний режим і роботу всіх приладів і деталей (до речі, насос для теплої підлоги також працює від автоматики), але і буде стежити за безпекою.

Вважається, що на кожні 120 м2 опалювальної площі необхідно встановлювати один змішувальний вузол. Не варто нехтувати цією порадою, візьміть його на озброєння, якщо своїми руками намагаєтеся зібрати тепла підлога. Іноді трапляється так, що в будинку присутні кілька колекторів. Їх необхідно точно відрегулювати під кожне приміщення, що буває не завжди просто. Тому фахівці рекомендують не скупитися. Краще відразу ж встановити теплу підлогу з автоматикою, щоб не було проблем з температурним режимом в різних частинах будівлі.

Але, як це часто буває, бюджет, виділений на систему опалення тепла підлога, може не вмістити в себе покупку дорогого змішувального вузла. Тому, приміром, для маленьких приміщень типу ванна, туалет і так далі, можна використати найпростіший варіант, виготовлений з пластикової труби. До речі, виготовити його своїми руками – не проблема. Доповнюють його простий запірною арматурою, навіть можна встановити невеликий витратомір і термосмесітельний клапан для теплої підлоги, благо коштують вони недорого.

Місце встановлення

Установка вузла змішування для теплої підлоги зазвичай проводиться в спеціальному металевому шафі, який навішується на стіну або встановлюється в підготовлену нішу. Вони бувають двох варіантів:

  1. Відкритого типу – зручний в обслуговуванні, але знижуються захисні властивості внутрішнього наповнення.
  2. Закритого. Це стандартне пристосування з дверцятами.

Дуже важливий момент – де встановити шафу. По-перше, радимо оцінити розташування трубної розводки. Приміром, у вас контур з декількох гілок. Тоді краще всього встановити шафу так, щоб він виявився посередині відстані між гіллям, і як можна ближче до труб подачі і обратки теплоносія системи опалення будинку. Фахівці вважають, що ця точка є ідеальною, щоб гарантувати хорошу роботу термосмесителя для теплої підлоги.

У тому випадку, якщо ви є власником великого будинку, з’являється необхідність організації окремого змішувального вузла, який краще всього встановити в окремому приміщенні.

Як вибрати змішувальний вузол для теплої підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code