Как заделать трещину кирпичной стене дома: способыВ даний час обсяги будівництва житла з монолітних бетонних плит істотно скоротилися. Це пов’язано з такими перевагами цегляного будинку, як теплоізоляція та різноманітність архітектурних форм.

Якщо говорити про дачних будинках і особняках, то тут вибір будівельного матеріалу практично однозначний, в 90% випадків це різні види цегли. Вибір цегли як будівельного матеріалу зумовлений цілим рядом достоїнств, які не мають відношення до нашої статті і тут розглядатися не будуть, а от головному недоліку цегляної стіни приділимо саме пильну увагу.

Власне, поява тріщини в цегляних стінах не можна вважати недоліком, оскільки це явище не має відношення ні до самого цеглі, ні до методів його укладання, а є наслідком помилок у розрахунках і порушенням технології будівництва, рідше – умовами експлуатації будівлі. Однак якщо проблема вже виникла, її необхідно вирішувати, тим більше що нерідко вона призводить до серйозних наслідків, аж до повного руйнування будинку. Отже, розглянемо, як закрити тріщини в стіні цегляного будинку.

Причини появи тріщин в стінах

Найбільш важливим етапом усунення даного дефекту, є визначення причини її появи. Якщо цього не визначити однозначно, немає ніякої гарантії, що всі ваші зусилля не будуть марними і ви, незабаром не побачите нову тріщину. Поява такого дефекту можуть викликати:

  1. Невірні інженерні розрахунки і різні порушення технології будівництва;
  2. Невідповідність проекту будинку кліматичних умов місцевості;
  3. Порушення несучої здатності фундаменту;
  4. Інтенсивне вуличний рух, що викликає вібрацію будівлі;
  5. Втомне руйнування стіни.

Как заделать трещину кирпичной стене дома: способы

Помилки інженерів, та недотримання технології можуть призвести як до косметичних дефектів, так і до серйозних проблем, а от інші причини викликають, як правило, небезпечну тріщину в стіні.

Визначення тріщини на стабілізацію їх подальшого розширення

В першу чергу необхідно з’ясувати та усунути причину її появи, а так само простежити динаміку її розвитку. Для цього необхідно поперек тріщини нанести маячки, які можуть бути як із шпаклівки, алебастру або просто наклейте смужку паперу поперек дефекту, але не використовуйте для цього еластичні види клею. Якщо протягом місяця ваш маячок залишився неушкоджений, можна починати ремонт тріщин у цегляній стіні, але якщо маячок тріснув або розірвався, краще проконсультуватися з фахівцем на предмет виявлення причин виникнення і його методів усунення.

Способи усунення тріщини в стіні

Перш ніж приступити до заходів щодо ремонту будинку, необхідно точно визначитися, з чим ви маєте справу. Однак перш усунути дефект будь-яких розмірів, необхідно ретельно очистити її від сміття, пилу, бруду тощо Подальші методи будуть відрізнятися в залежності від того, яку конкретно необхідно закрити тріщину в цегляній стіні.

Как заделать трещину кирпичной стене дома: способы

Усадочні утворюються як наслідок усадки практично в будь-якому новому будинку. Поява нових та припинення розвитку вже наявних відбувається приблизно через 6 – 8 місяців після закінчення загальнобудівельних робіт в залежності від типу ґрунту, особливостей фундаменту і деяких інших факторів. Серйозної небезпеки такі вади не представляють і мають «косметичний» характер. Щоб усунути таку тріщину, її потрібно «розшити», тобто розширити для кращого заповнення, обробити грунтующим складом і за допомогою шпателя або закрити гіпсовим, або цементним розчином. Після цього накладається армуюча сітка з скловолокна і наноситься фінішний шар оздоблювального матеріалу.

Як закласти в стіні цегляного будинку тріщину, якщо її ширина перевищує 5 мм? Для цього використовуються металеві пластини, які кріпляться до стіни анкерними кріпленнями поперек порожнини в місці найбільшої ширини вади. Якщо для заповнення буде використовуватися цементний розчин, додайте в нього трохи клею ПВА, це дещо збільшить пластичність і еластичність наповнювача. Всі інші заходи аналогічні закладенні усадочних тріщин.

Закладення освіти вади можна і за допомогою монтажної піни, проте слід врахувати той факт, що у процесі полімеризації піна значно розширюється; не слід заповнювати всю порожнину, оскільки це може ще більше збільшити тріщину в стіні. Після висихання, будівельним скальпелем надлишки зрізаються трохи глибше площини стіни, далі залишився вільний простір можна закрити так само, як і в попередніх випадках.

Наскрізну тріщину, що не перевищує за шириною 10 мм, можна зробити закладення таким же способом, з тією лише різницею, що бандажні пластини кріпляться як всередині, так і зовні стіни будинку.

Как заделать трещину кирпичной стене дома: способы

Найбільшу небезпеку представляють собою тріщини в цегляних стінах, що перевищують 10 мм – у ширину. Такі вади можуть бути наскрізними, так і односторонніми. Перш ніж приступити до усунення такого дефекту, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, оскільки такі пошкодження можуть представляти серйозну загрозу всій споруді. Для усунення таких розколів пошкоджену ділянку кладки акуратно розбирають, ретельно очищають від сміття і бруду і укладають нові цеглини.

Ще одним ефективним способом закладення тріщин у стіні цегляного будинку є цементація. Метод полягає в тому, що в стіні просвердлюється спеціальна система отворів діаметром 10 – 20 мм, яка, під тиском, заповнюється розчином. Метод має ту перевагу, що дозволяє не тільки закрити тріщину в стінах, але і попереджає утворення нових завдяки утворенню нових перехресних кріплень. Однак для здійснення цих заходів потрібно спеціальне обладнання, так і для правильного розрахунку системи отворів необхідні спеціальні знання.

Сподіваємося, що ця інформація допоможе вам розібратися, як закрити тріщину в цегляній стіні будинку, саме у вашому конкретному випадку. На закінчення, хотілося б ще раз підкреслити: утворення тріщин – дуже серйозна проблема і вирішувати її потрібно без зволікання!

Як закрити тріщину в цегляній стіні будинку: способи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code