Питання, який краще газовий котел: настінний чи підлоговий, сьогодні звучить досить часто. Споживачі хочуть знайти оптимальний варіант, щоб і недорого, і якість була висока, і палива споживалося в економічному режимі, і обслуговування було нескладним. Щоб відповісти на поставлені питання, необхідно розібратися і підлогової конструкції, і в настінному. Тому доведеться розглянути всі плюси і мінуси обох варіантів і скласти своєрідний рейтинг газових котлів.

Достоїнства і недоліки підлогових моделей

Чому свій розбір ми почали саме з підлогових газових котлів? Вся справа в тому, що будь-які газові опалювальні прилади найчастіше використовуються при організації автономної опалювальної системи в приватному житловому будівництві. Тобто побудувавши свій будинок, кожен забудовник обов’язково замислюється над питанням, як він буде опалювати його. Варіантів багато, але ідеальний – це установка газового котла (підлогового або настінного), тому що це, по-перше, найпростіший спосіб організувати опалювальну систему будинку, по-друге, це на сьогоднішній день найбільш дешевий варіант.

Отже, підлогові газові котли – в чому їх перевага?

 • Почнемо з того, що ці опалювальні агрегати найчастіше використовуються саме для спорудження опалення будинку, опалювальна площа якого не менше 200 м2. Тобто для приватного будинку (великої або невеликої) це оптимальний варіант. Додамо, що підлогові газові котли з показником потужності мають досить широкий модельний ряд, тому вибрати його конкретно під необхідні параметри будівлі буде нескладно.
 • Друга позиція переваг – це простота конструкції. Найчастіше підлогові моделі – це одноконтурні агрегати з відкритою камерою згоряння. Тобто мінімум різної автоматики та приладів регулювання. Наші співвітчизники не дуже шанують прилади і апарати, які напхані різноманітними автоматами, складними пристроями і вузлами. У них можна швидко заплутатися. І, як показує практика, не всіма опціями в життя наші споживачі користуються. В цьому плані підлогові газові котли якраз підходять під російські вимоги.
 • Відсутність складної автоматики гарантує невисоку ціну виробу. Теж великий плюс, тим більше багато споживачі шукають такі котли, які будуть перебувати в оптимальному співвідношенні: невисока вартість агрегату і високу якість приладу.

Є у підлогових газових котлів і свої недоліки.

 • В першу чергу це досить великі габаритні розміри, а відповідно і велику вагу. Тому виробники рекомендують встановлювати їх в окремих приміщеннях, організовуючи невелику котельню або топкову. До того ж до самої котельні пред’являються певні вимоги пожежної безпеки. Перше – це хороша система вентиляції. Друге – вільний доступ. Третє – правильно споруджений димар.
 • До речі, про димоході. Коли перед споживачем постає питання, як вибрати газовий котел, небагато розуміють, що димохідна труба відповідає не тільки за відведення чадних газів і інших продуктів згоряння, але й через тягу всередині камери згоряння. Це важливий показник, від якого залежить ефективність спалювання природного газу. Тобто він буде згоряти повністю чи ні. Тому встановлювати димохід необхідно по всім правилам та нормам. І неважливо, який газовий котел ви вибрали, важливо правильно вирішити всі завдання, поставлені перед вами законами теплотехніки.
 • Складність монтажу. Це ще один камінь спотикання. Виробники рекомендують своїми руками встановлення підлогових моделей не виробляти. Це важке виріб вимагає певного підходу до проведення монтажних робіт. Без навичок та інструментів зробити це якісно просто неможливо. Тому витрати на монтажників будуть обов’язково. Хоча багато хто дилери і самі виробники цю послугу пропонують, як бонус до вашої покупки. Так що варто цей варіант розглянути.
 • І одна з найбільших проблем, яка стосується питання, як правильно вибрати газовий котел, це зниження тиску в газовій магістралі в сильні морози. Підлогові агрегати, на жаль, при низькому тиску просто не працюють. Вогонь у пальнику може горіти, але його буде недостатнім, щоб забезпечити теплом весь будинок.

Достоїнства і недоліки настінних моделей

Одна з основних рис, яку відрізняють цю модель від підлогових, це місце установки. Із самої назви стає видно, що такі котли навішуються на стіни, для чого в комплект входять спеціальні кронштейни. Але і це ще не все. Почнемо з переваг:

 • Невеликі габаритні розміри і не дуже велика вага виробу (до 50 кг). Відповідно і нескладний монтажний процес, плюс такі котли займають мало місця, тому їх установка на кухні або у ванній кімнаті – справа звичайна. Просто в інтер’єрі з’являється ще один навісна шафа. Тим більше сучасні настінні газові котли – це прилади з презентабельним зовнішнім виглядом. Так що в плані оформлення інтер’єру проблем не виникає.
 • В основному сьогодні ринок пропонує двоконтурні агрегати, які не тільки нагрівають теплоносій для системи опалення, але і воду для системи ГВП. Правда, у цієї позиції є і кілька мінусів. Але про це нижче.
 • Якщо розглядати настінний прилад з позиції внутрішнього пристрою і по ньому проводити підбір газового котла, то це досить складна конструкція, в яку входять і циркуляційний насос, і розширювальний бак, і складна система автоматики та система надуву. По суті, в цьому невеликому апараті поміщена невелика маленька котельня, яка все робить сама. В цьому плані показник зручності на найвищому рівні.
 • І ще один плюс – це димар. В даний час виробники більше випускають моделі з закритою камерою згоряння. А, значить, коаксіальний димохід є частиною конструкції настінного моделі. Це проста труба для відводу чадних газів, яка не займає місця. Зате працює дуже ефективно. Плюс до всього, розглядаючи рейтинг двоконтурних газових котлів, можна зробити один висновок – це економічний варіант в плані відсутності необхідності влаштовувати у приміщенні систему вентиляції. Це перше. Друге – повна герметизація приладу, за рахунок чого продукти згорання не проникають всередину приміщення.

Тепер кілька мінусів цієї конструкції.

 • Складна система автоматики. Саме вона і є самим примхливим блоком, коли справа стосується обслуговування котла. Випадки, коли автоматика давала збій, не рідкість. До того ж своїми руками її не відремонтувати, а це ще одна стаття ваших витрат.
 • Всі необхідні прилади, які відповідають за якість роботи опалювальної системи, знаходяться всередині газового котла. Це ускладнює прилад, що робить його вразливим, ускладнюється проведення ремонтних робіт.

Що вибрати

Отже, питання, який газовий котел самий надійний, швидше за все, в даному випадку звучить некоректно. Все буде залежати від того, які цілі ставити перед собою споживач. Однозначно, що настінні моделі краще всього підійдуть для організації автономного опалення та ГВП у квартирах або невеликих котеджах. А ось підлогові можуть бути використані тільки в приватних будинках.

Звичайно, є більш вдалі моделі, є менш вдалі, до того ж виробники використовують у своїх виробах різні матеріали, звідси і різне якість, а відповідно і термін експлуатації. Тому, розглядаючи рейтинг настінних або підлогових газових котлів, кожен споживач вибирає той, який підходить йому за всіма показниками. І тут враховуються не тільки технічні характеристики, але і вартісний показник, і зручність обслуговування, та інше.

І останнє. Питання, як вибрати газовий котел опалення, сьогодні хвилює багатьох. Тому порада: перед тим, як придбати газовий котел, необхідно проконсультуватися у фахівця, який розкладе по поличках всі достоїнства і недоліки вибраної вами моделі. Але врахуйте, що менеджери з продажу вас можуть ввести в оману, їх завдання продати свій товар. Тому консультуйтеся у незалежного експерта.

Який газовий котел краще – підлоговий або настінний

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code