Коли стоїть питання вибору підлогового покриття для теплої підлоги, лінолеум вважається не самим популярним матеріалом. Багато споживачі вважають, що при нагріванні цього підлогового покриття виділяються шкідливі для людського організму речовини. Частка правди в цьому є, особливо, коли справа стосується лінолеуму низької якості або неправильно підібраних умов температурного режиму. Тому є необхідність розібратися в цьому питанні і визначитися, який лінолеум під теплу підлогу найкраще.

Який вид можна використовувати

Почнемо з того, що на сучасному ринку будівельних матеріалів лінолеум представлений п’ятьма основними видами:

 1. Натуральний, який серед фахівців носить назву мармолеум. Цей матеріал є володарем високих технічних характеристик, особливо хотілося б відзначити довгий термін експлуатації.
 2. Вініловий лінолеум (ПВХ). Найдешевший і тонкий зразок з неприємним хімічним запахом.
 3. Алкідний тип, друга назва – гліфтальовий. Виготовляється на тканинній основі, володар чудових теплоізоляційних якостей. Але при нагріванні починає змінювати свої розміри в меншу сторону. При високих температурах деформація може бути дуже великий.
 4. Нітроцелюлозний, друга назва – коллоксіліновий. Найтонший аналог з високим показником вологостійкості. Але у нього дуже низький поріг загоряння, і це його великий недолік.
 5. Релін — гумовий лінолеум. У житлових приміщеннях цей підлоговий матеріал використовується дуже рідко. До його складу входить гума, бітум, каучук, тому високі температури і цей зразок – дві несумісні речі.

Вибираючи з п’яти запропонованих варіантів, можна зробити ось такий вибір: оптимальне рішення для теплої підлоги – натуральний лінолеум. У деяких приміщеннях (нежитлових) можна використовувати вініловий варіант. Всі ж інші відпадають, вони не підходять за своїми технічними характеристиками.

Мармолеум

Цей вид лінолеуму виготовляється з виключно натуральних компонентів: олія з льону, соснова смола, пробкова крихта, вапно у вигляді порошку, природні барвники. При нагріванні цей підлоговий матеріал не виділяє шкідливі речовини і не змінює своїх параметрів. Правда, коштує він дорожче всіх інших видів. Але якщо перед вами стоїть завдання – захист здоров’я своїх домочадців, то вибір у вас один – мармолеум.

Особливості вибору

Отже, ви обираєте лінолеум на електричний або водяний тепла підлога. Щоб зробити правильний вибір, вам немає необхідності вивчати технічні характеристики матеріалу, знати його достоїнства і недоліки. Виробник подбав про що, вказавши призначення матеріалу під ті чи інші умови експлуатації. І все це він визначив у маркуванні вироби.

Поряд з маркою товару обов’язково вказується максимальна температура, яку матеріал може витримати.

 • Для натурального лінолеуму це +27°С. Після збільшення температури матеріал починає розм’якшуватися і плавитися. У кінцевому результаті просто відбувається розрив поверхні покриття.
 • Для вінілового — +30°С. Збільшення призводить до спучування, до деформації і до втрати кольору. Все це супроводжується неприємним запахом і виділенням фенолу.

Увага! Щоб уникнути неприємностей, пов’язаних з вищеописаними факторами, які необхідно встановити в систему теплої підлоги високої якості терморегулятор, який буде відслідковувати температуру, що виділяється системою підлогового опалення.

Вибір виду теплої підлоги під лінолеум

Тепер перейдемо до питання, який вид теплої підлоги (електричний або водяний) краще всього укласти під лінолеум.

Що таке водяна тепла підлога? Це система труб, по якій рухається теплоносій (гаряча вода). Як зазвичай відбувається його укладання:

 • Проводиться вирівнювання основи підлоги.
 • Укладається гідроізоляція.
 • Потім утеплювач.
 • Після чого монтується сам тепла підлога.
 • Потім проводиться його заливка стяжкою.

Так от в цьому випадку можна лінолеум використовувати в якості двох матеріалів:

 1. Як замінник ізоляції і утеплювача.
 2. В якості підлогової обробки.

Проводиться вирівнювання підлогового підстави, потім на нього укладається лінолеум, потім сама конструкція теплої підлоги, після чого заливається стяжка. І остаточний етап – застеляється знову лінолеум. Теплий водяний підлогу укладається під лінолеум і на лінолеум.

Точно також можна вчинити, якщо справа стосується укладання електричної теплої підлоги у вигляді нагрівального кабелю. До речі подивіться картинку знизу, на ній точно показано, як все повинно проводитися.

Хотілося б порівняти, який тепла підлога краще всього підійде, якщо в якості підлогової облицювання використовувати лінолеум. Почнемо з того, що водяна опалювальна конструкція володіє достатньо високим показником інерційності. Таке опалення довго нагрівається, але і довго остигає. Якщо використовувати лінолеум для теплого водяного статі, то таке поєднання є оптимальним. Температурних стрибків не спостерігається, а, отже, негативний вплив на сам підлоговий матеріал мінімально.

В цьому плані інфрачервоний тепла підлога, покладений під лінолеум, не самий ефективний варіант, якщо розглядати негативний вплив ІЧ-випромінювання.

 • По-перше, у такої системи опалення низька інерційність.
 • По-друге, з початку виділення інфрачервоного випромінювання до нагрівання покриття проходить мінімальний проміжок часу. Виходить різкий стрибок температури.
 • По-третє, регулювати цю опалювальну систему не так просто.
 • По-четверте, стрибкоподібний нагрів може привести до швидкого перегріву підлогової обробки.

Додамо, що при використанні електричного струму в якості джерела теплової енергії ми отримуємо, по суті, великий по площі електричний прилад, який утворює магнітне поле. Як воно впливає на людський організм ще до кінця не вивчено. Плюс до всього магнітне поле притягує до себе різного роду частинки, тому на такій підлозі завжди буде збиратися пил. Так що махати вологою ганчіркою доведеться постійно.

І ще один аспект вибору – це економічна сторона питання. Плівкова тепла підлога під лінолеум – це невеликі початкові вкладення, але постійні квитанції за споживання електроенергії. Водяна конструкція, навпаки, великі початкові вкладення на придбання необхідних матеріалів і на сам монтаж, але зате практично нульові витрати під час експлуатації.

Щоб поставити останню крапку в розборі питання, поставленого на початку статті, необхідно подивитися відео – «теплу підлогу під лінолеум». Як кажуть, краще один раз побачити…

Який лінолеум під теплу підлогу краще всього використовувати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code