Коли перед споживачем постає питання вибору газового котла для системи опалення будинку, перед багатьма постає дилема: що вибрати? Не будемо міркувати, що якась модель краще іншого. В основу вибору завжди треба вкладати розміри самого будинку. Чим він більше, тим потужніше опалювальний апарат вам доведеться купувати. Тому, якщо ви є власником великого приватного будинку в декілька поверхів, площа якого перевищує 200 м2, то ідеальне рішення – це підлоговий газовий котел.

Класифікація

Як і всі газові опалювальні агрегати, підлогові газові котли опалення діляться за способом забезпечення будинку теплом і гарячою водою для побутових потреб. Вони бувають:

 • Одноконтурні.
 • Двоконтурні.

Відповідно в одноконтурних використовується один теплообмінник, з допомогою якого гріється теплоносій для опалювальної системи. Конструкція такого котла досить проста, і складається з теплообмінника, камери згоряння палива, пальники і теплоізольованого металевого корпусу. Двоконтурні котли у своєму складі використовують два теплообмінника, другий для системи гарячого водопостачання.

Хотілося б звернути вашу увагу на теплообмінники, тому що багато моделі відрізняються один від одного матеріалом, з якого ці прилади виготовляються. Зазвичай теплообмінники одноконтурних підлогових газових котлів виготовляються з чавуну або сталі. Ось чому ще маса самого опалювального агрегату така велика. Але по вартості це найдешевші варіанти, хоча необхідно відзначити, що і той, і інший матеріал прекрасно справляються з покладеними на них функціями. Теплопровідність у них висока, міцнісні характеристики на належному рівні, вони прекрасно справляються з високою температурою і негативним впливом теплоносія. Так що термін їх експлуатації досить великий.

У двоконтурних котлах використовуються два теплообмінника. І якщо основний пристрій для опалення також виготовляється з чавуну або сталі, то другий, призначений для системи гарячого водопостачання, виготовляється або з міді, або з нержавійки. Чому саме ці матеріали?

 • По-перше, показник їх теплопровідності на кілька позицій вище.
 • По-друге, другий теплообмінник нагрівається в камері, де для нагріву використовуються топкові гази, які за температурним показником нижче.
 • По-третє, продукти згоряння палива негативно впливають на метал, роз’їдаючи його і швидко виводячи з ладу. Мідь і нержавіюча сталь довше витримують такі навантаження.

Технічні характеристики

Сучасний ринок опалювального обладнання сьогодні пропонує досить широкий асортимент підлогових газових котлів російського і зарубіжного виробництва. Вибір насправді величезний, тому споживачам не буде складно вибрати необхідний прилад, який забезпечить теплоносієм опалення та гарячої води системи ГВП. Звідси і великий діапазон технічних характеристик.

 • Потужність даного виду котлів може змінюватись в межах від 10 до 700 кВт. Тобто це може бути компактний апарат, який забезпечить теплом квартиру або невеликий котедж. А може бути цілий комплекс, що нагадує котельню, з усіма пристроями, приладами та вузлами. Це складна установка, дорога, але ефективно працює. З її допомогою можна опалювати не лише приватні будинки, а й виробничі площі.
 • Сучасні підлогові газові опалювальні котли можуть працювати як на магістральному газі, так і на зрідженому. Переключитися з одного виду на інший буде нескладно. Найчастіше просто змінюють пальник. Хоча виробники сьогодні пропонують двокамерні котли, і в кожній камері встановлена своя пальник під певний вид газу. Звичайно, це ускладнює конструкцію, збільшує вартість самого агрегату, але і збільшує критерій зручності експлуатації котла. Багато хто сьогодні зручність ставлять на перше місце.
 • Якщо говорити про такому показнику, як опалювальна площа, то і тут межі досить великі: 20-800 м2. Цей показник повністю залежить від потужності приладів, а може і навпаки.
 • Всі моделі володіють коефіцієнтом корисної дії не менше 90%.

Є в категорії підлогових газових котлів дві групи, які діляться з чисто конструктивним особливостям. Це котли з закритою камерою згоряння і з відкритою. Друга конструкція – це традиційний підхід до реалізації таких процесів, як згорання палива в топці. Щоб магістральний або скраплений газ просто горів, а ще краще, якщо згорав повністю, виділяючи максимум теплової енергії, його необхідно змішати з повітрям. Так ось у конструкціях з відкритою камерою згоряння процес змішування відбувається всередині пальника, а повітря забирається з приміщення, де встановлений газовий котел.

Перша категорія відрізняється більш досконалою конструкцією, в якій повітря надходить ззовні за спеціальним коаксіальному димоходу. Тобто повітря із приміщення не забирається, а надходить відразу з вулиці. Взагалі, коаксіальні підлогові газові котли сьогодні великою популярністю. Чому? Тут три основні причини:

 1. З’являється можливість не влаштовувати в приміщенні, де встановлений котел, систему вентиляції.
 2. Компактні розміри самого димоходу скорочують простір, який він займає.
 3. Ефективність виведення чадних газів у даного типу димохідної труби в рази краще. А, значить, і тяга краще.

Вимоги до монтажу

Як і будь-опалювальний прилад, підлогові чавунні газові котли вимагають певних умов встановлення та підключення.

Увага! Підключати котел до газової магістралі мають право тільки фахівці, допущені до проведення даного виду робіт. Не можна займатися цією справою своїми руками.

А от все інше можете зробити самостійно. Почнемо з того, що підлогові газові котли опалення (одноконтурні або двоконтурні) володіють великою масою. Так що під них необхідно гарне міцну основу. Зазвичай заливається плитний фундамент. Якщо прилад потужний з великою вагою, то фундамент обов’язково армують металевим каркасом з арматури або сітки. Потім виставляють апарат строго по горизонталі, використовуючи будівельний рівень або інший контролюючий інструмент.

Зазвичай для підлогових агрегатів в будинку виділяється окреме приміщення, організовується маленька котельня. Якщо вже апарат зовсім компактний, то його можна встановити у ванній кімнаті або на кухні. Але так роблять дуже рідко, особливо, якщо стоїть питання встановлення двоконтурного підлогового газового котла. У нього дуже складна розводка, де використовується кілька контурів і велика кількість різних пристосувань і пристроїв.

Питання вибору

Отже, перед нами стоїть головне питання: який підлоговий котел (газовий) краще? Як завжди, все буде залежати від того, скільки грошей ви плануєте витратити на систему опалення будинку. Якщо бюджет досить великий, то рекомендуємо двуконтурний варіант з додатковим бойлером, з сучасною системою автоматики, з установкою циркуляційного насоса, коаксіального димоходу та інших-інших корисних приладів і вузлів.

Якщо ви обмежені в засобах, то не варто турбуватися. На ринку ви завжди знайдете бюджетний варіант. Наприклад, звичайний підлоговий котел з одним контуром опалення, з відкритою камерою згоряння і з нескладною системою автоматики. Такі агрегати мають різну потужність, так що проблем з опаленням у вас не виникне. Звичайно, багато чого доведеться робити своїми руками: контролювати температуру, тиск газу в магістралі і інші процеси.

А як все це може вплинути на економічну сторону? Звичайно, треба віддати належне, автоматика сама по собі вже є гарантом, що газовий котел буде працювати більш економічно. Тим більше, багато моделей сьогодні забезпечуються програматорами, які планують температурний режим на весь день або навіть на кілька днів, змінюючи температуру теплоносія залежно від знаходження людей в будинку або від прогнозу погоди. Коштують такі котли недешево, але своєю роботою вони економлять паливо.

З дешевими апаратами справа йде по-іншому. Вони також є економічними, якщо ви правильно і грамотно налаштуєте його. Але так як все відбувається в ручному режимі, і багато чого буде залежати від людини, то говорити про великий економії не доводиться. Тому в даному випадку вибір буде своєрідний. З одного боку, великі початкові витрати (висока вартість газового котла) і значна економія палива, з іншого боку бюджетний варіант, постійне обслуговування устаткування і не дуже велика економія самого газу. Правда, в цьому випадку давати поради – справа невдячна. Кожен споживач сам вирішує, які критерії вибору він ставить у главу кута. Так що, як завжди, все залежить від вас.

Висновок по темі

У висновку хотілося б дати одну пораду. Якщо ви власник квартири, де збираєтеся встановлювати автономне опалення, тоді без варіантів – настінний котел. Якщо у вас приватний будинок, тоді тільки підлогова конструкція.

За якими критеріями обирається підлоговий газовий котел

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code