Проводити будівельні роботи, а також реконструкцію, модернізацію та капітальний ремонт будівель й споруд необхідно тільки після одержання в контролюючих органах відповідного документа. Часто забудовникам потрібна професійна допомога в оформленні технічного паспорту на нерухомість. Дізнатися про подробиці процедури можна на сторінці https://dozvil.ua/uk/tehnicheskij-pasport.

документи на нерухомість

Актуальність послуги

Серед випадків, коли необхідно отримувати документ, такі:

  • заплановане будівництво нового об’єкта (в тому числі будинку або господарської будівлі),
  • реконструкція вже наявної будівлі (а також капітальний ремонт, модернізація та зведення прибудови).

Потрібно отримати дозвіл й на самобуд – будівлі, які були зведені незаконно – без отримання відповідного дозволу.

Самостійно отримати документ буває важко. Саме тому завбачливі забудовники звертаються в спеціалізовану компанію з досвідом роботи. Тут фахівці надають вичерпні консультації з питань, що виникли, допомагають зібрати документи, скласти та подати заяву.

Порядок роботи

Щоб отримати документ, необхідно звернутися до органів архітектури та містобудування. Дозвіл на будівництво видають за місцем розташування об’єкта або землі, на якому планується будівництво споруди (вже є незаконно зведений будинок). Процес отримання дозволу зводиться до проходження таких етапів:

  • Вихідні дані. Отримання будівельного паспорта. Процес для малих будівель спрощений. Для масштабних та більш складних проектів будуть потрібні містобудівні умови. Вони необхідні для будівель розміром від 500 м2 (класи СС1, СС2, СС3).
  • Проектна документація. Цей етап не обов’язковий для тих об’єктів, які підпадають під спрощений порядок. В інших випадках створює проект тільки спеціалізована компанія, яка отримала відповідний дозвіл від держави – ліцензію.
  • Затвердження. Належить узгодити проект із замовником.
  • Будівельні роботи. Процес запускається тільки після подачі заяви в архітектурно-будівельну інспекцію про початок роботи.
  • Введення в експлуатацію. Після зведення необхідно подати документи в інспекцію про прийняття об’єкта.
  • Оформлення права власності. Останній етап.

Після подачі заяви документ повинні видати протягом 10 робочих днів з дня подачі заявки. Ще 7 календарних днів надається забудовнику, щоб почати роботи та повідомити про це державні органи (інспекцію).

Оформлення технічного паспорту на нерухомість: порядок дій

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code