Одне з модних віянь, здатне здивувати і яке все активніше використовують у житлових приміщеннях — наливні 3D підлоги або, як їх ще називають, тривимірні підлоги.

Покриття, завдяки якому здається, що вітальня залита водою, крізь яку видно черепашки і морська галька. Або ванна, підлога якої наче засипаний пляжним піском, або ромашкове поле в дитячій кімнаті. З приходом 3D-підлог будь-яка фотографія або малюнок набуває ілюзію об’ємного зображення. Свобода дизайну в даному випадку нічим не обмежена: у себе під ногами можна розмістити космос, абстракцію, місто з висоти пташиного польоту, панораму гір. Загалом, все що завгодно.

Як роблять 3D-пол?

Напевно, кожен бачив творчість 3D-художників. Найчастіше вони малюють свої зображення на асфальті. Картинка складається таким чином, що здається тривимірною. Цю технологію взяли на озброєння дизайнери створили перші об’ємні підлоги.

Якщо пояснювати процес спрощено, то в підставі підлоги лежить така картинка, залита зверху полімерним складом. Використання в приміщеннях прозорого підлоги вперше з’явилося в Європі ще 50 років тому, але з-за їх високої вартості такі технології вживалися рідко. Сьогодні у багатьох країнах вони стають дуже популярними.

Особливо ефектно підлоги виглядають при наявності порожнього простору. З їх допомогою можна створити незвичайний дизайн у ресторані, басейні, готелі і останнім часом підлоги активно використовуються в інтер’єрах квартир.

Вважається, що технологія створення 3D-покриття досить проста. На першому етапі потрібно підготувати поверхню, вирівняти її і очистити. Потім закріплюється зображення. Його замовляють в друкованому цеху. У Казахстані для роздруківки в основному вживається матеріал оракал. Це популярна в зовнішній рекламі самоклеюча вінілова плівка німецького виробництва. Рідше для картин використовують банерну тканину. Після закріплення зображення на підлозі його заливають прозорим полімерним складом, шаром у півтора-два міліметри.

На цьому етапі в покритті можна розмістити і справжні предмети: монети, вирізки з газет, листя, квіти, пір’я. Що також посилить відчуття об’ємності.

Чим гарний 3D-пол?

Крім естетичних вражень і зорового розширення кімнати тривимірні підлоги стійкі до механічних пошкоджень, не ковзають, не іскрять при попаданні на них електричних предметів. Плоховозгораемы. Але одне із самих чудових якостей — його монолітність. Завдяки відсутності швів на такій підлозі не утримується пил і бруд, його легко мити. 3D-пол міцний. Компанії, які займаються виробництвом, дають гарантії від 10 до 15 років. Прозоре покриття екологічно, гіпоалергенний і не має запаху.

Єдиний мінус, напевно, ціна такого тривимірного дива. Наприклад, коли подібні технології тільки з’явилися на російському ринку, фірми встановлювали вартість від 300 доларів за квадратний метр. Зараз, коли виготовлення об’ємних підлог пропонує безліч компаній, його ціна помітно знижується.

У нашій країні найскромніші розцінки починаються з 15 тисяч тенге за «квадрат». В оголошеннях на сайтах можна зустріти і ціну від 30 тисяч тенге за квадратний метр. Все, природно, залежить від площі покриття і складності роботи. Так що 15 тисяч — стартова сума, з якої все починається. Для багатьох висока ціна об’ємного підлоги перекривається масою достоїнств практичного характеру і враженням, яке він справляє.

Технічний директор компанії «Adiana Sport Stroy» Володимир Моора

— Наша фірма займається наливними підлогами, але з замовленнями саме з тривимірним підлоги ми не працювали. Мені здається, що 3D-підлоги не отримали в Казахстані великого поширення, хоча такі послуги з’явилися приблизно рік тому. Не можу сказати, з чим це пов’язано. Їх монтаж на потік не поставиш. Адже це ексклюзивна річ, робиться індивідуально, залежно від дизайну приміщення. Зараз наша компанія розглядає більш новий напрямок — інтерактивні підлоги або рухомі, як їх називають. Наприклад, якщо зображена трава, на неї наступаєш, і вона розходиться. Поки ми розглядаємо наскільки такі інтерактивні підлоги можуть бути цікаві для ринку Казахстану.

Директор компанії «KOVA-Technology» Айдахунов Юрій

— Сама технологія наливних підлог існує в нашій республіці вже років сім. Приблизно 3 роки назад її активно почали застосовувати у виробничих приміщеннях. Справа в тому, що вони дуже легкі в монтажі, на відміну від керамограніта, наприклад. На заливку і просушування досить великих площ йде не більше тижня. Ці підлоги проходять за вимогами Госту.

Що стосується безпосередньо тривимірних полів, то вони, дійсно, з’явилася у нас приблизно рік тому. В основному їх замовляють приватні особи: для обробки котеджів, іноді офісів. Коли люди телефонують до нас, як правило, замовляють зображення, які пов’язані з морською тематикою. Ми в цих випадках радимо подивитися інтернет, пояснюємо, що тільки черепашками або дельфінами 3D-підлоги не обмежуються. Є багато іншого, що можна зобразити. Після чого рішення клієнтів часто змінюються. Якщо говорити про самих популярних темах у казахстанців, то для дитячих кімнат часто вибирають діснеївські сюжети, для ванної кімнати — морська тематика, в кухні замовляють квіти, траву, в передпокої і вітальні воліють зображення в чорно-білих тонах, щось в стилі хай-тек.

Деякі з клієнтів вважають, що раз 3D-графіка, значить вони прямо поринуть в картину. Насправді це не так: картинка здається живою, якщо дивитися на неї під певним кутом. Якщо стояти на такій підлозі і дивитися зверху, побачиш просте зображення.

З роздрукуванням самого малюнка в Алмати, наприклад, проблем не виникає. Тут багато друкарень, які можуть виконати замовлення. На відміну від Астани. Чув таке, що в столиці мало поліграфічних підприємств і є проблеми з замовленням потрібного зображення. Крім двох столиць до нас також звертаються за замовленням матеріалів з Шимкента і Тараза.

Останнім часом взагалі надходить багато дзвінків з проханням зробити об’ємні підлоги, але як тільки дізнаються про ціну — починають охати. Запитують: «чому так дорого?». Справа в тому, що матеріали для наливних підлог в нашій країні не виробляються. Їх доставка істотно впливає на вартість. Але зате це об’ємне зображення, що називається, на століття. Сам матеріал настільки міцний, що його нереально зламати. Плюс до всього виходить дуже цікавий інтер’єр.

Інформаційна служба plot.kz

3D-підлоги: технології і переваги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code