Є чимало дизайнерських хитрощів для надання житлового приміщення нового виду без істотної зміни обстановки.

Однією з них є зонування — до такого прийому дизайнери вдаються тоді, коли хочуть розділити простір на декілька функціональних областей. Адже поєднання «вітальня-спальня» або «кабінет-кухня» — зручний і недорогий спосіб перетворення квартири в порівнянні з тією ж переплануванням. Отже, закличемо на допомогу фантазію і спритність рук!

Розділяючи приміщення на окремі зони, ми отримуємо багато переваг як з практичної, так і з естетичного боку. Особливо коли в нашому розпорядженні невелика кімната, і значення має кожен виграний квадратний метр. Багатокімнатну ж квартиру такий прийом, як зонування, дозволить перетворити в динамічний і оригінальне житловий простір.

Перераховувати всі можливі варіанти зонування доведеться досить довго, зазначає керівник карагандинської школи дизайну ART VISION Нурганим Бугутаева. Вибір найбільш придатного залежить від різних аспектів, включаючи стиль інтер’єру, розмір і кімнатність квартири, побажань замовника та ін.

Ми вирішили зупинитися на 8 основних способи зонування — самих популярних на даний момент і найбільш підходящих для казахстанців.

Обитель авангардиста >>>

1. Перегородки і стелажі

Застосування перегородок при зонуванні зможе кардинально змінити інтер’єр за невеликий термін при досить скромних матеріальних витратах. При установці перегородки не доведеться руйнувати стіни. Єдине, що знадобиться — частково розібрати підлогове покриття.

— Існує безліч видів перегородок, — розповідає дизайнер Нурганим Бугутаева. — Повні перегородки — у вигляді звичайних стін. Неповні — нижче рівня стіни. Також бувають прозорі перегородки, стелажі і розсувні перегородки. Останні, до речі, можуть бути непрозорими або з малюнком. І ще один цікавий і відрізняється простотою монтажу варіант — модульні перегородки.

Самими функціональними перегородками визнані стелажі або етажерки, на відкритих полицях яких можна розмістити книги або сувеніри, а в закритих — заховати різний домашній скарб, що дозволить суттєво розвантажити (і можливо, навіть згодом прибрати) громіздку шафу.

Сучасні шафи: в радіусі зберігання >>>

Розсувні перегородки добре використовувати в тих випадках, коли вам потрібно відгородитися лише на час, наприклад, поки ви працюєте, або відпочиваєте.

— Перегородка може по висоті дорівнювати висоті кімнати, або її можна спорудити за смаком господаря квартири: вище/нижче людського росту, вузьку або широку. З точки зору стилю і дизайну жодних обмежень взагалі не існує. Як, втім, і з точки зору вибору матеріалів для перегородок, — зазначає дизайнер.

Основні матеріали для перегородок

  • Гіпсокартон

З таким матеріалом дуже легко працювати, і він підійде для реалізації будь-яких дизайнерських фантазій. Великий їх плюс в тому, що в гіпсокартонових перегородках можна приховати те, що не слід бачити сторонньому оку — наприклад, комунікації. До того ж ніші з гіпсокартону дуже легко замінювати і переробляти.

  • Цегла

Цегляні перегородки — другий за популярністю дизайнерський хід. Як правило, використовується спеціальний полегшений декоративний цегла. Таке рішення вже не підходить для абсолютно всіх стилів. Це ідеальний варіант лише для провансу, кантрі або лофту. І на відміну від гіпсокартону демонтаж цегляної перегородки вимагатиме значних зусиль.

  • Дерево

А от дерев’яні перегородки підійдуть майже до будь-якого стилю і з легкістю «перетягнуть» на себе акцент в інтер’єрі. Адже натуральне дерево (крашене, різьблене чи поліроване) у будь-якому випадку додасть благородства вашій квартирі.

  • Скло

Плюс цього типу перегородок в тому, що вони візуально розширять кімнату і дозволять створити ілюзію відкритості простору. Матове скло зробить поділ на зони більш чітким, але завдасть клопоту щодо прибирання — виникне необхідність постійного протирання скляних поверхонь перегородки.

  • Метал

Мабуть, самий витратний спосіб облаштування зонування — кований метал. Для цього доведеться попрацювати з дизайном, щоб не погіршити інтер’єр, а навпаки, надати йому вишуканості. Монтаж таких перегородок, на відміну від їх виготовлення, не займає багато часу.

— Ковані і цегляні перегородки прекрасно підходить для зонування приміщення, ідеально вписуються в інтер’єр. З допомогою штучної патини можна додати ефект старовини, що ще більше посилить враження. Вони найчастіше використовуються в ресторанах і офісах, надаючи респектабельність і розкіш, гідне художнє оформлення. Ковку можна використовувати в стилі ар-деко, модерн, прованс, кантрі і т. д. Цегла дуже популярний на сьогоднішній день, його використовують практично у всіх інтер’єрах (житлових та громадських). Скляні перегородки дуже зручні в маленьких кімнатах. Простір залишається легким, об’ємним. Вони бувають прозорі, матові, з малюнком або фотодруком, — підсумовує Нурганим Бугутаева.

Моделюємо інтер’єр за допомогою гіпсокартону >>>

2. Меблі

Другий успішний варіант, для якого, власне кажучи, і докуповувати нічого не доведеться — зонування за допомогою меблів. Достатньо лише переставити довгий диван «спиною» до іншої половині кімнати і вуаля — дві зони відділені один від одного. Так можна зробити у варіанті «вітальня-кабінет». У варіанті «вітальня-кухня» замість дивана роздільником може стати барна стійка.

— Диван і два крісла, стоять обличчям один до одного на відстані від стін, називають «оазисом», — розповідає Нурганим Бугутаева. — Такий спосіб зонування краще використовувати для великих приміщень. Також до великих кімнатах підійде варіант «угруповання рухомий меблів». Це єдиний спосіб зонування, який прийнятний для кожного стилю. «Угрупування рухомий меблів» — це диван з великою спинкою, шафа, розташований перпендикулярно стіні, високі полиці. Завдяки оптичним ілюзіям є можливість змінювати пропорції кімнат, величезні площі робити меншими і більш затишними. Якщо бажання розділити кімнату велике, і господар квартири хоче прирівняти зони до окремих приміщень, то підійдуть варіанти зонування за допомогою стаціонарних великих шаф і гардеробів.

Якщо говорити про спальні, то її можна поділити на зону вбиральні з туалетним столиком і зону для сну. Для цього необхідно поставити ліжко посередині кімнати і залишити проходи по обидві її сторони. А простір над узголів’ям можна завісити шторами.

При зонуванні приміщення меблями важливо пам’ятати, що для кожного предмета існує певне місце. Наприклад, м’які меблі можна розміщувати в зонах прямого впливу сонячних променів, щоб колір оббивки диванів, стільців і крісел не вигорів.

Скляні меблі: прозорі межі інтер’єру >>>

3. Ширми та штори

Довгий час ширми були незаслужено забуті і призначалися тільки для прикраси приміщень у східних інтер’єрах. Однак немає нічого простіше, ніж розділити кімнату на дві або кілька зон, особливо якщо це тимчасова необхідність.

— Ширму не потрібно монтувати і закріплювати, при бажанні її легко скласти і прибрати. Сучасні варіанти обробки і конструкції ширм можуть бути різними, тому вони підійдуть практично до будь-якого інтер’єру, — коментує фахівець.

Легкі полотна тканин теж в одну мить відокремлять зони житлової кімнати друг від друга і додадуть затишок. Тканинне рішення підійде в тих випадках, коли в квартирі неможливо або немає сенсу робити фундаментальну перегородку. Можна виконати тканинне зонування за допомогою портьєр і гардин. Для цього під стелею потрібно облаштувати карнизи.

Розсувні перегородки і ширми незамінні, якщо в будинку виховуються двоє підростаючих різностатевих дітей, яким доводиться ділити одну кімнату. Якщо неможливо повністю розмежувати приміщення, то можна закрити ширмами тільки спальні зони.

Гіпсокартон: якісні характеристики, переваги та сфери застосування >>>

4. Розсувні двері

Деякі сучасні інтер’єри, особливо в квартирах-студіях, складно уявити без використання розсувних дверей — «слайдерів» в зонування інтер’єру. Такі перегородки служать також прикрасою для будинку. Зазвичай розсувні двері кріпляться на рейках або шарнірах.

Розсувні двері, запозичені у шаф-купе, здатні істотно заощадити квадратуру маленьких кімнат, коли звичайна стулка лише заважає.

— Якщо ви відокремлюєте невелику зону на торці кімнати і не бажаєте демонструвати вміст, то краще всього замовити непрозорі двері. В інших випадках будуть добре виглядати двері зі скляними вставками, — зазначає дизайнер.

5. Колір і світло

Як правило, проблеми з зонуванням виникають у малогабаритних приміщеннях, коли маленьку площу треба розділити на кілька функціональних зон. Є і технічні моменти (наприклад, у низьких приміщеннях складно виконати об’ємні стелі). Тому керівник карагандинської школи дизайну ART VISION Нурганим Бугутаева вважає, що для маленьких приміщень краще всього використовувати зонування аксесуарами, кольором або текстилем. У цьому випадку є лише одне основне правило: не рекомендуються контрастні відтінки.

Колір є якоюсь «візитною карткою» приміщення і доповнює основну стилістику квартири. Всі кольори поділяються на дві групи: теплі і холодні.

  • Теплі: від жовтого до червоно-фіолетового. Вони додадуть в кімнату комфорт і затишок, але візуально зменшують площу.
  • Холодні: від фіолетового до жовто-зеленого. Допоможуть візуально збільшити приміщення, додати йому певного простору і «легкості».

Ґрунтуючись на цьому, для зонування приміщення кольором можна вибрати два протилежних відтінку: один з «теплою», а інший — з «холодної» групи.

Світло теж грає велику роль в зонуванні простору. Для того щоб підкреслити певну зону кімнати, використовується кольорове підсвічування окремих елементів інтер’єру всього приміщення.

6. Оздоблювальні матеріали

— З завданням зонування чудово впораються різні оздоблювальні матеріали. Для підлоги — це паркет, лінолеум, кахель або ламінат. Для стін — шпалери, емульсія, 3D-панелі, декоративний цегла, штукатурка, — перераховує Нурганим Бугутаева.

Різні матеріали і різні фактури в місцях стику відразу вкажуть на кордон тієї або іншої зони. Це буде особливо зручно для поділу кухні. І якщо робочу зону оформляють з допомогою зносостійкою і практичною керамічної плитки або штучного каменю, то в обідній зоні можна використовувати більш «вибагливі» матеріали.

7. Подіум

Зміна рівня підлоги — подіум (підняття рівня підлоги мінімум на 15 сантиметрів), крім поділу кімнати, може послужити ще одну хорошу службу, а саме — використовуватися як місце для зберігання речей.

Іноді під подіум днем поміщають низьку ліжко на полозках або коліщатках. Висота подіуму може досягати декількох ступенів, в залежності від висоти стель і призначення конструкції.

Кухню в складі вітальні можна підняти на подіум біля вікна. Таким же способом можна розділити різні зони в спальні або дитячої, де на подіумі, розташованому біля вікна, нерідко розташовують робочу зону або спальне місце.

8. Аксесуари

Не менш важливими для поділу зон квартири є декоративні предмети інтер’єру: вази з живими або штучними квітами, підлогові годинники, статуетки, дерев’яні або ковані підставки для квітів, каміни і акваріуми, які додадуть різноманітності в оформлення приміщення. Нескладно здогадатися, що цей спосіб зонування простору — один з найдорожчих.

— Найдешевший спосіб зонування — це зонування кольором, а найдорожчий — зонування декором і аксесуарами. Зонування меблями, самий простий і нескладний спосіб, — підводить підсумок дизайнер Нурганим Бугутаева. — Всі розрахунки за послуги дизайнера залежать від особливостей приміщення, цілі зонування, складності, побажань замовника і, звичайно, від технічних можливостей. Тому вартість робіт може становити від 2000 до 4000 тенге за квадратний метр.

За словами фахівця, послуга зонування дуже популярна — поділ кімнати за функціональним зонам потрібно майже завжди і розробляється в кожному дизайн-проекті. Це не тільки красиво і зручно, але й дозволяє раціонально розподіляти простір в будь-якій квартирі — навіть самої невеликої!

Інформаційна служба plot.kz

8 безпрограшних способів зонування кімнати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code