Композитні алюмінієві панелі, або алюкобонд, вважаються надійним і якісним матеріалом для облицювання фасадів різних будівель.

На будівельному ринку алюкобонд з’явився більше 40 років тому, і з тих пір виробники всіляко намагалися поліпшити характеристики цього матеріалу — підвищували міцність і стійкість до зовнішніх факторів, вдосконалили технології, знижувати витрати на виробництво.

Сучасний ринок пропонує різні модифікації алюмінієвих композитних панелей. Звичайному покупцеві буде непросто розібратися в їх різноманітті, адже зовнішні відмінності між різними марками не настільки очевидні. Однак для вирішення різних завдань використовуються різні види панелей. Наша стаття покликана максимально доступно розповісти про сфери застосування алюкобонд, про його зовнішніх і якісних характеристиках, про пропоновані розміри панелей.

Алюкобонд являє собою легкий тришаровий сендвіч з алюмінієвої обшивкою зовні і з негорючою мінеральної або поліетиленовою прошарком всередині. Такий легкий, але в той же час дуже міцний матеріал, що ідеально підходить для облицювання вентильованих фасадів. Він створює повітряну подушку між стіною будівлі і зовнішнім простором, тим самим зберігаючи тепло всередині приміщення. При грамотному монтажі алюкобонд він може прослужити без заміни або часткового ремонту до 50-ти років. Саме тому досить висока ціна на цей матеріал цілком виправдана.

Переваги алюкобонд

  • Привабливий зовнішній вигляд. Листи алюкобонд виробляються в різній колірній гаммі, завдяки чому дизайнери здатні реалізовувати свої самі сміливі та оригінальні будівельні проекти. Сучасні технології дозволяють виробляти листи з імітацією поверхні дерева або каменю, винаходити кольору-хамелеони, листи з 3D-ефектом і так далі. При фарбуванні використовуються якісні і екологічні компоненти з високою стійкістю до забруднення і агресивних зовнішніх впливів.
  • Панелі легко згинаються під будь-яким кутом і набувають бажану форму.
  • Невелика вага композитних алюмінієвих панелей дозволяє суттєво знизити навантаження на фундамент та стіни будівлі.
  • Відмінні тепло – і звукоізоляційні якості матеріалу створюють комфортні для людини умови всередині будівлі.
  • Пожежна безпека. У разі пожежі більшість панелей не горять, не поширюють дим і не виділяють токсичних речовин. Показник вогнетривкості залежить від типу прошарку усередині панелі. Полімерний шар слабкіше протистоїть вогню. Панелі з мінеральним наповнювачем відносяться до класу важкозаймистих матеріалів.
  • Високі показники стійкості до різних температур.
  • Простота догляду та експлуатації. Фасад будівлі, облицьований листами алюкобонд, не потребує жодних додаткових заходах для підтримки привабливого зовнішнього вигляду.
  • Довговічність і міцність матеріалу обумовлена його абсолютною стійкістю до впливу атмосферних явищ.
  • Проста обробка листів. Панелі легко піддаються як різанні, так і згину, а також зварюванні, вальцюванні. Всі роботи виконуються за допомогою дерево – або металообробного верстата або ж за допомогою ручних інструментів.
  • Монтаж алюкобонд зовсім не складний і не вимагає великих тимчасових і фізичних витрат.

Сфери застосування панелей

Найчастіше алюкобонд використовують для оформлення фасадів будь-якої поверховості. Будівлі не тільки набувають сучасний вигляд, але і отримують додаткове утеплення зовні, а також хорошу звукоізоляцію. Алюмінієві композитні панелі застосовують для реставрації стін старих будинків, для облицювання окремих елементів, наприклад колон або балконів. Легкість аркушів дозволяє використовувати їх для створення зовнішніх рекламних щитів, для різних вивісок та іншого. Дизайнери використовують алюкобонд і для облаштування внутрішнього інтер’єру — з його допомогою оформляють декоративні перегородки, великі ніші та ін. Елементи сучасних алюмінієвих панелей можна зустріти і в машинобудуванні — це можуть бути деталі оздоблення автобусів, вагонів.

Розміри і вага панелей

Алюкобонд випускається у вигляді стрічки шириною від 1000 до 1500 мм і товщиною 3 і 4 мм. Панелі розрізають по довжині в залежності від поставлених цілей. В залежності від виду, вага 1 кв. метра панелі Алюкобонд становить від 3 до 5 кг.

Інформаційна служба plot.kz

Алюкобонд: краса і довговічність

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code