Широке використання бетону, для стяжки підлоги обумовлено високою міцністю і надійністю одержуваного покриття. Але щоб домогтися його необхідних характеристик, необхідно ретельно підбирати пропорції розчину з цементу і піску. В іншому випадку одержаний чорновий шар буде далеким від ідеалу і прослужить недовго.

Зміст

 1. Що знадобиться
 2. Склад і пропорції
 3. Вимоги
 4. Особливості приготування
 5. Висновок

Що знадобиться для розчину

Щоб замішати класичний бетонний розчин для стяжки підлоги, потрібно цемент, пісок і вода. Плюс до них можуть додаватися різноманітні пластифікатори, що покращують пластичність і міцність бетону. Але зазвичай в домашніх умовах прийнято обходитися без цих добавок.

У розчин на основі цементу в будівництві прийнято також додавати наповнювач у вигляді гравію або щебеню. Однак бетон для чорнової стяжки підлоги в котеджі або квартирі замішується без них.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Добавки для стяжки

Його основу має становити тільки мелкофракционная цементно-піщана суміш (піскобетон, ЦПС). Вкраплення з розмірами більш 1,5 мм тут неприпустимі. При цьому якщо відбувається заміс складу для заливки цементної стяжки в гаражі, то додавання дрібного щебеню в неї дозволено. В житлових кімнатах можливе використання лише керамзиту, і то тільки в якості теплоізоляційної підсипання знизу.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Особливості приготування цементної суміші

Для армування стяжки підлоги використовується металева сітка або фіброволокно з поліетилену розміром 12-18 мм. Перший варіант укладається на перекриття під подальшу заливку цементною сумішшю, а другий додається прямо в ЦПС при замішуванні в пропорції від 0,3 до 1,5 кг на куб бетону.

З інструментів для підготовки розчину стяжки будуть потрібні:

 • кельма і лопата;
 • будівельний міксер або дриль з насадкою;
 • відро або інша ємність для замішування.

Для безпосередньо заливки і розрівнювання розчину на підлозі також вимагається правило і тертка. Плюс для виконання монолітної стяжки потрібен будівельний рівень і маяки. Не завадить і наявність під рукою рулетки з олівцем.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Інгредієнти для бетонної стяжки

Склад і пропорції бетону

Щоб розрахувати витрата компонентів для розчину під стяжку і їх пропорції, спочатку слід визначитися з необхідним класом бетону. По мінімуму згідно Сніп він повинен бути В12.5 (М150), але краще спочатку замішувати міцніший його аналог В15 (М200). При цьому підготувати таку суміш для стяжки підлоги можна з різних марок цементу, від вибору якого безпосередньо залежить і кількість необхідного піску.

При недотриманні технології замісу можуть постраждати міцність з зносостійкістю стяжки. Для бетону В15 (М200) оптимальною пропорцією змішуються компонентів є співвідношення піску до цементу М300 або М400 – 3:1.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Розрахунок пропорцій для бетонної стяжки

При цьому якщо останнього покласти більше, то розчин буде швидше схоплюватися. З такою сумішшю складніше працювати, а найменша затримка при її підготовці неминуче призведе до застигання рідкого складу у відрі. А якщо цементу трохи не доповісти, то шар стяжки підлоги вийде менш міцним.

За нормами марка бетону по мінімуму повинна бути наступною:

 • М150 – для вирівнюючих шарів;
 • М200 – для заливки полімерних покриттів зверху;
 • М200 – при наявності підстилаючої тепло – і звукоізоляції.
Бетон і розчин для стяжки підлоги

Витрата матеріалів і пропорції для стяжки

Товщина цементної стяжки згідно будівельним нормативам повинна перевищувати 20 мм. Але якщо в ній передбачається укладання трубопроводів водяної теплої підлоги або водопостачання, то бетонний шар робить більше діаметра цих труб мінімум на 45 мм.

Остаточний вибір характеристик та товщини цементно-піщаної стяжки залежить від призначення приміщення, типу фінішного покриття і особливостей підстави. Для підлоги в виробничому приміщенні її робити доведеться максимально міцної й товстої. У приватному будинку і квартирі навантаження зовсім інші. Тут можна трохи заощадити на чорновому шарі, виконавши її більш тонким і з меншої міцності бетону.

Переваги різних видів стяжки

Вимоги та рекомендації для стяжки підлоги

При неправильно обраній пропорції компонентів ЦПС:

 • знижується адгезія розчину до основи;
 • зменшується зносостійкість стяжки;
 • погіршується міцність бетонного шару;
 • підвищується ризик розтріскування чорнового покриття.

Якщо невірно обрана пластикова труба для води у санвузлі, то це загрожує протіканнями відразу при відкритті крана на стояку. А якщо з помилками замішати цементну суміш для стяжки підлоги, то проблеми можуть проявитися і через кілька місяців після заливки. У цьому випадку можливі як відшарування стяжки від основи, так і банальне її руйнування.

Щоб не помилитися з пропорціями, рекомендується брати готові суміші з цементом в якості основного в’яжучого компонента. У них зміст усіх складових відповідає вимогам будівельних норм. Досить додати води і бетонний складу вже повністю готова до заливання.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Пропорції для приготування суміші для стяжки

Особливості приготування розчину

Самостійне приготування розчину для стяжки підлоги робиться в чотири кроки:

 1. На залізному листі або вологостійкої фанери насипається курган з піску.
 2. На вершині цієї купи робиться вдавлення, куди висипається цемент.
 3. Потім туди додається вода в співвідношенні 0,45–0,55 на 1 обсяг ЦПС.
 4. Після здійснюється замішування лопатою або кельмою до отримання однорідного складу.
Бетон і розчин для стяжки підлоги

Приготування бетонної суміші для стяжки

Щоб спростити роботу, заміс розчину можна робити у відрі дрилем або в міксері-бетономішалці. Рідкі пластифікатори додаються у воду перед виливанням в цементно-піщану суміш, а фіброволокно – вже на останньому етапі після одержання однорідної бетонної суміші.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Рекомендації з приготування суміші

Перед замешиванием пісок і цемент підлягають обов’язковому просівання. В них не повинно залишитися грудок, сторонніх вкраплень глини або землі, а також органіки і т. п. Будь-яке таке вкраплення стане в бетонному шарі точкою напруги. І стяжка підлоги там неминуче з часом розпочнеться руйнуватися.

За раз слід замішувати стільки бетону, скільки його вийде розрівняти за годину. Тримати готовий розчин довше не можна, він схопиться і застигне. Після його доведеться викидати. А це непередбачувана розрахунками витрата матеріалів. Якщо виконуючи підключення посудомийної машини до водопроводу, перевитрачати труби вкрай складно, то при роботі з бетоном треба бути дуже обережним. Найменше зволікання загрожує його затвердінням і викиданням.

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Готові суміші для бетонної стяжки

Висновок

Від якості виконання монолітної стяжки залежить не тільки довговічність, але і збереження фінішного покриття зверху. Процес приготування для цього ЦПС не складний. Замішати такий бетон можна завжди власноруч. Тільки вкрай важливо дотримати пропорції компонентів, зазначені в Сніпах. Інакше створений чорновий шар рано чи пізно зруйнується під навантаженнями. В результаті всю підлогу виявиться пошкодженим і непридатним до використання.

Дивіться також відео, як зробити розчин для стяжки

Бетон і розчин для стяжки підлоги

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code